12 şehirde 12 tematik kamp

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KYK’nın ortak olarak düzenlediği Tematik Kış Kampları’nın 3’üncüsü İnovasyon (Yapay Zeka) teması ile başlıyor. Programda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Ali Osman Bak AKP ile yerli savunma sanayi oranının yüzde 25’ten 75’in üstüne çıktığını belirtti.

Haber albümü için resme tıklayın

KYK Genel Müdürlüğü ve Gençlik Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen KYK Tematik Kış Kamplarının tanıtımı KOTO meclis salonunda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Düzenlenen programa Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, AKP Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker ve Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Zekeriya Özak, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, AKP İl Başkanı Şemsetten Ceyhan, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

15-19 OCAK’TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Gençlik ve Spor Bakanı Ali Osman Bak KYK Genel Müdürlüğü’nün 12 şehirde 12 farklı program şeklinde gerçekleştirdiği Tematik Kış Kampları hakkında katılımcılara bilgi verirken, Yapay Zeka’nın önemine değinerek AKP öncesi Savunma Sanayiinde yüzde 25 olan yerlilik payının AKP hükümeti ile yüzde 75’e çıktığını belirtti. Kocaeli Tematik Kış Kampları 15 Ocak ve 19 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

KYK EĞİTİM YERİ OLACAK

Programın açılışında konuşan Kredi Yurtlar Genel Müdürü Sinan Aksu, “ Sizlere ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz ama Kredi Yurtları geçmişten bugüne sadece konaklama yer olarak görüldü. Bizim isteğimiz eğitimin sadece üniversite de sürmemesi, eğitimin yurtlarda da devam etmesi. KYK Kış kamplarının üçüncüsünü düzenliyoruz. Kendi lisanslarınızda ulaşamayacağınız birçok değere bu kamplarda ulaşacaksınız. Bize öngörülmeyen bir görevi gerçekleştiriyoruz. Bu yapabilmemizin nedeni de sizin istekleridir. İnovasyon başlığı ise Türkiye’nin geleceğini inşa edecek. Ülkemizin yeni fikirlere ihtiyacı var. Sizlerin katkılarıyla ülkemiz için hayırlı bir nesil elde etmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

84 ARGE MERKEZİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYORUZ

İlimizin İstanbul’dan sonra en fazla ARGE merkezine ev sahipliği yapan kent olduğunu belirten Vali Aksoy, “Kocaeli olarak bu kampı yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Kocaeli nüfus olarak bir milyon 830 bin ile Türkiye’nin büyük kentlerinden. Sanayinin kalbi burada atıyor. Böylesi bir kentte inovasyon ile ilgili kamp düzenlenmesi çok önemli. İstanbul’dan sonra en çok AR GE merkezi ilimizde var. 84 ARGE merkezine ev sahipliği yapıyoruz. Teknoloji geliştirme bölgelerimizden biri Bilişim Vadisidir. Ülkenin ufkunu açan bir bölge olmasını bekliyoruz. Birinci etabı tamamlandı ve ileride daha iyi duruma gelecek. KYK isi fiziki yapısını geliştirmiş ve sadece konaklama olarak değil gençlerimizin zamanını daha iyi değerlendireceği bir yer olmuştur” ifadelerini kullandı.

BİLİŞİM VE SAVUNMA SANAYİSİNDE DAHA GÜÇLÜ OLMALIYIZ

Daha sonrasında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Bak, “ Çağımız bilgi toplumu. Bilgiyi en iyi yönetenler öne geçecekler. Bugün Kocaeli de Bilişim Vadisi çalışması var. KYK’nın 12 farklı temada yaptığı bu çalışmalar gerçekten önemli. Bize yeni buluşlar ve çalışmalar yapan gençler lazım. Cumhurbaşkanımız gençlere çok değer veriyor. Teknolojinin gelişmesi için çok çaba sarf ediyor. Ülkemizin bulunduğu coğrafyada güçlü olabilmek için çok güçlü olmak lazım. Bilişimde ve savunma sanayisinde çok güçlü olmalıyız. AKP öncesi yerlilik payı yüzde 25’ti şu an yüzde 75’in üstünde.

AKLINIZI KİRAYA VERMEYİN

İnsansız Hava Araçları için yalvarıyorduk ama yazılımlarını bile vermiyorlardı bize diyen Bakan Bak, “Türk girişimcisi artık çok daha iyi hava araçları yapıyor, uzaya uydu yolluyoruz. Bize kendi özgüvenimizi sağlayan Cumhurbaşkanı’mızdır. Gençler asla hayallerini bırakmamalı ve çalışmaya devam etmelidir. Devlete yerleşeyim demekten ziyade özel sektörde kendinizi daha fazla geliştirip çok daha iyi mühendisler olabilirsiniz. Biz gençlerimize güveniyoruz ve bu coğrafya da güçlü kalacağız. Hayallerinizden vazgeçmeyin. Bir işe başvurduğunuz zaman zorlayın takip edin. Cumhurbaşkanımız kararlı milletine güveniyor ve milleti ile birlikte yürüyor. Ve asla aklınızı kiraya vermeyin, kendiniz kullanın” şeklinde konuştu.

15 Ocak 2018 - Siyaset

Muhabir Selin Becer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?