Kocaeli'deki dev santralde üretim durdu

ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. tarafından Adapazarı ve Gebze Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santralleri’nde sözleşmenin sonlanmasının ardından üretimin durdurulduğu Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi.

ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. tarafından Gebze Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santralleri’nde sözleşmenin sonlanmasının ardından üretimin durduruldu. Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş.’den Adapazarı ve Gebze Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santralleri’nde üretimin durdurulduğu KAP’a bildirilerek, yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Sahibi bulunduğumuz ve Yap İşlet modeli kapsamında geliştirilen Adapazarı ve Gebze doğalgaz kombine çevrim elektrik santrallerinin EÜAŞ ile olan Elektrik Satış Sözleşmesi’nin sonlanmasının ardından belirtilen santrallerde üretim durmuştur. Üretime tekrar başlandığında kamuoyuna bilgi verilecektir" ifadelerine yer verildi.

12 Şubat 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Hamit - hes lerden gelen elektrik fazlası ... yani arz fazlası var devlette elektriği subvanse etmesine gerek yok o yüzden santreller bir süre duracak

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Şubat 11:47
02

Ramiz Karaeski - yap-işlet-devret modelinin YAP ve İŞLET bölümü yani firmanın taahhüdü yerine getirilmiş ve DEVRET'e sıra gelmiş.Şimdi adama parasını ödeyeceksin ki elektrik versin sana.Hazine bu yağmalanmış haliyle bu tip firmaların parasını ödeyemeyeceğinden ev ve sanayi kuruluşları elektriksiz kalma riskiyle karşı karşıya.Umarım yazdığım olmaz.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 10:13
01

Erol Demirbek - ne oluyoruz ya, ciddi ciddi kriz mi var ? enerji santralının durması ne demek

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 19:19
03

Kemal - @Erol Demirbek 01 nolu yoruma cevabı: Uyanda balığa çıkalım...!

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 12:30


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?