KASİAD’da başkan Karaman

KASİAD tek liste ile gerçekleştirdiği 8. Olağan Genel Kurul Toplantısında açık oylama sonucunda yeni başkanını seçti. Baki Karaman yeni dönemde başkan...

Büyütmek için resme tıklayın

KASİAD tek liste ile gerçekleştirdiği 8. Olağan Genel Kurul Toplantısında açık oylama sonucunda yeni başkanını seçti. Baki Karaman yeni dönemde başkan seçilerek, derneğin başına geçti

Kocaeli Aktif Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (KASİAD) 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı önceki akşam Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede divan kurulu başkanlığına Kani Baştürk, üyeliğine de Teyfik Develi ve Bahattin Yazıcı seçildi. 280 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu olağan genel kurulu tek liste ile gerçekleşti. Divan Başkanı tarafından açık oylamaya sunulan ve A. Baki Karaman’ın başkanı olduğu yeni yönetim kurulu listesi oy çokluğuyla kabul edildi.

MESLEK KOMİTELERİNE PLAKET VERİLDİ
Geniş bir katılımın yaşandığı KASİAD’ın 8. olağan kongresinde Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Halil İbrahim Keleş katıldı. Kongre de yönetim kurulu ve denetim kurulu faaliyet raporları da okunarak ibraz edildi. Dostluk havasında geçen kongrede KASİAD’ın meslek komiteleri üyelerine plaket de verildi.

ÜLKENİN İSTİKRARI
Tek liste ile olağan genel kurulda aday olan ve açık oylama sonucunda KASİAD Başkanı seçilen A. Baki Karaman yaptığı kısa konuşmada KASİAD’ın istikrarı için görevini layıkıyla yerine getireceğini söyledi. Türkiye’nin bütün alanlarda kalkınma hamleleri gerçekleştirdiğini söyleyen Karaman, özellikle hükümetin 2023 yılı vizyonuna da değinerek ülkenin istikrara doğru ilerlediği, insan hak ve hürriyetlerinin geliştirilmesi sürecinde de yeni anayasa hazırlama çalışmalarının olduğuna değindi.

“EĞİTİM FAALİYETLERİ VERİMLİ OLUYOR”
KASİAD’ın Kocaeli’de iş adamlarını kaynaştırdığını, Türkiye ve yurt dışı pazarlara da açılımı sağlamaya çalıştığını söyleyen Karaman, şu ifadelere yer verdi:
“KASİAD eğitim faaliyetleri ve organizasyonları ile üyelerini ve firma çalışanlarını dünya vizyonuna ulaştırıyor. Yurt dışı gezileri ile üyelerin ufkunu genişleterek ve yeni iş ilişkileri kurmalarını sağlıyor” dedi.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
Baki Karaman (Başkan)
Fatih Bingül
Suat Özekli
Servet Akar
Serap Demirer
M. Emin Bıyık
Atalay Kaya
Güngör Koç
Mehmet Tabak (Mobesko Yönetim Kurulu Başkanı)
YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER
Ramazan Göksu
Cihat Gürpınar
Hüseyin Çoban
Halim Öztürk
Serkan Otman
Yusuf Koçak
Mehmet Sarı
Önder Cimşit
İbrahim Debreli

01 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?