Kentin cefasını millet, sefasını Karaosmanoğlu sürüyor

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık olağan basın açıklamasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’na yüklenerek” Kentin yaşam cefasını millet çekerken, sefasını lale ile yürüyüşlerine çıkan Karaosmanoğlu sürüyor” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık olağan basın açıklamasında kent ve ülke gündemini değerlendirdi. Çelik, “15 yıllık Ak Parti iktidarında her Milli Eğitim Bakanı yenilik vaadiyle geldi ve bir önceki sistemi değiştirdi. Şu an sayın cumhurbaşkanının bir bayram havasında emir buyurduktan sonra gelen sitem eski Türkiye ’nin yani 80’lerin eğitim sistemidir” dedi. Çelik, “15 yıllık iktidarın ekonomide, ticarette, mimaride, dış politikada yenilik adına ortaya getirdiği her ne varsa bu geleneklerimizi, toprakların birikimini ve deneyimini silip süpürmüştür. Değişim oyunları ve tutturdukları yeni Türkiye türküleri ile yerinden oynatmadıkları bir tek taş kalmadı. İş başına gelen her bakan, koltuğa oturan her belediye başkanı bir çılgın proje bulup kendisini parlatabilmek adına çılgına döndüler. Şimdilerde bir şey yapmış olmak için sahnedekileri değiştirerek milleti kandırmaya çalışıyorlar” dedi.

Çocukların geleceği ile oynuyorlar

Eğitim sisteminin sürekli değiştirilmesini eleştiren Çelik, “Oynayıp durdukları bu tehlikeli oyunda sıra öğrencilere gelmiştir. Ayda bir gece yarısı bir değişim kararı ile milletin yıllardır bildiği ve tanıdığı sınavlarla oynuyor, sınavlarla değil çocukların geleceği ile oynuyorlar. Bunun adına da Yeni Türkiye diyorlar. Her yeni olanın iyi olacağını bu arkadaşlara kim öğretti ise sürekli eskiyi bozup duruyorlar. Parklara beton döküyorlar, olmadı betonların üstünü yağlı boyalarla boyuyorlar, güzelim mahalleleri yıkıp hayalet gibi betonlar dikiyorlar, hatıralarımızı, hayallerimizi bile değiştirmeye çalışıyorlar. 15 yıllık Ak Parti iktidarına her Milli Eğitim Bakanı yenilik vaadiyle geldi ve bir öncekini değiştirdi. Matematikteki fasit daire gibi nitekim döne döne en başa, iktidara geldiklerinde var olan sınav sistemine geri döndüler. Şu an sayın cumhurbaşkanının bir bayram havasında emir buyurduktan sonra gelen sitem eski Türkiye’nin yani 80’lerin eğitim sistemidir. Hatırladığımız kadarıyla aradaki fark, 80’lerde çocukların gireceği sınavlara Kenan Evren doğrudan müdahil olmamıştı” dedi.

Yenilik adına ne getirildiyse eskisinden beter oldu

Ak Parti iktidarına yüklenen Çelik, “Ak Parti, yenilik adına ne getirdiyse eskisinden daha beter oldu. Yollar yapıldı, pahalılıktan yola çıkamaz, köprülerden geçemez, trafikten evlerimize varamaz olduk. İktidara geldiklerinde okula yeni başlayan bir çocuk, şimdi 22 yaşına geldi. 22 yaşındaki bu gençler iş bulamadığı için işsiz dolaşıyor ve gelecek kaygısı yaşıyorlar. Bu gençlerin sıkıntılarına kafa yorsunlar ve iş imkanı olan okullar açsınlar. Endüstri Meslek Liseleri’nin değerini yeniden ortaya çıkarmak için bu okullara öğrenciyi sınavla alın ve üretim koşullarına uygun mesleki gelişmelerini sağlayın. Sanayi kenti olan Kocaeli ’de mesleki eğitimdeki oran % 45’tir. Türkiye hedefi bile yüzde 60 iken sanayi kentinde bu oran Kocaeli için çok düşüktür” dedi.

Ak Parti'den geriye ne kalacak sorusuna cevap bulamıyoruz

Çelik, “Ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla hasbihal ederken “Yaşadığınız şehre şöyle bir göz attığınızda Kocaeli’ye yapılan-yapılmayan her şey gözlerimizin önünden film şeridi gibi geçsin. Yıllardır şehrin idaresinden sorumlu olan Ak Partiden geriye ne kalacak?” sorusuna bir cevap bulmakta güçlük çekiyoruz. Batı ilçelerimizden birkaç örnek vereyim. Çayırova 130 bin nüfuslu bir kentimiz. Kent meydanı yok, devlet hastanesi yok. Darıca ’da bir kültür sitesi yapılmış, evlere şenlik. Sadece adı güzel “Adnan Menderes”. Gebze trafiği ile meşhur bir kent oldu. Üretime giden yolları açmakta aciz, zavallı bir yönetim. 12 ilçe ve büyükşehir, her ilçeden bir proje olsa, kentimizde 13 kalıcı proje olurdu. İlimizdeki sayın bakanlarımızın kentine sağladığı projeleri de eklenmiş olsa en az kalıcı 20 proje ile Kocaeli marka kent konumuna gelebilirdi. Yolun sonuna geliyoruz, kentin yaşam cefasını millet çekerken, sefasını lale ile yürüyüşlerle çıkan Karaosmanoğlu sürüyor” şeklinde konuştu.

16 Kasım 2017 - Siyaset

Muhabir Nuri Akçaharman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?