Reklamı Kapat

Encümende 13 madde görüşüldü

İzmit Belediyesi Encümeni 13 gündem maddesini görüşmek üzere Cemil Kanpara’nın başkanlığında toplandı.

Büyütmek için resme tıklayın

İzmit Belediye Encümeni’nde 13 gündem maddesi için toplantı. Cemil Kanpara’nın başkanlık yaptığı toplantıda Emlak İstimlak Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün evrakları görüşüldü.

MAP’TAKİ BÜFE KİRALANACAK

Mehmet Ali Paşa Mahallesi 3049 Ada 1 Nolu parselin kuzeyinde 62 metrekarelik büfe yeri ile beraber büfenin kiraya verilmesi kararlaştırıldı. Büfe, 30 Ocak Çarşamba günü saat 11:00’da ihaleye çıkarılacak. Gündoğdu Mahallesi 727 Ada 1 Nolu parseldeki 45 metrekarelik büfedeki kiracılık hakkının devri yapıldı. Arızlı Mahallesi 218 Ada 30 Nolu parseldeki yola terk, Yenidoğan Mahallesi 4402 Ada 9 Nolu parseldeki ihdas, tevhid ve yola terk ve Yenidoğan Mahallesi 4404 Ada 32 Nolu parseldeki ihdas, tevhid ve yola terk kararları onaylandı.

YIKIM VE İPTALLER

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün evraklarında ise Durhasan Mahallesi 167 Ada 21 Nolu parseldeki projeye yapılan aykırılık görüşüldü. Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün evrakları ise şöyle: Yahya Kaptan Mahallesi 2538 ada 9 Nolu parseldeki ruhsatlı ve iskanlı binada kat maliklerinin şikayeti üzerine para cezası ve mühür işlemi gerçekleştirildi. Tülin Pirim isimli vatandaşın imar barışından faydalanması üzerine para cezası iptal edildi ve binadaki mühür kaldırıldı. Kabaoğlu Mahallesi 2114 Nolu parseldeki ruhsatlı ve iskanlı binanın(yurt) altındaki sundurmaya yurdun ortaklarının şikayet etti. Bakanlığa intikal eden konu ya ruhsata bağlanacak ya da yıkılacak.

TEHLİKELİ HAFRİYATA CEZA

Encümende Yapı Kontrol Müdürlüğü’nce ayrıca Serdar Mahallesi Çayır Sokak 3987 Ada 13 Nolu parselde mevcut duvarın yıkılması sonrası yerine yenisi yapıldı. Üniversiteden gelen rapor ile para cezası ödendi. Para cezası ödendi ve iskan verildi. Yahya Kaptan Mahallesi Şehit Ali İhsan Çakmak Sokak’ta inşaat çalışmasında bulunan hafriyat alanında güvenlik eksikliğinden dolayı firmaya 3 Bin 757 TL para cezası verildi. El değiştiren firma bu işlemi eski firmaya kesildi. Yeni mahalle Çimenli Sokak’ta Ali Demiray tarafından yapılan müştemilat yıkılarak derme çatma bina yapıldı. Komşudan şikayet alan yapının yıkımına karar verildi. Selin BECER

09 Ocak 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?