Reklamı Kapat

Posco Assan gönüllüleri 2018 yılında da işbaşındaydı!

Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi’nde paslanmaz çelik üretimini gerçekleştiren Posco Assan, gönüllülük 2018 yılında da başarılı organizasyonlara imza attı. Şirket; aktivite sayısını 11’e, gönüllü sayısını da 339’a çıkardı.

Haber albümü için resme tıklayın

2017 yılından bu yana her ayın ikinci cumartesi günü Kocaeli ilindeki okullarda, çocuk yuvalarında veya rehabilitasyon merkezlerinde gönüllülük aktiviteleri gerçekleştiren Posco Assan gönüllüleri, bu geleneklerini 2018 yılında da devam ettirdi. Şirket, 2018 yılında gerçekleştirdiği aktiviteler ile 1.300 saatin üzerinde gönüllülük aktivitesi gerçekleştirdi.

kassel-1546948788.png?

ÇOCUK EVLERİNDE ETKİNLİK

Devlet koruması altındaki çocukların misafir edildiği Kassel Şehri Yahya Kaptan Çocuk Evleri Sitesi’nde 3 farklı zamanda etkinlik düzenlendi. Haziran ayındaki etkinlikte ise gönüllüler; çocukların yaratıcı zekalarına katkı sağlamak ve iletişim kurmak için birlikte legodan oyuncaklar yaptılar. Temmuz ayında Gölcük Saraylı Çocuk Evleri Sitesi’nde buluşan gönüllüler, evlerin dış cephelerini boyadı. Kocaeli Çağdaş Engelliler Derneği işbirliği ile “Bir Fidan Bir Hayat Projesi”ni destekledi. Cephanelik bölgesindeki alana 200 adet fidan dikimi gerçekleştirdiler. Ağustos ayında Kandıra sınırları içerisindeki Kumcağız sahili temizlediler.

fidan-dikimi-1546948810.png?

OKULLARLA GÖNÜL BİRLİĞİ

Akmeşe İlkokulu, Çubuklu Osmaniye İlkokulu, Rabak İlkokulu, 28 Haziran İlkokulu’nda öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda eğitim görmelerine sağlamak amacıyla etkinlikler düzenlediler. 2018 yılının son aktivitesini Akmeşe Zihinsel Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştiren Posco Assan’ın gönüllüleri devlet koruması altındaki zihinsel engelli ile bir araya geldiler. Çalışanlardan oluşan müzik grubu TST Band’ın şarkılarına eşlik eden ve eğlenen engelli vatandaşlar, Posco Assan gönüllüleri ile Bocce oyunu oynadılar.

sahil-1546948820.png?

GÖNÜLLÜ SAYISI ARTTI

Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir: “Çevreden eğitime, devlet koruması altındaki çocuklardan engellilere toplumun farklı noktalarına dokunduk. Gönüllü sayımızı bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 29’a artırarak 339’a çıkardık. Aktivitelerde yer alan çalışanlarımız hem toplum için fayda yaratmanın hem de gönüllü grubumuzun arasında yer almanın mutluluğunu yaşadılar. Posco Assan, bu açıdan bakıldığında yalnızda Kocaeli’nde değil, aynı zamanda Türkiye’de farklılık yaratan ve topluma katkı sağlayan bir şirket. Çalışanlarımız ve bizler bu mutluluğun içerisinde yer aldığımız için kendimizi şanslı hissediyoruz. 2019 yılında da bu mutluluğumuzu artırarak devam ettirmek istiyoruz” dedi.

08 Ocak 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?