Gebze Fatih Devlet Hastanesi, yeni hizmet binasına taşınıyor

Gebze Fatih Devlet Hastanesinin yeni hizmet binasında birkaç ay önce poliklinik hizmetleri başlamış, ancak yataklı servisler henüz taşınmamıştı. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 6 Aralık 2018 Perşembe gününden itibaren yataklı servislerin de yeni binaya taşınma işlemi başlıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Gebze Fatih Devlet Hastanesinin yeni hizmet binasında birkaç ay önce poliklinik hizmetleri başlamış, ancak yataklı servisler henüz taşınmamıştı. Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 6 Aralık 2018 Perşembe gününden itibaren yataklı servislerin de yeni binaya taşınma işlemi başlıyor.

OTOPARK ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK

Teknik özelliği sebebiyle taşınma ve montaj işlemleri yaklaşık 2-3 gün süren tomografi cihazı dışında tüm sistemler aktif ve çalışır durumda olacağı öğrenildi. Bilgisayarlı tomografi için ise bu süre zarfında diğer hastanelerden hizmet alınacağı belirtildi. Servisler tamamen taşındıktan sonra eski binalar hızla yıkılarak otopark çalışmaları başlayacak. Otopark inşaatının azami 6 (altı) ay içinde tamamlanması bekleniyor.

20.000 METREKARE ARSA ALANI

Gebze Fatih Devlet Hastanesinin yeni binasında; 20.000 metrekare arsa alanı ve 56.000 metrekare kapalı alanda, 400 hasta yatağı,12 ameliyathane, 68 yoğun bakım yatağı, 35 kişilik fizik tedavi ünitesi, tek kişilik doğum odaları, diyaliz ünitesi, endoskopi ünitesi, Kalp damar cerrahisi ve koroner yoğun bakım ve daha pek çok özellikli birim bulunuyor.

SON TEKNOLOJİ TIBBİ CİHAZLAR

Yeni hastanedeki tüm mobilya, mefruşat ve tıbbi cihazlar en son model ve teknolojiye sahip olacak şekilde hizmete sunulacak. Yataklı servislerde 90 tek yataklı, 121 çift yataklı oda, her katta suit oda, her hasta odasında çalışma masası, televizyon, WC-banyo ve dinlenme salonları bulunuyor.

“ÇITAYI OLDUKÇA YÜKSELTECEK”

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, hastaneyle ilgili bilgi verdi. Ergüney, “Gebze Fatih Devlet Hastanesi, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinden sonra ilimizdeki en büyük Devlet Hastanesi hüviyetini alacak. Bölgede sağlık hizmetlerindeki çıtayı oldukça yükselteceğine inanıyorum. Genel sekreterliğim döneminden beri, yaklaşık 4 yıldır neredeyse her hafta buradayız. Hastane yönetimi ve TOKİ ile beraber yoğun çabalar sarfedildi. Sayın valilerimiz, vekillerimiz, bakanlarımız ve belediye başkanlarımızın değerli katkıları oldu, çok güzel bir sağlık tesisi ortaya çıktı. Taşınma sırasında ortaya çıkabilecek aksaklıklara karşı gereken her türlü tedbirler alınmış olup hastane yönetimi ve uzman personel tam kadro görevlerinin başında olacak.

“DAHA ÖNCE HİÇ OLMAYAN YENİ BİRİMLERİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL HİZMETE ALACAĞIZ”

Bundan sonra da gaz kesmeyeceğiz, nitelikli sağlık hizmetlerimize her geçen gün yenisini eklemek için gece gündüz çalışacağız. Diyaliz, Anjio ve Nükleer tıp üniteleri, Koroner ve Kalp cerrahisi ve Yenidoğan yoğun bakımları gibi daha önce hiç olmayan birçok yeni birimi önümüzdeki bir yıl içinde hizmete alacağız. En kısa zamanda uzman hekim ve sağlık personeli takviyesi yapılacak.Gebze’ye yapacağımız sağlık yatırımları bunlarla sınırlı değil. Şehir merkezinde 6000 metrekare kapalı alan ve yeraltı otoparkı olan Gebze İlyasbey 1. Basamak Sağlık Kompleksi projesi bitti. Belediye ile protokol imzaladık, birkaç ay içinde inşaat ihalesine çıkılacak.

“SAĞLIK KOMPLEKSİ İNŞA EDİLECEK”

Mutlukent mahallesinde otoban kenarındaki alanda bir sağlık kompleksi daha inşa edilecek. İçinde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sağlıklı Hayat Merkezi, Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık İstasyonu gibi bir çok birim yer alacak. Mutlukent sağlık kompleksi için önümüzdeki günlerde proje ihalesine çıkıyoruz. Gebze için bunların dışında muhtelif yerlerde aile sağlığı merkezleri de yapılacak. Sağlık Bakanlığı Kocaeli ilini bir sağlıkta bir cazibe merkezi yapmak için her türlü desteği veriyor. Yoğun bir çalışma dönemi bizi bekliyor.  Yeni hastanemizin Gebze ilçemize, halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

06 Aralık 2018 - Gündem 1432 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ersoy Kandemir - Şenol adlı iftiracı il sağlık müdürüne yükselteceği o çıtaya dikkat etmesini söylemek istiyorum MAZALLAH ÇITA KIRILIRSA.....

Yanıtla . 0Beğen 06 Aralık 19:07

Anket Gebze Belediyesi'nin hizmetlerinden memnun musunuz?