Gizle

Yuvam Akarca’dan hat tepkisi!

Yuvam Akarca Konutları Toplu Yapı yönetimi, yaptıkları açıklama ile kaldırılan 27 nolu hattın akıbetini sordu. Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun kendilerine söz verdiğini belirten yönetim başkanı Adem Elbaş, alternatiflerini de kamuoyu ile paylaştı.

Büyütmek için resme tıklayın

Yaklaşık 2 aydan fazla bir süredir Yuvam Akarca bölgesinde yolcu toplayarak, İnönü Caddesi’ni kullanan 27 nolu hattın seferleri durduruldu. Bunun üzerine mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen site yönetimi kaldırılan hattın yeniden getirilmesi için çağrıda bulundu. Yuvam Toplu Yapı Yönetimi Başkanı Adem Elbaş, konu hakkındaki açıklamasında Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüştüklerini dile getirdi.

“KARAOSMANOĞLU TALİMAT VERMİŞTİ”

Randevuyu ilgililerden ses çıkmaması nedeniyle aldıklarını dile getiren Elbaş, “Yaptığımız görüşmemizde UKOME yetkilileri de vardı. Bu görüşmede Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, UKOME yetkililerine “En eski hatlardan biri olan 27 nolu hattı ne gerekçe ile kaldırdınız? Bu hattı en kısa sürede eski haline getirin, yoksa gereğini yaparım” dedi. Bunun üzerine kendisine teşekkür ederek ayrıldık” dedi.

ALTERNATİFLERİ SAYDI

Daha sonra da ilgililerle görüştüklerini kaydeden Elbaş, “Körüktepe’den İnönü Caddesi ve diğer güzergahlar belirlenip hat konulması kararını UKOME yetkililerine ilettik. İkinci bir tercih olarak belediye araçlarından birini Şok Market’ten Sağlık Ocağı, Mustafa Kemal Bulvarı, İnönü Caddesi, Hastane Durağı güzergahında istedik. İlgililer 28K hattını planlayıp sefere koyacaklarını, güzergâhında 2. etap, Şok Market, Sağlık Ocağı, Sefa Sirmen Bulvarı, İnönü Caddesi ve 1. bölge 2. tünel çıkışı olarak karar alınarak seferler başlatıldı” dedi.

“SORUN ÇÖZÜMSÜZ HALE GELMESİN”

Bu güzergahın yaklaşık 2 bin 500 kadar insanın hizmet almasında sıkıntılara sebep olacağını dile getiren Elbaş, “Hastaneden kalkıp en son İnönü Caddesi’ne gelecek araç dolu olacak ve bölge halkı mağdur olacak. Bizim önerimiz Hastane 2. Etap, Fevzi Çakmak Muhtarlığı’nı takiben İnönü Caddesi ve belirlenecek güzergahlar kesin çözüm getirecektir. UKOME’nin konuyu bu kadar çözümsüz hale getirmelerini anlamakta güçlük çekiyoruz” dedi.

12 Ocak 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?