Gizle

Bu cihazla anjiyo korkusuna son

128 Kesit BT Koroner Sanal Anjiyo ve Kolon Hidroterapi cihazı Kocaeli Bilişim Fuarında tanıtılıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Kocaeli Bilişim Fuarı 'nda sağlık alanında yaşanan teknolojik gelişmeler de sergileniyor. 128 Kesit BT Koroner Sanal Anjiyo ve Kolon Hidroterapi sistemiyle en kısa sürede en detaylı sonuç alınırken hastaların anjiyo korkusuna da son veriliyor.

HASTALARIN SAĞLIK KÜTÜPHANESİ OLUŞTURULUYOR

Kocaeli Bilişim Fuarında 128 Kesit BT Koroner Sanal Anjiyo ve Kolon Hidroterapi cihazı tanıtılıyor. Cihazla ilgili bilgi veren Konak Hastanesi Bilgi Sistemleri Müdürü Bahadır Güngör sanal gerçeklik üzerine 128 Kesit BT Koroner Sanal Anjiyo ve Kolon Hidroterapi sistemiyle ilgili bilgi verdi. Halkımız bu cihazla anjiyo korkusunu yeniyor diyen Güngör Ameliyat öncesi ve sonrasında net bilgi almak mümkün oluyor. Dijital ortamda hastalara da sonuçlar veriliyor. Ayrıca hastalara ait sağlık kütüphanesinde bu bilgiler yedekleniyor. Türkiyede sadece üç yerde olan bir sistem mevcut bilgisini verdi.

BİLİŞİM FUARI KENTİN DEĞERİ OLACAK

Cihazın 128 kesit ve çok düşük radyasyon yüklemesi yaptığını ve atan kalp üzerinden bilgi alındığı için 95 oranında sonuç alındığını söyleyen Güngör Sanal gerçeklik üzerinde hastanın kendi yaşındaki sağlıklı bir kalple karşılaştırma yapılarak kalbin durumu belirleniyor. Bilişim sayesinde bireyler artık kendi sağlık kütüphanesini oluşturabiliyor. Çok sayıda bilişim fuarına gittim burası bu kadar markanın olduğu ürün gamının geniş olduğu ve katılımın bu kadar yoğun olduğu bir fuar görmedim. Sanal gerçekliğin sağlık alanındaki gelişmeleri de bu fuarda çok güzel bir şekilde görülebiliyor. Fuar kentin çok önemli bir değeri oldu . Bunun için Büyükşehire de teşekkür ediyoruz dedi.

27 Kasım 2017 - Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?