KOTO heyeti Antep turunda

KOTO heyeti çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Gaziantep’te önemli görüşmeler yaptı. İki şehir arasındaki ticari işbirliğini artırmaya yönelik programda iş adamlarımız, ilk olarak Gaziantep Valisi Yerlikaya ile buluştu.

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) heyeti, 2018 yılı müşterek meslek komite toplantısını gerçekleştirmek üzere Gaziantep’e gitti. Eğitimler ve resmi ziyaretlerden oluşan program kapsamında heyetin ilk resmi ziyareti Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’ya oldu. Vali Yerlikaya ile makamında bir araya gelen KOTO Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan ve yönetim kurulu üyeleri kendisine ilimiz Valisi Hüseyin Aksoy ile kent halkının selamlarını iletti.

“KOCAELİ MARMARA’NIN KALESİ”

KOTO heyetini sıcak bir şekilde karşılayan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Kocaeli’ye yabancı olmadığını, bürokrasi ve siyasi kesimden Kocaelili yakın arkadaşları bulunduğunu dile getirdi. Yerlikaya, “Kocaeli, için önemli bir noktada, Marmara’nın kalesi gibi. Aslında Kocaeli ve Gaziantep birbirine çok benziyor. Her iki kent de sanayi ve ticarete dayalı nüfus alıyor ve ihracatta Türkiye’nin dinamo şehirlerinden. Gaziantep 2017 yılında 6.7 milyar dolar ihracatla 6. sırada. Hedefimiz, 2017’de 12.5 milyar dolar ihracatla ilk 3’te yer alan Kocaeli’ye yaklaşmak” dedi.

“TİCARİ İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ”

KOTO Başkanı Necmi Bulut da, şehirlerarası ekonomik işbirliklerinin artması adına Gaziantep’i seçtiklerini ifade etti. Gaziantep Ticaret Odası ile imzalanacak kardeşlik protokolüyle bu adımın somutlaşacağını vurgulayan Bulut, “Şehirlerin tecrübelerini, iyi uygulama örneklerini, enerji ve motivasyonlarını paylaşmaları gerektiğine inanıyoruz. Gaziantep ve Kocaeli arasında işbirliği yapılmasını amaçlıyoruz. Kocaeli, birçok sektörde yatırım ve ticari işbirliğine açık bir kent” diye konuştu.

KOCAELİLİ İŞADAMLARINA İLETİŞİM EĞİTİMİ

Kocaelili iş adamları, Gaziantep ziyaretinin ilk gününde bir de eğitime katıldılar. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi akademisyenlerinden, devlet tiyatrosu sanatçısı Adnan Erbaş, işadamlarına ‘Profesyonel Yaşamda İletişim’ konusunda ders verdi. “İletişim kurmayı bilmiyorsak yaptığımız işteki uzmanlığımızın hiçbir önemi yok” diyen Erbaş, iletişim için konuşmanın, dinlemenin ve beden dilini kullanmanın önemine işaret etti.

20 Ocak 2018 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?