Gizle

Özel Seymen'den anlamlı gece

Özel Seymen Okulları Okul Aile Birliği’nin öğretmen ve velililerin katılımıyla düzenlediği geceye ilgi yoğun oldu. Geceden elde edilen gelirin İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği’ne bağışlanacağı belirtildi.

Haber albümü için resme tıklayın

İlimiz köklü eğitim kuruluşlarından olan ve 35 yıldır kesintisiz bir şekilde eğitim ve öğretim hayatına devam eden Özel Seymen Okulları anlamlı bir geceye imza attı. Okul Aile Birliği tarafından Ramada Plaza’da organize edilen gece okul öğretmenleri ve öğrenci velilerin ilgisi yoğun olurken gecenin sonunda el edilen gelirin İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği ile birlikte ortaklaşa gerçekleştirdikleri işitme engelli bireylerin işitme cihazı ihtiyacını gidermek için oluşturulan ‘Sesleniyoruz’ projesine bağışlanacağı belirtildi.

YOĞUN KATILIM

Ramada Plaza’da gerçekleştirilen geceye okul kurucusu Hamiyet Satı, Lise Müdürü Gülistan Tireli, İlk ve Ortaokul Müdürü Ercan Demir, Okul Aile Birliği Başkanı Banu Zamanis Çakır, İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği yöneticisi Serpil Karayaka, çok sayıda öğretmen ve öğrenci velileri katılım gösterdi.

FARKINDALIK DUYGUSU

Düzenlenen gecenin açılış konuşmasını yapan Okul Aile Birliği Başkanı Banu Zamanis Çakır, “Okulumuzun kuruluşunun 35.yılını geride bıraktık. Büyük mutluluk ve gurur içerisindeyiz. Okul Aile Birliği olarak sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. ‘İyilik Evi’ projesinin ardından ‘Sesleniyoruz’ projesiyle işitme engelli kardeşlerimize dostlarımıza destek oluyoruz. Bu projelerle birlikte öğrencilerimize farkındalık duygusunu da aşılıyoruz” ifadelerinde bulundu.

BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Ardından kürsüye ilk ve ortaokul müdürü Ercan Demir sözlerine “Sevgili ailem” sözcükleriyle başladı. Demir ardından, “Bugün çok mutluyuz. Çok gururluyuz. İyilik kavramı herkes için farklıdır. Fakat sosyal sorumluluk projeleriyle bir nebze olsun insanlarımıza iyiliğimiz dokunsun istiyoruz. Biz velilerimizle, öğretmenlerimizle Atatürkçü düşünceyle birleştik. Cumhuriyet düşüncesiyle birleştik. Biz büyük bir aileyiz” ifadelerinde bulundu. Ahmet HAZER

17 Aralık 2017 - Eğitim

Muhabir Ahmet Hazer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Ulaşıma yapılan %10 zammı nasıl değerlendiriyorsunuz?