Gizle

AKP’li Yılmaz’dan Haldız’lara şok tepki!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bugün yapılacak olan meclis toplantısında kapatılan Real AVM alanı üzerine yapılması düşünülen AVM-Rezidans projesi ile ilgili olarak imar değişikliği konusu gündeme gelecek.

Haber albümü için resme tıklayın

2017 yılının ağustos ayında kapatma kararı alınan Real Alışveriş Merkezi’nin bulunduğu arazi kent gündemine geldi. Kentin en büyük firmalarından biri haline gelen, AKP’li Macit Haldız’ın sahibi olduğu Haldız İnşaat’ın sahibi Macit Haldız’ın yönetim kurulu başkanı olduğu NOT Gayrimenkul tarafından satın alınmıştı.

35 DÖNÜMLÜK ARAZİ

Arazinin nasıl değerlendirileceği konusu merakla beklenirken yeni bir gelişme yaşandı. Söz konusu 35 dönümlük arazide Haldızlar İnşaat tarafından AVM/rezidans projesinin yapılacağı iddia edildi. Konu hakkında arazi ile ilgili imar değişikliği maddesi de Büyükşehir Belediyesi’nin dün yapılan meclis toplantısının gündemleri arasına konulmuştu.

YILMAZ’DAN ŞOK ELEŞTİRİ!

Fakat AKP’lilerin değişiklikle ilgili olarak yaptığı çalışmanın önüne AKP’li çok önemli bir isim tarafından set çekildi. Eski milletvekili Şevki Yılmaz’ın oğlu olan Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla söz konusu projeye tepki gösterdi ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerini, madde hakkında olumsuz oy vermeye davet etti.

İZMİT BELEDİYESİ REDDETTİ

Sosyal medyadan yaptığı açıklamasında projenin İzmit için çok sıkıntılar doğurabileceğini ifade eden Yılmaz, “İzmit Belediyesi’nin olumsuz baktığı düzenlemeyi Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin de, şehrimizin geleceğini düşünerek reddedeceğini ümit ediyorum” diyerek çok sert ve anlamlı bir tepki gösterdi.

GELECEK AY GÖRÜŞÜLECEK

Bu arada AKP’li Mehmet Akif Yılmaz’ın bu tepkisi partisi içinde şok etkisi yarattı. Konu hakkında yapılan değerlendirmelerin ardından söz konusu imar düzenlemesini içeren 30. ve 31. maddeler gündemden çıkarıldı. Real AVM’nin bulunduğu arazinin nasıl değerlendirileceği ise komisyondaki son değerlendirmelerin ardından gelecek ay yapılacak meclis toplantısına getirilmek istendiği de iddialar arasında.

MEHMET AKİF YILMAZ’IN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

“İzmit’imizin merkezi böyle bir AVM/Rezidans’ı kaldıramaz!

Real AVM’nin bulunduğu 35 dönümlük arazide, inşaat yoğunluğu ve kat adeti artırılmış AVM/Rezidans projesinin hayata geçmesi için bir imar değişikliğinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne geleceğini, şehrimizin bir milletvekili olarak basından duydum. Perşembe günü oylanacakmış.

Hemen yanı başında kurulacak Perşembe/Cumartesi Pazar alanını da düşündüğümüzde, ana ulaşım akslarına cephe, ana kavşakların tam ortasında yer alacak böylesine devasa ve çok katlı (10 kat) bir AVM/Rezidans’ın şehir trafiğini kilitleyeceği, Cumhurbaşkanımızın her fırsatta eleştirdiği dikey mimari ile kentin siluetini bozacağı muhakkaktır. Ekstra bir imar artışı ise imar rantı iddialarını beraberinde getirecektir.

Üzerimde taşıdığım sorumluluk gereği bu düzenlemeye karşı olduğumu kamuoyu ile paylaşmayı gerekli görüyorum.

İzmit Belediyemizin olumsuz görüş verdiği bu düzenlemeyi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin de, şehrimizin geleceğini düşünerek reddedeceğini ümit ediyorum.

Aksi halde yaşadığımız kente ve gelecek kuşaklara karşı ağır bir vebale ortak olunacaktır.”

11 Ocak 2018 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

Erol Demirbek - pek çok fikirlerine katılmadığın sn. şevki yılmaz beyin oğlu , m. akif yılmaz ın real de düşünülen rezidans ve avm. gibi yapılanmanın sakıncalı olduğu görüşüne katılıyorum

Yanıtla . 7Beğen 11 Ocak 19:34
05

Cenk Cemil - Politikada vefa olmadığı gibi, zerre menfaatin bulaşmadığı bir yakınlaşma da yoktur! Menfaatler öyle değişik usüllerle ve kılıklarla karşınıza çıkar ki, şaşkınlığınızı gizleyemezsiniz !! Siyaset zor zanaat vesselâm.

Yanıtla . 2Beğen 11 Ocak 14:42
04

Mülayim Çoksert - Yahya Kaptan'ın D-100'e bakan tarafı,dere kenarında (Brisa tarafı) Büyükşehir arsa sattı ARAP Sermayesine, oraya 13 kat ruhsat verildi.O zaman bu zaman hiç sesin çıkmadı sayın vekil....

Yanıtla . 6Beğen 11 Ocak 12:03
03

Mülayim Çoksert - Sayın vekil gözünde 10 çok kat mı?...İstanbul,Ankara,İzmir,Antalyada 20-30 hatta 50-60 katlı gökdelenler var,hele İSTANBULDA...ZEMİN PROBLEM DEĞİL,HER TÜRLÜ ZEMİNE İNŞAAT YAPILABİLİR,MALİYETİ FAZLA OLUR,YAPAN DÜŞÜNSÜN...ORADA ZATEN KAPANAN BİR avm VAR...Projeye göre yenisi yapılacak.Sanki onun otoparkı yoktu.Yeni projede onu da yer altına yaparlar...Ucuz siyaset,ucuz laflar bunlar..Değersiz..

Yanıtla . 0Beğen 11 Ocak 12:00
02

Salih Aydin - İlimizde doğruları dile getiren tek vekilimiz.

Yanıtla . 8Beğen 11 Ocak 11:34
01

Alper Kahraman - sayın vekilim doğru söze nedenir arkanızdayız rantiye ve avantiye bu kutlu yürüyüşün truva atıdır muhalefettin yapamadığını yapmakta milyonlarca mazlum müslümanın ümettimuhameddin göz yaşının alınterinnin peşkeşçekilmesnin önüne geçilmelidir mesela benim deprem yönetmeliği geregi parselime /40 ve 3.5 kata onay verilirken birde sağlam zeminli yer altı bataklık ve deniz seviyesi nde olan bu yere 10 kat diyorlar ama yok kot varkıydı yok bodrumdu yok otoparktı garajdı çatı kattıydı terastı bahanesiyle 15 kata cıkar oo böyle yangından kaçırır gibi adeta ilimizin sayın vekillerinin haberi bille yokken ruhsat verilmesi vallahi billahi olacak iş değilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll bu neyahuuuuuuuuuuuuuuu pes vallahi pesssssssssssssssss........saygılarımllaaaaaaaaaa

Yanıtla . 4Beğen 11 Ocak 11:22

Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?