Reklamı Kapat

Çocuk istismarına eğitim ile savaş açtılar

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesinde çalışanlara "Çocuk İhmali, Cinsel İstismarı ve Çocuk İzlem Merkezleri " konulu eğitimlerle, çocuk istismarına karşı mücadele başlattılar.

Büyütmek için resme tıklayın

Gölcük Necatibey Devlet Hastanesi, çalışanlarına yönelik “Çocuk istismarı” eğitimleri vermeye başladı. Hastaneden aktarılan bilgiye göre, hastane çalışanlarının bu konuda bilgi sahibi olması gereken en önemli meslek grupları arasından yer aldığı söylendi. Eğitimler, aynı hastanede görevli Psikolog Yasemin Buket Akyayla, Sosyal Çalışmacı Abdülmelik Turan ve Ergin Damat tarafından verildi.

SADECE CİNSEL DEĞİL

Eğitimde sırasıyla, çocukların gelişimi için karşılanması gereken ihtiyaçlar, çocukların bakımı, beslenmesi, gereksinimlerin yeterince nasıl karşılanabileceği, çocukların düşme, yaralanma ve hastalık durumunda ailelerin bilinç kazanmasına yönelik konular anlatıldı. Eğitimde, çocuk istismarının sadece cinsel anlamda olmadığının da altı çizildi.

ÇOCUK SAĞLIĞI

Hastane Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan; "Anne ve babaların çocuklarına karşı gösterdikleri tutum ve davranışlar, çocuğun yetiştiği ortam, çevresindeki diğer yetişkinlerin davranışları, çocuğun sağlıklı bir kişilik geliştirmesi açısından önemlidir" söz konusu eğitime belirli aralıklarla devam edilecektir. Bu eğitimlerle sağlık çalışanlarının bu hususta farkındalık sahibi olmaları amaçlanmaktadır” dedi.

07 Ocak 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?