Gizle

3 gün süresi var... Değiştirmeyene ceza kapıda!

Kocaeli Valiliği, abart egzoz kullanan araç sürücüleri hakkında cezai işlem uygulanacağını, 3 gün içerisinde eksikliği gidermeyen sürücülerin araçlarının trafikten men edileceğini bildirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Valiliği abart egzoz kullanımıyla ilgili olarak yazılı açıklamada bulundu. Abart egzoz kullanımı nedeniyle şikayetler geldiği, abart egzoz kullanan sürücülere cezai işlem uygulanacağı bildirildi. Yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Standart dışı (abart) egzoz kullanımı ve çevreye verdiği rahatsızlıkla ilgili vatandaşlarımızdan sürekli şikayetler gelmekte olup konuyla ilgili kesin çözüme ulaşılması için yoğun ve etkin bir şekilde trafik denetimlerinin yapılmasının, gerekli müeyyidelerin uygulanmasının gerektiği anlaşılmıştır. 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu 30/1-b maddesinde çevredekileri rahatsız edecek duman veya gürültü çıkaran araçların kullanılması yasaklanıp, söz konusu fiili işleyenlerin araçlarının trafikten men edilerek, idari para cezasının düzenlenmesi hükmü yer almaktadır. Bu kapsam ve doğrultuda, trafik denetimlerinin artırılmak suretiyle, standart dışı egzoz takarak araç kullanımın tespitinde, araç sürücüleri hakkında gerekli cezai işlemler düzenlenip, araç sahibine eksikliğini gidermesi için 3 gün süreli izin verilecektir. Geçici süreli izin verilen araçların, tescil plakaları ilgili trafik birimlerince plaka tanıma sistemi kaydı yapılarak, 3 günlük süre sonunda eksikliğini gidermeden, karayolunda seyir ettiği tespit edilenler hakkında gerekli cezai-men işlemleri düzenlenecektir. Standart dışı egzoz takarak araç kullanımına ilişkin 1. defada yapılan işlemin ve söz konusu eksikliğin giderilmesinden sonrasındaki 3 ay süre içerisinde; aynı araca tekrar abart egzoz takılması halinde izin süresi verilmeden trafikten men işlemleri yapılacaktır"

21 Kasım 2017 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Sessiz Sakin - süper bir konu ,fakat bir vatandaş olarak bir talebim olacak.

Bu ve buna benzer sıkıntıları cep telefonu ile video ya kaydetsek ,bir whatsApp gibi bir yere yollayabilsek,bu sıkıntıların hepsinin düzeleceğine inanıyorum.ama şikayet edebilecek yerlerin basın yolu ile halka arz edilmesi gerekli.Ben fena destek veriririm

Yanıtla . 10Beğen 21 Kasım 22:44

Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?