Nail Baki: Kentsel dönüşüm mağdur etmemeli

DP’nin Büyükşehir adayı Nail Baki, kentsel dönüşüm projelerinin halkı mağdur ettiğini dile getirdi. Bu konudaki çalışmalarını anlatan Baki, “İnsanları, hem evlerini alıp hem de borçlandırarak kentsel dönüşüm olmaz. Biz bu mağduriyetin önüne geçeceğiz” dedi.

Demokrat Parti (DP) Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nail Baki, geçtiğimiz günlerde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Son dönemde sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretlerini yoğunlaştıran Baki, Batı Trakyalılarla buluşmasında kentsel dönüşüm ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SORUNU

İnsanların evlerinin alınarak borçlandırılmasının kentsel dönüşüm olamayacağını dile getiren başkan adayı Baki, “Bu projeleri sübvanse ederek vatandaşı mağdur etmeden gerçekleştireceğiz. Bizim projelerimiz hazır, her mahalleye sağlıklı konutlar, spor merkezleri ve otoparkları kombine bir şekilde yaparak kentsel dönüşüme başlayacağız” dedi.

YÖRESEL FESTİVALLER!

Şehre yeteri kadar hizmet verilmediğinin altını çizen Baki, “15 yıldır bu kentin hakkı savunulmadı, biz savunacağız. Kocaeli, ülkemizin diğer şehirlerine kıyasla daha zengin bir etnik yapıya sahip. Yöresel etkinlikler ve festivaller yaparak, dünyanın dört bir tarafından aynı etnik yapıdaki kültürleri bir arada toplamak ve turizmi canlandırmak istiyoruz” sözlerini kaydetti.

“TARİHİ SOKAKLAR KURULACAK”

Farklı bir projesini de kamuoyu ile paylaşan Baki, şöyle konuştu: “Ottoman Geography, yani Osmanlı Coğrafyası Projesi ile her kültürü içeren sokaklar ve mekanları inşa edip, kentimize kazandıracağız. Bu şekilde tasarlanacak yeni turizm, kültür ve sanat projelerimiz ile yılda 1 milyon turistin kentimizi ziyaret etmesini hedefliyoruz.”

11 Şubat 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?