Gizle

Görüm: Kocaeli, en fazla STK barındıran 5. il

Muhsin Yazıcıoğlu Liderlik Akademisi’nin ikincisinde konuşan Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, “Kocaeli en fazla STK bulunan iller arasında 5, en fazla hemşeri derneği bulunan iller arasında ise 3’üncü sırada yer alıyor” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Alperen Gençlik Kolları tarafından hayata geçirilen Muhsin Yazıcıoğlu Liderlik Akademisi’nin ikincisi Kent Konseyi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm kentlilik bilinci hakkında bilgi verirken, Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi aynı zamanda Eğitim Bir-Sen 2 No’lu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Abdulvahap Akıncı da genel siyaset üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

GENİŞ KATILIM

Programa BBP İl Başkanı Serhat Duyar, Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Kocaeli Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı Nesrin Atar, Genç Kocaelililer Derneği Başkanı Umut Ongül, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ( KOGACE ) Başkanı Çetin Gürol başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

“64 İLİN HEMŞERİ DERNEĞİ VAR”

Kentlilik bilinci ve kentlilik bilincini etkileyen faktörler hakkında bilgi veren Gültekin Görüm, “Kocaeli en fazla STK bulunan iller arasında 5, en fazla hemşeri derneği bulunan iller arasında ise 3’üncü sırada yer alıyor. Kocaeli’de toplam 64 ilin hemşeri derneği var. TÜİK 2017 rakamlarına göre Kocaeli’de toplam 1 milyon 830 bin 772 kişi yaşıyor. Bu sayının 544 bin 30’u Kocaeli nüfusuna kayıtlıyken, 1 milyon 286 bin 742 kişinin ise nüfus kayıtları başka illerde. Darıca nüfusunun yüzde 94’ü ise göçten oluşuyor. En az göç alan ilçemiz ise Kandıra ” ifadelerini kullandı.

19 Kasım 2017 - Gündem

Muhabir Nurşah Şahin Köseoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?