Reklamı Kapat

Sanayicinin 5 puan sevinci

Sigorta Prim Teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan desteğin 5 puana yükseltilmesi ilimizdeki sanayicileri de sevindirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Sigorta Prim Teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan desteğin 5 puana çıkarılmasını olumlu bulduklarını dile getirdi. Zeytinoğlu, konu hakkındaki değerlendirmesinde, “Bu durum bizi mutlu eden bir gelişme” diye konuştu.

“ÖNEMLİ BİR GELİŞME”

Açıklamasında Kocaeli’deki büyük firmaların bundan 3 puan olarak faydalandığını dile getiren Zeytinoğlu, “Bunun düzeltilerek tekrar 5 puana yükseltilmesini büyük ölçekli firmalarımız açısından çok önemli buluyoruz” dedi. Zeytinoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“FİRMALARIN OMUZUNDAKİ YÜK AZALTILMIŞ OLDU

“Son dönemde istihdama yönelik yapılan teşvikleri doğru buluyoruz. 5 puanlık prim desteği de bunlardan bir tanesi. 500 ve üzeri işçi çalıştıran firmaların eski desteklerden faydalanıyor olması bizim için değerli ve önemli. Biz sanayiciler olarak uzun vadede, zamana yayılarak asgari ücretin üzerindeki yüklerin de azaltılıyor olmasını temenni ediyoruz.”

10 Ocak 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?