Halıcı: Birbirimizin hukukunu gözetlemeliyiz

Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şube Başkanı Kemal Halıcı, 2018-2019 Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Kemal Halıcı’nın yayınladığı mesaj şu şekilde; “Yeni dönemde tüm kardeşlerimiz daha çok sorumluluklarının farkında olacaklar, hem temsil görevini hem de tebliğ görevini en güzel şekilde yerine getirmenin gayretini göstereceklerdir. Gençlerimizi mezhepçiliğe karşı uyaracağız. Şunu herkes bilmeli ki Sünni - Şii, Alevi - Sünni mezhep çatışmaları emperyalizmin ekmeğine yağ sürer. 

“BİRBİRİMİZİN HUKUKUNU GÖZETMELİYİZ”

Gençlerimizi ırkçılığa karşı uyaracağız. 7 milyar 600 milyon insan yaratılış gereği kardeştir. 1 milyar 800 milyon Müslüman inancımız gereği tek bir millettir. İslam Milleti. Biz bir ve kardeş Müslümanlar olarak birbirimizin hukukunu gözetmeliyiz. Cümle kurarken, yazışırken, bir iş ortaya koyarken kardeşimizi yıpratmayı değil Allah rızasını esas alacağız. Aramızdaki iletişim bağını çok daha kuvvetlendirmeliyiz. Gençlerimize de bir batı kültürünün etkisinde kalarak değil, Müslüman olduğunun farkında olarak hareket etmeleri gerektiğini aktaracağız.

16 Eylül 2018 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (262) 323 39 17
Reklam bilgi

Anket Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?