Traşa büyük zam!

Berberler Odası başkanı açıkladı! Traşa büyük zam!

Büyütmek için resme tıklayın

En son 3 yıl önce fiyatları yenileyen Kocaeli Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, yeni tarifesini açıkladı. Yeni tarifeye göre üçüncü sınıf berberlerde saç sakal tıraşı 20 TL’den 25 TL’ye, ikinci sınıf berberlerde 23 TL’den 28 TL’ye birinci sınıf berberlerde ise 28 TL’den 32 TL’ye çıkartıldı. Lüks salonlarda ise 37 TL olan saç sakal tıraşı 52 TL’ye çıkartıldı. Yeni fiyat tarifesi bugünden itibaren geçerli olmaya başladı.

3 YILDA GİDERLERİMİZİ ARTTI

3 yıl içerisinde Bağkur, sigorta, faturalar gibi birçok gider fiyatlarının artmasından dolayı tarifelerini yenilemek durumunda kaldıklarını açıklayan Kocaeli Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, “Üyelerimizden gelen talepleri karşılamak adına böyle bir yola gittik. Odalar Birliği’ne tarife taslağımızı sunduk. Bazı düzeltmeler sonucunda tarifemiz onaylandı. Aradan geçen 3 yıldan fazla olan zaman içinde çok yüksek bir zam sayılmaz. Bugünden sonra yeni fiyat tarifemiz uygulanacak” dedi.

22 Kasım 2017 - Ekonomi

Muhabir Ahmet Hazer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Necmettin - Valahı ayıp bune arkadaş heryerden zam zam altarafi bir tıraş 25 TL olurmu ya

Yanıtla . 0Beğen 24 Kasım 23:59
03

Ergun T. - Yıllardır traşa verilen para hep gözümüze çok gelir. Bir paket sigara olmuş 13 TL.hergün verirsin Lakin 3 ayda bır berbere 20 TL verirsin çok görürsün.

Yanıtla . 0Beğen 24 Kasım 19:21
02

Ahmet - al 100tl ye bir traş makinası yıllarca vur saçlarını 1 numaraya şekillitraş devri kapandı

Yanıtla . 0Beğen 24 Kasım 02:03
01

Cenk Cemil - Öyle anlaşılıyor ki, bundan böyle her ailede bir berber yetişecek veya biri berberlik yapacak ! Şimdiye kadar bu berberlik sanatında benim anlamadığım nokta şudur ki, adam saç tıraşı için giriyor berbere diyor ki, "saçımı sıfıra veya 1 numaraya vur!"... Berberler de bazen tıraş makinasından başka hiç bir alet (makas, fırça ) kullanmadan sadece makinayla adamın dediğini yerine getiriyor ve saç tıraşı bedeli ödeniyor...Bir başka adam yine saç tıraşı için giriyor berberlere saçımın yanları ve arkası bittiği yerlere konik gelsin, üstü çok hafif indirilsin, sağ yandan da arkaya doğru bir kertik açılsın!" diyor...Bu adamın saç tıraşı isteğine aşğı-yukarı bir saate yakın uğraşan berber ne yazık ki, dümdüz sıfırladığı veya 1 ,2,3 numara tıraş ettiği insanlardan aldığı ücret neyse onu alıyor ! Bu hangi adalete ve vicdana sığdırılıyor iza edebilen bir berber var mı?

Yanıtla . 9Beğen 22 Kasım 22:38

Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?