Gizle

Teknik lise öğrencileri Ford Otasan’a hayran kaldı

Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi alanı öğrenci ve öğretmenleri, Gölcük’te bulunan Ford Otasan Fabrikası’nı gezerek üretim süreçlerini öğrendi.

Büyütmek için resme tıklayın

Karamürsel 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi alanı 12 Teknik Lise öğrencisi, Okul Müdürü Zeki Bayram ve Makine Alan öğretmenleri ile birlikte Gölcük ’te bulunan ve ülkemizin küresel ölçekte büyük fabrikalarından Ford Otosan ’a teknik gezi gerçekleştirdi. 16 Kasım’da gerçekleştirilen gezi ile öğrenciler fabrikada kullanılmakta olan teknolojileri, takım kalıp bölümünü, kaynak bölümünü, montaj hatlarını yerinde gözlemleyerek hayata bakış açılarını ve vizyonlarını geliştirme şansı yakaladı.

ÜRETİM SÜRECİ ANLATILDI

Gezi sırasında Ford Otosan’da Endüstri Mühendisliği Teknisyeni Ferdi Bozan, öğrencilere fabrikada uyulması gereken iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini açıklayarak fabrikanın üretim süreçlerini de anlattı. Gezi sonunda öğrencilere öğle yemeği ikramı yapılarak teknik gezi tamamlandı. Öğrenciler bu gezinin kendileri için çok faydalı olduğunu, Gölcük Ford Otosan Fabrikası’nın üretim süreçlerinde kullandığı teknolojiye hayran kaldıklarını, mezun olduktan sonra böyle bir fabrikada çalışmaktan mutluluk duyacaklarını, gezi esnasında kendilerine gösterilen güler yüzden dolayı mutluluklarını ifade ettiler.

“OKUL-SANAYİ İŞBİRLİĞİNEGÜZEL BİR ÖRNEK”

Okul Müdürü Zeki Bayram, “Ford Otosan Fabrikası’na gerçekleştirilen teknik gezi ile öğrencilerimiz okulda öğrendikleri teorik ve pratik bilgilerin uygulamalarını, yerinde görme şansı elde etti. Ayrıca bu gezi okul-sanayi işbirliği için güzel örnek. Bu gezinin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Ford Otosan Kocaeli Fabrikaları ve Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcısı Sn. Cem Temel ve gezinin düzenlenmesinde ulaşım desteği sağlayan Karamürsel Belediyesi’ne teşekkür ederiz” dedi.

20 Kasım 2017 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?