Şanlı: Şiddetin her türlüsüne lanet olsun

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı, 15 Ocak’ta tramvay yoluna aracını park eden kişiyi uyardığı için darp edilen Zabıta Memuru Murat Fidan’a geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Şiddetin her türlüsüne lanet olsun” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı Trafik Şube Müdürlüğünde görevli Murat Fidan 15 Ocak günü tramvay yoluna park eden ve diğer sürücülerin can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan şahıslar tarafından darp edilip ve yaralandı. Yaşanan bu olayın ardından Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Yaşar Şanlı tarafından basın açıklaması gerçekleştirildi. Türkiye Kamu Sen İl Temsilciliğinde gerçekleştirilen basın açıklamasında Şanlı’nın yanı sıra Türk Yerel Hizmet Sen Kocaeli İl Temsilcisi Özcan Karabulut da katılım gösterdi.

GEÇMİŞ OLSUN

Yaşar Şanlı basın açıklamasında, “Sadece görevini yapmaya çalışmış tehlike arz edebilecek bir yere park edilmemesi uyarısında bulunmuş arkadaşımıza küfür şiddet ve tehditle karşılık veren, onu darp eden bu şehir eşkıyalarını Allah'a ve adalete havale ediyor, arkadaşımıza ve ailesine geçmiş olsun diyoruz. Şiddetin her türlüsünü ve başta arkadaşımız Murat Fidan olmak üzere görevi başında kamu çalışanına yapılan her türlü şiddeti nefretle kınıyoruz” dedi.

“KARŞILIĞI BU OLMAMALI”

Şanlı sözlerini, “Kuruluşu ta Hazreti Ömer'e dayanan tek gayesi çarşının, pazarın, mahallenin huzurunu sağlamak, ölçüyü, tartıyı kontrol etmek, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak ve trafiği daha güvenli ve işler hale getirmek olan zabıta teşkilatımız bu tür hakaret ve şiddeti asla hak etmemektedir. Devletimizin verdiği görev ve sorumluluğu layıkıyla yerine getirmenin ödülü ya da karşılığı bu olmamalıdır” şeklinde sürdürdü.

“NEFRETLE KINIYORUZ”

Şanlı basın açıklamasının devamında, “Son yıllarda gündemden düşmeyen kamu çalışanına şiddetin önlenmesi için daha ne kadar arkadaşımız kurban verilecektir? Kamu çalışanı sahipsiz görüldüğü için midir ki birileri görevi başında arkadaşlarımıza hakaret edecek, onu darp edecek gücü ve kudreti kendinde bulabilmektedir? Tüm kamu çalışanları ve hassaten tüm belediye çalışanlarının yanındayız. Her türlü şiddetin karşısındayız ve tüm hukuki süreçlerin de takipçisi olacağız. Bu vesileyle Murat Fidan arkadaşımıza tekrar geçmiş olsun diyor, şiddeti bir kez daha nefretle kınıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

18 Ocak 2018 - Gündem

Muhabir Selin Becer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?