Reklamı Kapat

Kocaeli Devlet Hastanesi, gazetecileri unutmadı

Kocaeli Devlet Hastanesi yönetimi, 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Devlet Hastanesi yönetimi 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ sebebiyle basın çalışanlarıyla, Kocaeli Devlet Hastanesi Eğitim Salonu'nda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Adem Çakır hem Kocaeli Devlet Hastanesi hem de ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ hakkında açıklamalarda bulundu.

"BERABER KUTLAYALIM İSTEDİK"

attachment-292927-0-7f8c02e6e57cf5422be0c84a8d6d581a-1547108432-1547108765.jpg?

Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Adem Çakır açılış konuşmasında, “Hastanemizin eski hali gerçekten kötüydü, fiziki şartları hiç iyi değildi. O binada, şükürler olsun ki enfeksiyon gelişmeden hizmet ettik ama yeni bir binaya ihtiyacımız vardı. Vatandaşlarımızın sağlıklı ortamda hizmet almaları gerekiyordu. Kiminle konuşsak ana sorunun mevcut bina olduğunu gördük. Yeni bina yapılmadan hiçbir yenilik olmayacaktı. İnşaat başlamasaydı ben görevi bırakacaktım. İnşaat başladı, yapıldı ve devam etti. Bugün tam bir yıl oldu. Resmi açılışını daha yapmadık. Önemli olan hizmeti üretmek. Hastanenin birinci yılı ile çalışan gazeteciler günü çok yakın bu yüzden biz de beraber kutlayalım istedik” dedi.

"DEĞER KATMIYORSA KALİTESİZDİR"

‘İşin mutfağında büyüdük’ diyerek konuşmasına devam eden Çakır, “Kocaeli Devlet Hastanesi olarak bir tane misyonumuz, bir tane vazifemiz var. O da;  'Sağlığınız hedefimiz' Sağlığınızın iyi olmasını, tam olmasını hedefliyoruz. Biz bunun için çalışıyoruz. Bizim vizyonumuz var. İlk vizyonumuz yeni bir binaydı. Şu anda iş yapma yöntemlerimizle, uygulamalarımızla şöyle bir misyon belirledik; 'Sağlık hizmeti tasarımı ve sunumunda kaliteli ve lider hastane olmak.' Buradaki sağlık hizmeti kelimesi çok geniş bir kapsam. Sadece hastane standartları üretmeyeceğiz tam anlamıyla sağlık hizmeti üreteceğiz. Yaptığımız her şeyin her alana değer katması lazım, katmıyorsa kalitesizdir. Lider hastane olmak nasıl oluyor? Biz işin mutfağını biliyoruz. İşin mutfağında büyüdük” açıklamasında bulundu.

"ŞEHRİN EN GÖZDE HASTANESİYİZ"

attachment-292927-8-7f8c02e6e57cf5422be0c84a8d6d581a-1547108437-1547108756.jpg?

Hedeflerinin, hizmeti en üst seviyeye çıkartmak olduğunu belirten Çakır, “Şehrin en gözde hastanesiyiz, şehrin merkezindeyiz. Nadide bir kurum olduğunu dışarıdan bakan herkes görebiliyor. Biz yöneticiler burada hizmetkarız, bugün var yarın yokuz. Bizim görevimiz bayrağı en yukarılara taşımak. Ayağımıza kişisel sebeplerle çelme takmaya çalışanlar oluyor" dedi.

"ORGAN BAĞIŞINDA BİRİNCİYİZ"

Organ bağışında Kocaeli rekorunun Kocaeli Devlet Hastanesi sayesinde yukarılara taşındığını açıklayan Çakır, "Organ Bağışı Kampanyası ile ilgili bizim lider olmamız lazım. Daha önce Kocaeli’de bu sayı 651 iken biz bin 89 bağış alarak lider olduk.   Bu kurum bizim kurumumuz değil, biz hizmetkarız. Bugün var, yarın yokuz. Bu hastaneler sizin, halkın” ifadelerinde bulundu.

"EMEKLERİN YOK EDİLMESİNİ İSTEMİYORUZ"

Basın ile çalışmayı önemli bulduğunu belirten Çakır, “Biz bu bayrağı en yukarıya taşımak için görev yapıyoruz. Bizim ayağımıza çelme takıp indirmeye çalışanlar var. Bazı kişisel saldırılara maruz kalıyoruz. Ufak bir işi hallolmadı, şuradan sıra alamadı gibi işler. Totalde şikayet çok fazla gelmese de biz bu kurumun sıfırla çarpılmasını, emeklerin yok edilmesini istemiyoruz. Basının desteğini bekliyoruz bir şeyleri yüceltmek çok zor ama geriye çekmek çok kolay” dedi.

"OTOPARK HASTA VE ÇALIŞANLAR İÇİN"

Otopark sorunu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çakır, ”Otopark sorunumuz var. Ancak gerekli düzenlemeleri yapıyoruz. 1 hafta içerisinde hastalar ve çalışanların kullanabileceği bir otopark haline gelmek üzere. Ne yazık ki otoparkta arabasını bırakıp il dışına tatile gidenler bile var. Bu otopark hasta ve çalışanlar için yapıldı” ifadelerinde bulundu. Ekin EKEN

10 Ocak 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?