KOÜ’den ‘TER-TEMİZ’ proje

Tersanelerin Deniz Çevresine Olan Etkileri ve Temiz Üretim Teknikleri’nin Belirlenmesi (TER-TEMİZ) Projesi çalıştayı, Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlendi.

Büyütmek için resme tıklayın

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından projelendirilen, Kocaeli Üniversitesi tarafından yürütülen ‘Tersanelerin Deniz Çevresine Olan Etkileri ve Temiz Üretim Tekniklerinin Belirlenmesi (TER-TEMİZ) Projesi’nde uygulamaya geçildi. Bu kapsamda 13-14 Eylül 2018 tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi’nde açılış toplantısı ve çalıştay düzenlendi.

GENİŞ KATILIM SAĞLANDI

Çalıştaya; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yrd. Banu Behram Kuran, KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, KOÜ Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüklerinin temsilcileri, GİSBİR ve GEMİSANDER başta olmak üzere tersane ve gemi geri dönüşüm sektörünün temsilcileri, uzman akademisyenler kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

ÇOK AMAÇLI PROGRAM

TER-TEMİZ projesi ile ülkemizde bulunan tersane envanterinin çıkarılması, tersane ve gemi geri dönüşüm bölgelerinin mevcut çevresel kalite durumlarının tespit edilmesi, tersanelerin mevcut proseslerinin ve amacıyla uygulanması gereken önlem ve idari kriterlerin belirlenmesi, tersanelerde ve gemi geri dönüşüm tesislerinde kullanılan geleneksel imalat süreçlerinden açığa çıkan kirletici emisyonları ile gemi inşasını amaçlıyor.

16 Eylül 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?