Kadınlar 115 çocuk için sokakta

Kocaeli Kadın Platformu üyeleri, İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 aylık süreçte gelen, yaşları 18’in altında 39’u. Suriyeli 115 çocuğun hamile olduğu ortaya çıkmasının ardından basın açıklaması düzenledi.

Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 aylık süreçte gelen, yaşları 18’in altında 39’u Suriyeli 115 çocuğunhamileolduğunun ortaya çıkmasının ardından Kocaeli Kadın Platformu üyeleri Belediye İş Hanı önünde bu durumu protesto etti. Kadın platformu üyeleri adına açıklamayı okuyan Eğitim-Sen Şube Kadın Sekreteri Sibel Yılmaz Yurdakul, “Her gün bir yurttan, okuldan, kurstan, hastaneden yuvadan, mahalleden çocuk istismarı haberleri duymak istemiyoruz” dedi.

ÇOCUK İSTİSMARI HABERLERİ DUYMAK İSTEMİYORUZ

Yürüyüş Yolu Belediye İş Hanı önünde toplanan kadınlar adına açıklamayı Eğitim-Sen Şube Kadın Sekreteri Sibel Yılmaz Yurdakul okudu. Yurdakul, “Sağlık Bakanlığı’nı görevini yaparak sorumluluğu bulunanlarla ilgili soruşturma süreçlerini yürütmeye istismarı çıkartan sağlık emekçi ile ilgili incelemenin sonlandırılması ve sürgünü kaldırılmasına hastanedeki tüm verilerle bilgileri tespit ederek kamuoyuyla paylaşmaya ve sorumluluğu bulunanlarla, ilgililerle ilgili işlemleri derhal yapmaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına görevini yapmaya davet ediyoruz. Kadınların, çocukların yani toplumun ihtiyaçlarını değil iktidarın tekçi cinsiyetçi ve ayrımcı ideolojisinin ihtiyaçlarına karşılık veren devletin sosyal rolünü diyanete ve dini vakıflara devretme fetvalarınızdan uygulamalarınızdan vazgeçin. Her gün bir yurttan, okuldan, kurstan, hastaneden yuvadan, mahalleden çocuk istismarı haberleri duymak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

20 Ocak 2018 - Gündem

Muhabir Ahmet Hazer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?