Bakan Selçuk: Kocaeli’de 11 bin kadına eğitim verildi

KOSGEB’li kadınlarla buluşan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kocaeli’de 11 bin kadınımıza KOSGEB desteği sağladık” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KOSGEB’ten destek alan kadın girişimcilerle buluştu. Antikkapı Restoran’da gerçekleştirilen toplantıya Aile Çalıma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un yanı sıra Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ayşe Kardaş Ergezen, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, AKP İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, STK temsilcileri ve çok sayıda girişimci kadın katıldı.

BİR ŞEYLER BAŞARIYORSANIZ GİRİŞİMCİSİNİZ

Programda ilk olarak kürsüye çıkan AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Girişimci dediğimiz zaman aklımıza şirketler kurmuş cesur insanlar gelir. Bu kısmen doğru kısmen yanlıştır. Her girişimci iş kuramaz. Bir şeyler başarıyorsanız girişimcisiniz. Girişimcilik ruhuna baktığımızda bunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da görürüz. Bunu 1994 yılına baktığımızda görürüz” ifadelerini kullandı.

KADINLAR EKONOMİK YAŞAMA KATILMALI

Eryarsoy’un ardından kürsüye çıkan AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, “Girişimcilik birçok anlamı içinde barındırıyor. Girişim sadece yeni ürün üretmek değildir. Kadınlarımız bu toplumun yarısı kadar. Toplumun yarısı üretir yarısı üretmezse ekonominin ne kadar güçlü olabileceği ortada. Kadınlarımızın ekonomik yaşamda güçlü bir şekilde yer alması ekonomik açıdan son derece önemli. Önümüzdeki süreçte kadınlarımızın ekonomik yaşama nasıl katılabileceği yönünde çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu.

KADININ YAPAMAYACAĞI İŞ YOK

Büyükakın’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Kadınlarımız hayatımızın her safhasında önemli. Bir erkeğin çalışması bazen yetmiyor. Kadının istihdamı evin geçimi içinde zorunlu. Kadının yapamayacağı iş yok. Kadının hassasiyetine binaen bilek gücü isteyen işlerde çalıştırılması doğru değildir. Kadının yapısına uygun işlerde çalıştırılması lazım. Hayat müşterek. Bu hayatta kadınlarımıza büyük işler düşüyor” diye belirtti.

KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK

Karaosmanoğlu’nun ardından kürsüye çıkan AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “İzmit’te seçim çalışması gibi çok güzel bir program yaptık. Sanayi şehri olan Kocaeli’de kadınlarımızın çok iyi olacaklarına inanıyorum. Potansiyellerini daha tam olarak ortaya koyamadıklarını düşünüyorum. Kadınlarımız çok şanslı. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayesinde hem siyaset yapmak kolay, hem de girişimcilik yapmak kolay. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadınlarımıza pozitif ayrımcılık getirdi. Biz bunu anayasaya koyduk. KOSGEB’in çok güzel destekleri var. Kadına daha çok fırsat veriyoruz. Kadınlarımız tarım alanında da var” ifadelerini kullandı.

KADIN HER DAİM ÇALIŞIYOR

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kadın her daim çalışıyor, her daim üretiyor. Kadının istihdam edilmesi ayrı bir şey ama kadın her daim çalışıyor. Kadın Anadolu’da emeğin, cömertliğin adı oldu. Kadınlarımız, ailelerin olduğu kadar kalkınmanın da en büyük kaynağı oldu. Bu yüzden sizlerin çalışma hayatına katılmanızı önemsiyoruz. Ben burada cesur kadınlar görüyorum, kahraman kadınlar görüyorum. Siz girişimcilerimizi güçlendirmek için bazı çalışmalar yapıyor, projeler geliştiriyoruz” diye belirtti.

aw620151-01-1-1549953016.jpg?

KOCAELİ’DE 11 BİN KADINA EĞİTİM

Bakan Selçuk, “Kocaeli’de 11 bin kadınımıza eğitim verildi. Bunun karşılığında sizlerin ışıl ışıl gülümseyen yüzleriniz var. Sizlerin desteğiyle Türkiye dünyada ekonomik açıdan ilk 10’a girecek. Kadının toplumdaki en önemli vizyonlarından biri aileyi bir araya tutabilmek. Bütün dengeleri koruyabilen bireylersiniz. Kocaeli güzel bir ilimiz. Kocaeli AK Parti’nin ana gücü. Sizlerin desteğiyle bir kez daha burayı partimizin ışıl ışıl aydınlığına kavuşturacağız” ifadelerini kullandı. Selin BECER

12 Şubat 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?