Körfez vergi dairesine ait 70 m² dükkan satılacak

T.C.GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞIKocaeli Vergi Dairesi BaşkanlığıKörfez Vergi Dairesi MüdürlüğüGAYRİMENKUL MAL SATIŞ İLANI1) ADRES: Satışa çıkarılan gayrim...

T.C.
GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI
Kocaeli Vergi Dairesi Başkanlığı
Körfez Vergi Dairesi Müdürlüğü
GAYRİMENKUL MAL SATIŞ İLANI


1) ADRES: Satışa çıkarılan gayrimenkul Fatih Mah. İstiklal Cad No:25A Körfez/KOCAELİ adresindedir.
2) CİNSİ VE ÖZELLİKLERİ: Körfez İlçesi, Yarımca, 837 Ada, 11 Parsel de kayıtlı 1 numaralı dükkan vasıflı taşınmaz. Fatih Mah. İstiklal Cad. No:25A arsinde yer almaktadır. Taşınmaz D100 Karayolu ile Tütünçiftlik sahil arasında kalan alanda konumludur. Çevresinde yapılaşma ve nüfus yoğundur. Taşınmaz market, cami, vb gibi noktalara yürüyüş mesafesinde olup, yakınlarından geçen toplu taşıma araçları ile kentin önemli noktalarına ulaşım imkanı bulunmaktadır. Körfez Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan şifahi bilgiye göre parsel; 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Ticaret alanında yer kalmaktadır. Parselin yapılaşma koşulları Blok Nizam, TAKS:0.40, KAKAS:1.20 + 0.40, Hmax:3 kat olarak bilgi verilmiştir. Parsel, 18/. madde imar uygulaması gören iman parselidir. Satış konu taşınmaz tapunun Kocaeli ili Körfez ilçesi, Yarımca şuyulundurma Mahallesi, 837 ada 11 parselde kayıtlı 226,00m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı ana taşınmaz üzerinde yer almaktadır. Parselde kat irtifakı kuruludur. Parsel üzerinde projesine göre zemin + 4 normal kattan oluşan 1 dükkan 4 daireli bina, mahallinde ise zemin + 3 normal katlı olduğu, son katın inşa edilmemiş olduğu tespit edilmiştir. Bina dış cephesi bakımlı ve boyalıdır. Taşınmaz projesine göre, binanın zemin katında yer alan, İstiklal Caddesine cepheli, tek bölme dükkan olup, brüt 70,00m²dir. İstiklal Caddesine yaklaşık 8 metre cephedir. Halihazırda kapalı halde olup, bu sebeple iç mahal özellikleri tespit edilememiştir.
3) SATIŞ KOMİSYONUNCA BİÇİLEN RAYİÇ DEĞER: Taşınmazın rayiç değeri 1.470.000,00TL (Birmilyondörtyüzyetmişbin)(KDV Hariç)’dir.
4) ARTIRMAYA İŞTİRAK İÇİN ALINACAK TEMİNATIN MİKTARI VE NEVİ:Artırmaya iştirak etmek isteyenlerden gayrimenkulün rayiç değerinin %7,5 nispetinde (1.470.000,00-TL x%7,5)= 110.250,00.-TL(Yüzobinikiyüzelli) teminat alınacaktır. Teminat olarak;
6183 Sayılı A.A.T.U.H. Kanun’un 94 üncü madde gereğince 10 uncu maddenin 1-4 üncü bentlerinde yazılı bulunan teminatların kabul edilecektir.
a. Para,
b.  Bankalar tarafından verilen süresiz ve şartsız teminat mektupları ile sigorta şirketleri tarafından verilen süresiz ve şartsız kefalet senetleri,
c.  Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen Devlet iç borçlanma senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeler (Nominal bedele faiz dahil edilerek ihraç edilmiş ise bu işlemlerde anaparaya tekabül eden satış değerleri esas alınır.),
d. Hükümetçe belli edilecek Milli esham ve tahvilat "Bu esham ve tahvilat, teminatın kabul edilmesine en yakın borsa cetvelleri üzerinden % 15 noksaniyle değerlendirilir.
5) GAYRİMENKUL SATIŞININ YAPILACAĞI YER,GÜN VE SAATİ: İhale, Körfez Vergi Dairesi Müdür Odasında 23/11/2023 Perşembe günü saat 14.00’de ilk arttırması yapılacaktır. İlk ihalede satışın gerçekleşememesi halinde ikinci ihale 7 gün sonra 30/11/2023 Perşembe günü aynı yer ve saatte yapılacaktır.
6) Gayrimenkul satış şartnamesi Körfez Vergi Dairesi Müdürlüğünden (Satış Servisinden) temin edilebileceği gibi bu dairenin ilan panosunda da görülebilir.
7) Gayrimenkul malın satışına iştirak edeceklerin rayiç değerin %7,5 oranında (110.250,00.-TL) (Yüzobinikiyüzelli) teminat tutarı veya bu miktardaki değerleri en geç 23/11/2023 Perşembe günü saat: 12.00’ye kadar Körfez Vergi Dairesi Müdürlüğü veznesine yatırarak veya vezneye teslim ederek, alındının en geç 12.30’a kadar Gayrimenkul Satış Komisyonuna ibraz etmeleri gerekmektedir. Malın ihale edilmesi halinde alınan teminatın ihale bedelinden mahsup edilecek, malın alınmasından vazgeçilmesi veya bedelin tamamının ödenmemesi durumunda 6183 sayılı Kanun kapsamında doğacak yükümlülüklerin teminattan mahsup edilecek, mahsup sonrasında teminattan artan bir tutar olması halinde ise bu tutarın doğrudan bütçeye irat kaydedilecektir.
8) Gayrimenkul malın satışında verilen bedel, gayrimenkule biçilen rayiç değerin 1.470.000,00TL x %75’i olan 1.106.250,00.-TL’yi (Birmilyonyüzaltıbinikiyüzelli) bulmadığı ve şayet artırılan bedel amme alacağına rüçhanı olan alacakların tutarından 36.791,39-TL (Otuzaltıbinyediyüzdoksanbirliraotusdokuzkuruş) ile birlikte (1.106.250,00-TL+36.791,36TL) =1.143.041,39TL (Birmilyonyüzkırküçbinkırkbirliraotuzdokuzkuruş) fazlaya çıkmadığı ve yapılmış ve/veya yapılacak masrafları karşılamadığı takdirde, en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartıyla artırmanın 7 gün daha uzatılarak, 30/11/2023 tarihinde aynı mahal ve aynı saatte tekrar artırmaya çıkarılarak; gayrimenkul en çok artırana ihale edilecektir. Ancak ihale bedeli rüçhanlı alacakla birlikte masrafları da aşması şarttır. Aşmazsa satış yapılmayacaktır.
9) İş bu ilanın tapu kaydında adresi bulunmayan ilgililer ile tapu kaydında ad ve adresleri geçip de tebliğ edilemeyen ilgililere de tebliğ yerine kaim olduğu,
İLAN OLUNUR.

28 Eki 2023 - 16:14 - Gündem

Son bir ayda kocaeligazetesi.com.tr sitesinde 3.353.018 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.