Gölcük’te okuma-yazma seferberliği başlatıldı

Hayat boyu öğrenme kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından okuma yazma seferberliği başlatılmış ve bu kapsam içerisinde Türkiye genelinde olduğu gibi Gölcük’te de okuma yazma seferberliği devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Hayat boyu öğrenme kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından okuma yazma seferberliği başlatılmış ve bu kapsam içerisinde Türkiye genelinde olduğu gibi Gölcük’te de okuma yazma seferberliği devam ediyor. Okuma yazma seferberliğinde Gölcük’te okuma yazması olamayan 243 kişi tespit edildi.

“SAYILARI TESPİT ETTİK”

Gölcük Milli Eğitim Şube Müdürü Naim Yüksel yaptığı açıklamada, “Bizler TÜİK’ten alınan bilgiye göre 241 olarak belirlenen okuma yazma bilmeyen kişi sayısını geçtiğimiz seçimleri fırsat bildik ve oy kullanma sonrasında imza atmak yerine parmak basan kişilerin sayısını Gölcük İlçe Seçim Kurulu’ndan aldığımız sayı ise 243 olarak belirlendi. Yani sadece 2 kişilik bir fark çıkması bizleri fazlasıyla sevindirdi. Bu 243 vatandaşımızın adres bilgilerine ulaştık ve bu 243 vatandaşımızın büyük bir çoğunluğu 80 yaş üstü olup sadece 2 kişinin 40 yaşın altında olduğu tespit edildi” dedi.

16 Eylül 2018 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?