Gölcük'te trafik düzenleme toplantısı

Gölcük ilçesinde trafik düzenleme toplantısı yapıldı. Gölcük Kaymakamlığı Toplantı Salonu'ndaki toplantıda konuşan Kaymakam Mustafa Altıntaş, ilçede en önemli sorunların başında trafik geldiğini belirterek, bu nedenle söz konusu çalışmaları pilot uygulama haline getirdiklerini söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Bu çalışma sayesinde Gölcük'te trafik kalitesini arttıracak uygulamalara imza atıldığını ifade eden Altıntaş, “Çalışmalarımızla bu sorunu bitireceğiz. Trafik sorununu çözecek en önemli unsur Gölcüklüler. Bu konuda vatandaşlarımız taşın altına elini sokmalı, trafik kurallarına uymalılar” diye konuştu.

OTOPARK SORUNU

Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de Gölcük'te vatandaşlarla yaptıkları anket sonucunda çıkan ilk 3 sorunda trafik ve otoparkın bulunduğunu ifade ederek, “Bu sorun Gölcük'ün gündeminden düşmedi. Bu sorunla alakalı Büyükşehir Belediyesi’nin ekipleri uzun zamandır çalışma yapıyorlar. D-130 Karayolu’ndaki kent geçişinde belirli noktalarda aşırı sorunlar ortaya çıkıyor. Hem şehir içi geçişte, hem de şehrin güney ve kuzeyine geçişte trafik kilitlenme noktasına geliyor. Otopark meselesine ciddi anlamda bakarsanız aslında bu konuda büyük bir sorun yaşanmıyor” şeklinde konuştu.

GÖLCÜK KENT MERKEZİ TRAFİK DÜZENLEMELERİ

DONANMA KAVŞAĞI

Donanma Caddesi’nden İzmit istikametine dönüşler kapatılacak.

MOBİL KAVŞAĞI

D-130 Karayolu üzerinden (Sola) şehir merkezine dönüşler kapatılacak.

BELEDİYE KAVŞAĞI

22. Sokak kuzey doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

İSKELE KAVŞAĞI

İnönü Caddesi üzerinden (Sola) İzmit istikametine dönüşler kapatılacak.

PREVEZE CADDESİ

Yön düzenlemesi yapılarak İnönü Caddesi’nden Donanma Caddesi’ne kadar doğu-batı doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

19 MAYIS CADDESİ

Yön düzenlemesi yapılarak Amiral Sağlam Caddesi’nden İnönü Caddesi’ne kadar batı-doğu doğrultusunda, Amiral Sağlam Caddesi’nden Donanma Caddesi’ne kadar doğu-batı doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

YILDIRIM BEYAZIT CADDESİ

Donanma Caddesi-F. Turgut Sayın Caddesi doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

2.SOKAK-3. SOKAK

Donanma Caddesi-Fatih Caddesi doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

TURGUT SAYIN CADDESİ

Donanma Caddesi-Fatih Caddesi doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

11. SOKAK

Fatih Caddesi-Donanma Caddesi doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

18. SOKAK

19 Mayıs Caddesi ile Yıldırım Beyazıt Caddesi doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

CUMHURİYET CADDESİ

19 Mayıs Caddesi ile Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi arasında aynı cadde doğrultusunda tek yön; 19 Mayıs Caddesi ile Preveze Caddesi arasında aynı cadde doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

20. SOKAK

19 Mayıs Caddesi ile Preveze Caddesi doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

KÖRFEZ CADDESİ

Preveze Caddesi ile Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi arasında aynı cadde Fevzi Çakmak Caddesi doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

ALBAY BURAK CADDESİ

Körfez Caddesi-Cumhuriyet Caddesi doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

63. SOKAK

Sokak ile Körfez Caddesi arasında Körfez Caddesi doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

47. SOKAK

19 Mayıs Caddesi ile Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi arasında 19 Mayıs Caddesi doğrultusunda tek yön olarak düzenlendi.

D-130 KARAYOLU

Karayolu üzerindeki durak cepleri, bazı sokakların giriş-çıkışları düzenlendi.

GÖLCÜK 2 KAVŞAĞI

Köprü altındaki kavşağa düzenleme sonrasında gözlem yapılacak. Gerekli görülmesi durumunda sinyalizasyon sistemi kurulacak.

PARK YASAĞI DÜZENLEMELERİ

FATİH CADDESİ

Kuzey yönünde sol tarafa park yasağı kararı alındı. (Durma-duraklama dahil yasaktır…)

AMİRAL SAĞLAM CADDESİ

Preveze Caddesi ile D-130 Karayolu arasında kalan kesiminde yolun her iki tarafına park yasağı. (Durma-duraklama dahil yasaktır…)

PREVEZE CADDESİ

22. Sokak ile Amiral Sağlam Caddesi arasında kalan kesimde yolun yeni akış düzenine göre sağ tarafına park yasağı. (Durma-duraklama dahil yasaktır…)

FEVZİ ÇAKMAK CADDESİ

Donanma Caddesi ile Amiral Sağlam Caddesi arasında kalan kesiminde yolun her iki yönüne park yasağı. (Durma-duraklama dahil yasaktır…)

18 Ocak 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

Değirmendereli - Yolları kapatma ile çözülecek iş değil bu . Bi tarafı kapatırsın başka bir yer kitlenir. 20 sene önce yapılmış yollar şuanki kapasiteyi kaldırmıyor.Osmangazi Köprü fiyatlarını düşüreceksin tırlar kamyonlar köprüden geçip otobana girecek. Gölcük şehir içinde bir kaç noktaya köprü veya battı çıktı yapacaksın yol kenarındaki evlerin hepsinin kentsel dönüşümle yıkılması gerekiyor . Başlı başına yol kenarındaki evler rezillik zaten. gölcüğün sorunları ellibeş ile hallolacak sorunlar değil.

Yanıtla . 3Beğen 19 Ocak 22:30
05

Golcuk Sever - Merhaba eskı garaj mevkınde ust yolda yola sıfır oturuyorum ızmıt ıstıkametınden gelirken ıskele yolundan saga donup pazar yerınden u donuşu yapıp ışıklardan karsıya gecıp mahalle aralarından evıme ulaşmaya çalışıyorum sımdı yollar kapanırsa ben ve benım gıbı oturan yolun ust tarafındakı araç kullanıcıları nasıl karsıya geçecek onu bırakın allah gostermesın yangın hastalık durumunda kamu araçları nasıl kurtarmaya gelecek sonra açıklaması olmayan sonuçlar doğacak bu ısı bence profesyonel sehır planlamacılardan destek alarak düşünerek yapılması gereklı yıllardır battı cıktı olacak rahatlayacak denılıyor yanı ortada hıcbır proje hıcbır calısma yok yol kenarları ve ortası en son belkıde 10 sene once yapıldı bır tane cıvı çakılmadı bunlar konuşulursa cozum olunacaksa yapılsın

Yanıtla . 4Beğen 19 Ocak 10:14
04

Mustafa Mağdur - ben D-130 Kara yolu üstünde diş hastanesinin üst sokağında oturuyorum ben İzmit yönünden gelsem eve nereden gideceğim bütün çıkışları kapattınız amacınız ne ambulans veya itfaiye hangi yoldan D-130 kara yolunun yukarısına çıkacak çözüm üretin sorun değil .4 sene önce D-130 kara yolu üstünde oturanların özellikle simitçi fırının oradaki çıkışı kapattınız şimdide eve gitmek için mobilden giriş yapıp bin bir eziyetle dönüş yapıp D-130 kara yolu yukarısına çıkıyorduk. şimdi tam darbeyi vurdunuz senelerdir battı çıktı veya köprülü kavşak gibi bir proje üretmediniz ben olsam tecrübeli şehir planlamacıları ile çalışır fikir alır halkın sorunlarını dinler olabilecek proje uygularım bu sorunu çözmez D-130 yukarısında oturan vatandaşı dahada mağdur eder sayın başkan sorunu siz kaymakam bey den daha iyi biliyorsunuz ama niçin sorumluluk almıyorsunuz.

Yanıtla . 3Beğen 19 Ocak 01:20
03

Antiellibes - en önemli yerlerde park yasağı yapılmış anlaşılan aracımızı evde bırakmanızı istiyorlar. ayrıca park sorunu var demişler ama önlem olarak bisey yok. o kadarını bende söylerdim....

Yanıtla . 0Beğen 18 Ocak 21:17
02

Bülent R. Demircan - gölcük şehir içi trafiği battı çıktı yada değirmendereye yapılan üst geçit gibi yapılmadan rahat etmez boş konuşmayın yapın üst asma yolu gölcük rahatlasın geç kaldınız geççç karamürsel şehir içi trafiğini örnek alın.

Yanıtla . 7Beğen 18 Ocak 16:59
01

Mustafa Sabuncu - Ellibeş demiş ki ; Otopark meselesine ciddi anlamda bakarsanız aslında bu konuda büyük bir sorun yaşanmıyor. Evet, kendisi makam aracı ve özel şoförüyle bu sorunu yaşamıyor, vatandaş yaşıyor. Bence Başiskele'ye gidip belediye başkanlığı nasıl yapılır diye ders alması lazım.

Yanıtla . 5Beğen 18 Ocak 16:39

Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?