Gizle

'Gereken cezalara çarptırılacaklardır'

1 Kasım seçimleri sonrasında MHP’de başlayan olağan üstü kurultay söylemleri hakkında MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Ülkücü hukukunun bozarak arkadaşları...

Haber albümü için resme tıklayın

1 Kasım seçimleri sonrasında MHP’de başlayan olağan üstü kurultay söylemleri hakkında MHP İl Başkanı Aydın Ünlü “Ülkücü hukukunun bozarak arkadaşlarımızı ayrıştıranlar MHP'nin tüzüğü gereği gereken cezaları çarptırılacaklardır. Hiç merak etmesinler hiç kimse sanmasın ki bu yapılanlar birilerinin yanına kar kalacak. Hayatta her şeyin bir bedeli vardır. Bu sürecin içerisine girenler bunun bedelini ödeyeceklerdir. MHP teşkilatları içerisinde hiçbir yerde olamayacaklardır” dedi.

 

ice11-001.jpg

 

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, ilçe başkanlarını Eşme’de ağırladı. Yapılan mangallı toplantıya MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MYK Üyesi Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı ile birlikte geldi. Yapılan toplantı öncesinde değerlendirme de bulunan İl Başkanı Aydın Ünlü “İlçe başkanlarımız ile birlikte durum değerlendirmesi yapmak üzere bir araya geldik. Bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı baktığımız zaman milli duyguların nasıl örselenmiş olduğunu görmekteyiz. İzmit ilçe sınırlarında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı pankartlarında Atatürk fotoğrafı yer almadığı görülmektedir” dedi.

 

ALANLARA İNİYORUZ

Güneydoğu'da yaşanan terör operasyonları bununla birlikte gelen şehitlerimiz bu süreçte milletin son kalesi olan, önce ülkem diyen bir siyasi partinin neferleri olarak uçbeyleri olarak bundan sonra yapacaklarımız ile ilgili olarak istişarelerde bulunduk diyen Ünlü “MHP sahaya iniyor vatandaşını dinlemeye başlıyor. 12 ilçe genelinde yapılacak olan bu program sonrasında hazırlanan rapor genel merkezi sunulacak. Biz milletin kendisiyiz son dört buçuk aya baktığınız zaman konuşulan bir MHP vardır” açıklamasında bulundu.  

 

ice222-002.jpg

 

MİLLET BİZE GÜVENSİN

Sözlerine devam eden Ünlü “Siyaset tıkandığı bu zamanda MHP millete nefes olmaktadır. Milletin kurtuluş reçetesi MHP dedir. Bizler Türk milletine güveniyoruz. Milletimiz de bizlere güvensin. Biz var oldukça bu Millette var olmaya devam edecek. Onun için bizim devamlı dinamik, aktif ve sahada olmamız gerekiyor. Bu düşünceyle yola çıktık sahalara iniyoruz. 12 ilçede vatandaşımızla bir araya geleceğiz” ifadelerini kullandı.  

 

ÇAY DAHİ İÇMEYEN

MHP Kocaeli İl Başkanlığı olarak 6 seçim yaşadık diyen Ünlü “Cumhurbaşkanlığı, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerini yaşamış tecrübeli bir yapıya sahibiz. Bizler kimin nerde nasıl çalıştığını çok iyi bilmekteyiz. Bundan dolayı olağanüstü Kurultay söylemiyle sahaya inenlerin neden başarılı olamadığı görülmektedir. Seçim çalışmalarına yer almayan arkadaşlarımız son 10 yıldır parti binasına gelerek bir çay dahi içmeyen arkadaşlarımız değişim adı altında il il gezmelerini emek veren arkadaşlarımız yadırgamışlardır” dedi.  

 

GEREKEN CEZALARI ÇARPTIRILACAKLARDIR

Olağanüstü kongre isteyenler bir yere varamayacak diyen Ünlü “Bizim gündemimizde Kurultay yoktur. Bizim yapacak daha önemli işlerimiz vardır. Gündeminde olağanüstü kongre olmayan bir Kocaeli Teşkilatı var. 15 Mayıs Pazar günü yaşanan balonlu bir şovla olağanüstü Kurultay söylemleri sonuçlandı. Bundan sonra nereye gideceğini hep birlikte yaşayıp göreceğiz. MHP kurumsal bir siyasi partidir. Ülkücü hukukunun bozarak arkadaşlarımızı ayrıştıranlar MHP'nin tüzüğü gereği gereken cezaları çarptırılacaklardır. Hiç merak etmesinler hiç kimse sanmasın ki bu yapılanlar birilerinin yanına kar kalacak. Hayatta her şeyin bir bedeli vardır” açıklamasında bulundu.

 

DEĞİŞTİRİLMESİ TEKLİF DAHİ EDİLEMEZ

Bu sürecin içerisine girenler bunun bedelini ödeyeceklerdir diyen Ünlü “MHP teşkilatları içerisinde hiçbir yerde olamayacaklardır. MHP‘de genel başkan yoktur. MHP'nin lideri vardır. Liderler de kongrelerde devrilmez değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez diyen bilgi başkanıyım. Önümüzdeki süreçte herkes görecek MHP daha fazla toparlanacak daha fazla çalışacak. 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde milletin kurtuluş reçetesini bizler yazacağız” ifadelerini kullandı.

 

ATATÜRK’Ü UNUTTURMAYACAĞIZ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı herkesin bayramını kutluyorum diyerek sözlerine başlayan MHP MYK Üyesi Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı “Birileri tarafından bu bayram Atatürk’süz kutlamak istese de bizler ülkücüler olarak ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız” dedi.  

 

BUDA AKP’NİN ESERİDİR

Ankara'da hava parçalı bulutludur diyen Sancaklı “Özellikle bu çözüm süreci adı altındaki başlatılan süreçte gelinen nokta yani sürecidir bu zamana kadar ne varsa bunların sorumlusu iyi veya kötü AKP’dir. Çözüm süreci ve Suriye sorunu öyle bir noktaya geldi ki içinden çıkılmaz bir hal aldı. Bu saatten sonra isterlerse her hafta bir başbakan atayabilirler. AKP'nin yaşanan bütün sorunlara çözüm bulacağına inanmıyorum. Salı günü dokunulmazlıkların kaldırılması için oy kullanıyoruz o gün 5 tane şehit var AKP’liler gülerek poz vermektedirler. Şehit haberleri artık sıradanlaşmaya başladı. Buda AKP’nin eseridir” açıklamasında bulundu.  

 

DARBE YAPILDI

AKP’de Başbakanın değişmesinden bir şey ortaya çıkmayacak diyen Sancaklı “Çünkü milletin güveni azaldı. Yüzde kırk dokuz buçuk oy almış bir Başbakana “hadi sen çekil şu gelsin” diyerek Cumhurbaşkanı tarafından yapılan hamle Türkiye demokrasisine aykırıdır. Başbakana bir darbe yaptılar. Yaşanan bu durumda herkesin ürkütmektedir. Mecliste AKP milletvekilleri ile sohbet ettiğim zaman onlar da bu durumdan rahatsız olduklarını dile getiriyorlar” ifadelerini kullandı.  

 

OPERASYON YAPILMAK İSTENİYOR

AKP’de pek bir şey değişeceğine inanmıyorum diyen Sancaklı “Ülkemizde son dönemlerde vatandaşlarımız yaşanan süreçleri çok iyi anlamaya başladı. Son dört buçuk ayda MHP hiç konuşulmadı kadar konuşulmaktadır. Kamuoyuna yansıtmaya çalışılan olumsuz hava sonucunda MHP'ye olumlu yansıyacaktır. Herkes sağduyulu olacak. MHP yüzde 11.9 ile bu kadar konuşuluyorsa milletimiz şunu da fark etti. MHP’ne kadar güçlü olursa ülkemizde o kadar güçlü olur, MHP ne kadar zayıflarsın ülkemizde o kadar zayıflar. Ülkemizin zayıflamasını isteyen kim varsa MHP'ye operasyon yapmaya kalkıyor” dedi.  

 

MİLLET MHP’YE OY VERECEK

Ülkücüler yapılmak istenen operasyonun farkında eve alışıklar hiç bir operasyon MHP’de tutmayacaktır diyen Sancaklı “Kocaeli teşkilatları başta olmak üzere ülke genelindeki bütün teşkilatlarımızı dimdik ayaktadır. İnsanlarımız şunu çok iyi anlamışlardır AKP tek başına iktidara gelmesinde oy verenler yapılacak olan seçimlerde MHP’ye oy vereceklerdir. Bunu biz değil karşılaştığım vatandaşlar bizlere söylemektedirler. AKP çok iyi bir algı operasyonu ile tek başına iktidar olmuştur. Milletimiz de bu durumun farkındadır. Bundan sonra milletimiz MHP oy vereceğini gittiğim her yerde söylemektedirler. Ülkücüler asla bölünmez. MHP'ye gönül verenler sandık başına gittiği zaman üç hilale oylarını kullanmaktadırlar. Olağanüstü kurultay süreci bugün yargıdadır. Yargıtay mayıs ayı içerisinde konu ile ilgili açıklama yapacağını belirtmiştir. Biz de yargının vereceği kararı bekliyoruz.

 

Haber: Serkan BORLAK 

20 Mayıs 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

05

mustafa - Sayın sancaklıya soruyorum 19 mayıs günü kaç tane MHP milletvekili ile anıtkabiri ziyaret ettiniz. veya en son ne zaman anıtkabire gittiniz. Lafla ne Atatürkçü nede milliyetçi olunmaz . siz olsa olsa çin malı milliyetçi olursunuz. İl başkanı nı beslediğin yeter birazda vekillik yap

Yanıtla . 0Beğen 20 Mayıs 09:01
04

Mehmet BAŞTÜRK - Mehmet Baştürk Başkanım seçim döneminde bunları keşke söyleseydin bize ona göre çalışırdık.Şahsen ben hiç bir beklentim yok hayatımda hiç fırıldak olmadım.Birileri zahmet edip seçim döneminde sokağa bile çıkmadı ve o çalışmayanlar bu gün bakıyorum dizayın etmekten bahsediyor yazık.

Yanıtla . 0Beğen 20 Mayıs 09:01
03

Makbule - senin ve yönetimin MHP li ve partiye sıcak bakanlara güven vermediğinden insanlar partiye bir çay içmeye bile gelmiyorlar insanlar değişim derken sadece genel başkanı bahsetmiyor sizin gibilerinde MHP den ayıklanmasını istiyor

Yanıtla . 0Beğen 20 Mayıs 09:01
02

Ercan - Merak etmeyin meral Akşener senin gibilerin canına okuyacak aydın bey az kaldı ha alanlara seçim öncesi inseydiniz de hiç olmazsa hdp gerisinden nal toplamazdınız

Yanıtla . 0Beğen 20 Mayıs 09:01
01

B.O.D... - Ogul ne anlatıyon..

Yanıtla . 0Beğen 20 Mayıs 09:01

Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?