Söğüt, Dadaşlara söz verdi

Körfez Erzurumlular Derneği üyeleri, önceki gün düzenlenen istişare toplantısında 31 Mart seçimlerinde AKP listelerinde temsil edilmek istediklerini dile getirdi. Toplantıya konuk olan AKP'nin başkan adayı Şener Söğüt ise, “Sizlerden 2 meclis üyesi almak istiyorum” dedi

Haber albümü için resme tıklayın

AKP Körfez Belediye Başkan adayı ve Cumhur İttifakı’nın adayı Şener Söğüt, saha çalışmaları sırasında STK’ların düzenlediği programlara da eşlik ediyor. Körfezli işadamı ve müteahhitlerden olan AKP Körfez Belediye Meclis Üyesi aday adayı Orhan Gedik tarafından düzenlenen kahvaltılı buluşmada, Dadaşları dinleyen Şener Söğüt, “Meclis üyesi listesinde 2 kişi yazmaya çalışacağım” dedi.

SEÇİM SÜRECİ KONUŞULDU

Körfez Erzurumlular Derneği, üyeleri ile önceki gün düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi. Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan dernek lokalinde gerçekleşen kahvaltılı istişare toplantısına büyük ilgi gösterildi. Gündemdeki konular ve yaşanan siyasi sürecin de ele alındığı buluşma sırasında salon gelen konuklara yetmeyince ilave masalar kuruldu.

DİĞER DERNEKLER DE KATILDI

Sponsorluğunu iş adamı Orhan Gedik’in üstlendiği, dernek başkanı Yavuz Göğdemir ve yönetiminin öncülük ettiği istişare toplantısında ayrıca Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok, Gebze Erzurumlular Derneği Başkanı Gıyasettin Çelikel, Kocaeli Aşkaleliler Derneği Başkanı Mahmut Atıcı, Körfez İspir Yaylalar Derneği Başkanı Erdal Sağlam ve Oltulular Derneği Başkanı Muhsin Aslan da hazır bulundu. Ayrıca istişare toplantısına ilerleyen zamanlarda AKP Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, ilçe başkanı Ramazan Tuna ve parti yöneticileri de katıldı.

“HASSASİYET BEKLİYORUZ”

Toplantının açılışında konuşan Körfez Erzurumlular Derneği Başkanı Yavuz Göğdemir, 31 Mart seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için öneminden söz etti. Bu süreçte Cumhur İttifakı olarak AKP ve MHP’nin birliktelik içinde hareket ettiğini hatırlatan Göğdemir, “Bu süreci görmezden gelmiyoruz. Fakat Erzurumlu hemşehrilerimizin temsiliyetinin de öneminin farkındayız. Bu açıdan meclis listeleri hazırlanırken gerekli hassasiyetin gösterilmesini arzu ediyoruz” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI’NA TAMAM”

Bu seçim süreci ile ilgili olarak Körfez ilçede Erzurumlularda önemli bir beklentinin oluştuğunu kaydeden Göğdemir, “Dernek yönetimi olarak üyelerimizden aldığımız destek ve teşvik ile bu beklentilere paralel olarak hareket edeceğiz. Bu seçim sürecinde meclis listelerinde en az iki isim ile temsiliyetin bizim için bir lütuf değil, hak olduğunu düşünüyoruz. Hemşehrilerimizin bu talebine Cumhur İttifakı’nın da sağduyu ile yaklaşacağına inanıyoruz” dedi.

“ERZURUMLULAR BU SÜRECİN NERESİNDE?”

Daha sonra söz alan Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok da”Kent genelinde 180 bin Dadaş yaşıyor. Biz buraya seçimlerin neresinde olduğumuzu konuşmak için toplandık. Şener başkanımızdan de Erzurumluların sürecin neresinde olduğunu öğrenmek istiyoruz” dedi. Daha sonra söz alan AKP'nin Körfez adayı Şener Söğüt de Erzurumluların hem ilçede, hem de ilde kalabalık olduklarını ve söz sahibi olmaları gerektiğini ifade etti.

2 MECLİS ÜYESİ SÖZÜ

Gözütok’un “Erzurumlular bu sürecin neresinde?” sorusuna da yanıt veren Söğüt, “Şuna emin olabilirsiniz, Erzurumlular bu işin tam ortasında. Aday adayı çok fazla ve meclis listesi hazırlanırken sıkıntılar olabiliyor. Bilgi, birikimli ve en uygun olanları seçeceğiz. Listemizin seçilecek bir yerinde inşallah 2 Erzurumlu kardeşimizi listeye koymak istiyoruz” dedi. Söğüt, bir süre dernek başkanlarının taleplerini dinledikten sonra başka bir programa katılmak üzere toplantıdan ayrıldı. Daha sonra devam eden toplantıda ise Körfez Erzurumlular Derneği üyesi yüzlerce kişi, süreçte hemşehrileri adına gerekli görüşmeleri yapması konusunda dernek başkanı Yavuz Göğdemir ve yönetimine yetki verdi.

11 Şubat 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Erd - Günaydın ,

Böyle haberlere ağlasam mı gülsem mi bilemiyorum.Erzurumlular derneğinden iki meclis üyesi alacakmış. Torpil baştan başlıyor. Diğer meclis üyeleri Erzurumluları düşünmeyecek mi ? Yapmayın arkadaşlar !

Arkasız günler diliyorum.

Yanıtla . 0Beğen 12 Şubat 09:06
03

Körfezli - Sayın körfez halkı: sizi yöneteçek kişide neler ararsınız.neler olsun istersiniz. bir düşünün. Şener söğütü kim tanıyor ne iş yapar neye yarar körfeze ne faydası olur. ismail baranı unutmayın size ne bıraktı.bir vardı bir yoktu......................

Yanıtla . 0Beğen 12 Şubat 08:47
02

Babacan - Körfezdeki diğer derneklerde iki meçlis üyesi isterse ne olaçak?onlarada şekermi dağıtacak

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 22:54
01

Başiskele li - Mehmet sayım semih yurt erzurumlu derken çat lı demek istemiş

Yanıtla . 0Beğen 11 Şubat 21:39

Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?