Gizle

Hürriyet'ten köy ziyareti

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, Kulmahmut Horozum Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek hem hayırlı olsun dileklerini iletti hem de derneğin yanında olacağının sözünü verdi

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde açılan Kulmahmut Horozum Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Güray Oruç ve yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Milletvekili Hürriyet’e CHP İzmit ilçe yöneticisi Dalistan Filiz ve Seda Oral, Nuri Top ve Şenol Tonyalı eşlik ederken, ziyarette Tavşantepe Birlik Beraberlik ve Yardımlaşma Derneği Tav-Der Başkanı Caner Öztürk ve yönetimi ile Horozum Köyü Muhtarı Nedim Kamış da hazır bulundu.

DERNEKLER SİYASET ÜSTÜ OLDUĞUNDA GÜZEL

Kulmahmut Horozum Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Güray Oruç, CHP Milletvekili Hürriyet’in gerçekleştirdiği ziyaretten ötürü kendisine ve ekibine teşekkür etti. Başkan Oruç, dernek olarak pek çok projeleri olduğunu belirterek, “Daha çok tarımla ilgili projelerimiz olacak. İnsanlarımız burada gerektiği kadar üretim yapamıyor. Tarıma teşvik için ne yapılması gerektiğini bilmiyor. Tarım İl veya İlçe Müdürlüğünden yetkili birisinin buraya gelerek köylümüzü bilinçlendirmesi gerekiyor. Eğitime ihtiyacımız var. Buralarda arazi çok ama bilinçsiz tarım ve hayvancılık yapmak da çok tehlikeli. Bu dernek olarak kurduğumuz ekibimiz çok güzel. Bu ekibimizle büyüklerimizin de desteği ile birlikte güzel şeyler yapmak istiyoruz” dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise yeni derneğin hayırlı ve uğurlu olmasını belirterek, “Dernekler siyaset üstü olduğu zamana güzel. Ancak bazen Türkiye ’de dernekler iktidar partilerinin arka bahçesi haline gelebiliyor. İktidar değiştiği zaman ise dernekler de ne yapacakları konusunda bocalama yaşayabiliyorlar” dedi.

GÜZEL İŞLERİNİZDE HEP YANINIZDA OLACAĞIZ

Konuşmasına devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, “Umarım gönlünüze göre işler yaparsınız. Önemli olan birlikteliğinizi bozmamak. Ortaya koyduğunuz bu derneğin güzelliği ortaya çıktıkça insanlar sizlere teşekkür edecek ve moral motivasyonunuz artacak. O zaman daha güzel işleri başarmak için kolları sıvadığınızı göreceksiniz. Önemli olan siyasetten bağımsız işlere odaklanırsanız çok şeyi başarırsınız. Bizler her dönem birbirimize destek olacağız. Sizlerin de bildiği gibi tarım politikamız yerlerde sürünüyor. Ama vatandaşlarımızın da bu duruma seslerini çıkarması gerekiyor. Köylümüz de sesini biraz daha yükseltmeli. Ancak böyle olduğu zaman yanlışlar düzeltilebilir. Ancak ne var ki, ülke tarımı kısa sürede toparlanması imkansız. Sizlerin bu dernek çatısı altında yapacağı güzel işlerde her zaman yanınızda olacağınızı bilmenizi istiyorum. Derneğiniz köyünüze ve İzmit’imize hayırlı ve uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

14 Kasım 2017 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?