Yıldız: Ülkem için varım

Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan Gazetecilik Alanı Haber Stüdyosu ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi’nin açılışı önceki gün yapıldı. Atölyenin yapımını üstlenen iş adamı Fehmi Yıldız, “Ülkeme hizmette emekliliği düşünmüyorum” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Kartepe Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Alanı Haber Stüdyosu ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi açılışı önceki gün düzenlenen törenle yapıldı. Törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Başkanı Menderes Demir, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, hayırsever işadamı Fehmi Yıldız, daire müdürleri, çeşitli illerden gelen gazeteciler cemiyeti başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazeteciler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

PROTOKOLDEN KONUŞTU

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ardından konuşan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, “Birçok yerel kanalda böyle bir sistem yok. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Atölyeyi yaptıran hayırsever iş adamı Fehmi Yıldız ise tek amacının ülkesine hizmet etmek olduğunu dile getirdi.

“ÜLKEM İÇİN VARIM”

Yıldız, “Ben ülkeme hizmet için varım. Bu hizmetlere devam etmek için emekliliği düşünmüyorum. Herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Son olarak konuşan Vali Hüseyin Aksoy da; “Kocaeli için önemli bir çalışmayı yerine getiriyoruz. Gençlerimizin sağlıklı olarak yetiştirilmesi hepimizin ortak arzusudur” dedi.

YILDIZ’A TEŞEKKÜR ETTİ

Öğrencilerimizin yetişebilmesi için yeni okullara ihtiyaç olduğunu dile getiren Aksoy, “Bu okul bir hayırseverimiz tarafından yapıldı. Fehmi Yıldız’a ve onun şahsında bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Onların verdikleri destek, eğitimdeki başarıyı ve kaliteyi daha üst noktalara taşıyacaktır. Bu anlamda Kocaeli’de ve Türkiye’de eğitime destek veren bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“SADECE BİNALAR YETMİYOR”

Tek başına okulların yapılmadığını söyleyen Aksoy, “Kurumların donanımları da en üst seviyede olmalı. Özellikle belirli branşlarda eğitim alacak öğrencilerimizin laboratuvar ihtiyaçları oluyor. Bu okulumuzda da bu atölyeye ihtiyaç vardı. Burada okuyacak gençler alacakları eğitimle basın sektöründe iş bulabilecek konuma gelecekler. Çünkü işin teorisini de, pratiğini de öğrenecekler” diye konuştu.

SERGİYİ DE GEZDİLER

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri Kartepe Yıldız Entegre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Alanı Haber Stüdyosu ve Masaüstü Yayıncılık Atölyesi’nin açılışını yaptı. Törenin ardından eski ulusal gazetelerin yer aldığı sergiyi gezen Vali Hüseyin Aksoy, okul yöneticileri ve öğretmenler ile bir süre sohbet etti.

17 Ocak 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?