Eğitim Sen Kocaeli şubesi 29 Yaşını kutladı

Hakan Yağcıoğlu
Hakan Yağcıoğlu Tüm Haberleri
Eğitim Sen Kocaeli şubesi 29 Yaşını kutladı
Eğitim Sen Kocaeli şubesi 29 Yaşını kutladı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Coşkulu bir katılımın olduğu geceye; Önceki dönem Avrupa bakanı ve milletvekili Ali Haydar Gonca, CHP Kocaeli milletvekili Muhip Kanko, EMEP MYK üyesi Arzu Erkan, Halkların Eşitlik Ve Özgürlük Partisi il eş başkanları Ebru ÖCAL, Av. Nuri Tan ile yönetim kurulu üyeleri, EMEP il başkanı İlhami Şahbaz ve yönetim kurulu üyeleri, SOL parti önceki dönem başkanları Dursun Sevim ve Osman Bahçeci, yeni yönetim kurulu üyeleri, KESK şubeler dönem sözcüsü Yeliz Yılmaz Karstarlı, Tüm Bel Sen şube başkanı Erdal Karakuş, TMMOB başkanı Mehmet Ali Elma, Önceki dönem başkanı Murat Külekçi, Yapı_yol Sen yontiminden Ali Kahraman, Dersimliler dernek başkanı Ruhi Çavdar, Veli-Der dernek başkanı Ayşe Irmak, önceki dönem Eğitim Sen başkan ve yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda eğitim emekçisi ile az sayıda basın emekçisi katıldı.

Eğitim Sen Kocaeli şubesi 29 Yaşını kutladı

Açılış konuşmasından sonra saygı duruşu yapıldıktan sonra genç eğitimciler şiirler okudu. Daha sonra konuşmasını yapılması için Eğitim Sen şube başkanı Ayda IŞIK kürsüye davet edildi.

Yürütme kurulu adına katılım sağlayan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan başkan Işık şunları dile getirdi. "Sayın Basın Emekçileri, Siyasi Partilerin, Demokratik Kitle Örgütlerin, Sendikaların, Başkan ve Temsilcileri Eğitim-Sen’in Değerleri Üyeleri Yol Arkadaşlarım Kuruluş Yemeğimize 12.Dönem Yürütme kurulu adına hepiniz hoş geldiniz. EĞİTİM-SEN; Şiirdir, Sanattır, Kültürdür, Bilimdir, Felsefedir, Emektir, Mücadeledir, Umuttur…" diyerek konuşmasına başladı.

Eğitim Sen toplumsal hafızanın anahtarıdır!

"Her dönem egemenlerin baskı, sindirme, zor politikalarının hedefi olan türlü saldırılara, darbelere, yasaklamalara karşın yüzyıllık bir mücadele geleneğinin sorumluluğunu, bilincini sırtlayarak ve bugüne taşıyarak içinde barındırdığı farklı sendikal dinamiklerin birlikte mücadele etme kültürünü ve dinamizmini yaratan 100 yıllık birikimin adıdır EĞİTİM-SEN…"

Eğitim Sen Kocaeli şubesi 29 Yaşını kutladı

Farklılıklarımız kültürel zenginliğimizdir!

"Binlerce yıldır çokça farklı medeniyetlerin yaşadığı ve onların oluşturduğu kültürlerin, dillerin ülkesi olan bu coğrafyada şiirler, maniler, öyküler, romanlar bu farklı dillerde yaşandı, yazıldı...
Bu bilinçle; herkesin anadilinde eğitim hakkının olduğunu işte bu yüzden savunuyor EĞİTİM-SEN…" diye seslenerek anadilin önemine vurgu yaptı.

"Kadınların; çalışma yaşamına dahil edilmeyen, evde oturan, çocuk doğuran, hizmet eden, ne giyeceği belirlenen toplumsal algının değiştirilmesi ve kadın emeğinin görünür kılınması ve güvence altına alınması, kadına yönelik şiddetin ve kadın cinayetlerinin son bulması için ataerkil gerici/faşist kapitalist sistemle mücadele edenlerin adıdır EĞİTİM-SEN..."

Eğitim Sen Kocaeli şubesi 29 Yaşını kutladı

İktidarlar yoksul ve mazlum halkların sırtın da sermayenin sopası olamaz!

"Değerli Konuklar; Hepimizin bildiği gibi ülkemizin siyasal islamcı, piyasacı , faşizan bir iktidar eliyle ekonomik, sosyal, kültürel, hayatın her alanında yıkıma sürüklendiği bir çöküş dönemini yaşıyoruz. Bu çöküş dönemine dair pek çok tespitler ve çözüm yollarını hepimiz biliyoruz. O nedenle bugün burada uzun uzadıya tahlil yapmak yerine “Eğitim Sen’e ve kadrolarına düşen sorumluluk, toplumda yaygınlaşan umutsuzluğu ve iktidar cenderesini kırmanın yolunu açmak üzere, toplumsal muhalefet zeminlerini genişletmek ve düzen muhalefetinin sınırlarının dışına fiili, meşru ve militan bir tarzda taşmaktır” diyerek mücadele çıtasının yükseltilmesi çağrısını yineledi.

Örgütlü mücadele, faşizmin zulmünü kesinlikle yenecektir!

"Yeniden yapılaşmayı hedefleyen radikal bir eleştiri sürecini işleterek; genelde kamu emekçilerinin özelde eğitim ve bilim emekçilerinin iş yerlerinden başlayarak söz ve karar sahibi olduğu insiyatfler geliştirip EĞİTİM SEN ve KESK’i emekçilerin taleplerinin fiili, meşru ve militan bir mücadele hattına taşıyacak bir iradenin açığa çıkarıldığı ölçüde mümkün olacaktır."

Eşitlik, özgürlük, kamuculuk, bağımsızlık, laiklik ve demokrasi temelinde yeniden kurabileceğimiz bir ülke için amansız, her alanda fiili ve meşru, kitlesel, demokratik, militanca bir mücadeleyi önümüze koyduğumuz sürece bu tarihsel rol yerine getirilebilir." derken örgütlü mücadeleye birkez daha dikkat çekti.

ÇEDES'e karşı eğitim emekçileri ve tüm velilerin birlikte mücadele etmesi önemlidir!

"Eğitimin kamusal bir hak olmaktan çıkarılıp ticarileştirildiği, eğitim ve bilim emekçilerinin çeşitli form ve formüller ile güvencesizlik girdabına sokulduğu, ÇEDES, zorunlu “dini” seçmeli dersler ve karma eğitim tartışmaları ile tarikat/cemaat ve gerici vakıfların istek ve taleplerinin eğitim sisteminin merkezine oturtulduğu bir süreç amasız ve amansız bir mücadeleyi gerekli kılıyor.
Bunun için çoğumuzun aynı zamanda bir veli olduğundan yola çıkarak velilerin bilinçlendirilmesini ve örgütlenmesini sağlamak için örneğin VELİDER gibi ortak mücadele zeminlerini oluşturmamız gerekiyor."

İnanıyoruz ki Eğitim Sen Üyelerinin kongreler sürecini bir seferberlik ruhu ile kavradığımız, her vesile ile dile getirdiğimiz Toplumun bütün bireylerinin, temel insan hakları ve özgürlükleri doğrultusunda, herkesin kendi anadilinde, cins ayrımcı olmayan, eşit demokratik, laik, bilimsel, parasız ve kamusal nitelikli eğitim görmesini savunan sendikal politik hattımızı işyerlerine taşıyıp tartıştırarak emekçilerin söz ve kararı haline getirip kitle mutabakatına dönüştürdüğümüz ölçüde aşağıdan yukarıya, işyerleri temsilciliklerinden sendika genel merkezlerine kadar tüm organ ve kurullarda iddialarımıza vücut verecek bir yeniden yapılaşma sürecinin kapısını aralayacağız.

Şimdi; Yeniden yapılanmaya işaret etmek kadar, somut politikalarla uygulanabilirliğini de ortaya koymak ve bir taraftan bulunduğumuz her yerde araştırma, inceleme, tartışma sürecinde bilimsel bir üretkenliğe dönüştürmeli ve Sendikal hareketi çekim merkezi yapmak bir ihtiyaç olarak görülmektedir..." dire sozlerini sürdüren başkan Ayda IŞIK böylesi faşizmin kol gezdiği dönemlerde sendikal örgütlenmenin önemini dile getirerek bir kez daha anımsattı.

"Sevgili Yol Arkadaşlarım!

Bizler; Üretenlerin Yöneteceği, Söz, Yetki ve Kararın çalışanlarda olduğu bir yaşamı kurmayı düşleyen ve bunun için mücadele eden güzel yürekli insanlarız. Bunun için hepimizin bir arada yaşayacağı bir ülke ve dünya için birlikte mücadele etmemiz gerekiyor. Tarihin bize çağrısı, sınıfın bizden beklentisi budur. Hepimize kolay gelsin…

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz Yaşasın EĞİTİM-SEN

Eğitim Sen Varsa Umut Var!

Hepimize İyi Eğlenceler..." diyerek sözlerini sonlandırıp alkışlar, zılgıtlar eşliğinde kürsüden ayrıldı. Geceye Eğitim Sen üyesi emekçilerin kurduğu topluluğun, katılan konukların da beraber söylediği, türküler eşliğinde devam edildi. Halaylar çekip horon tutan eğitim emekçileri geçirdikleri güzel bir gece sonrası evlerine dağıldılar...

16 Oca 2024 - 09:58 - Gündem

Mahreç  Hakan Yağcıoğlu

Son bir ayda kocaeligazetesi.com.tr sitesinde 3.481.791 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.


Elektrik Teknikeri / Teknisyeni Aranıyor

Meslek Lisesi veya Meslek Yüksek Okullarının Otomasyon, Elektrik, Elektronik veya Mekatronik bölümü mezunu, Endüstriyel otomasyon konusunda minimum 2...

0 262 323 26 06 GENESİS GENEL ELEKTRİK ELEKTRONİK SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

1000 ADET KARTVİZİT

350 GR MAT KUŞE MAT SELEFON 2 YÖN BASKI TASARIM DAHİL 600 TL+KDV

05326430181 KOCAELİ GAZETECİLİK YAYIN A.Ş.

ZAYİ İLANI

Zayi ilanı (kayıp ilanı) vermek için arayınız.

05326430181 KOCAELİ GAZETECİLİK YAYIN A.Ş.

OTEL İÇİN ELEMANLAR ARANIYOR

BAYAN TEMİZLİK PERSONELİ ARIYORUZ ERKEK RESEPSİYON PERSONELİ ARIYORUZ Başvuru ve Detaylı Bilgi için bize ulaşın.

05323730041 TRIANGLE LIFE SUIT

TEMİZLİK ELEMANI ARANIYOR

Yahya Kaptan'da Halı Sahada Yatılı Çalışacak BAY temizlik elemanı aranıyor

05324212715

DİKKAT! İŞ İLANI!

Demir Çelik Fabrikasında paketleme bölümünde çalıştırılmak üzere 30 kişilik erkek personel alımı yapılacaktır. 20.000 TL MAAŞ+SERVİS+YEMEK ÜCRETİ+DEVA...

05323404389

bayan eleman

gebze organize san.bulunan restoranımıza 35 yaşa kadar bayan salon içi servis elemanı arıyoruz

0(507) 979 02 12 EGELİLERYEMEK IŞLT.

SAĞLIK PERSONELİ ARANIYOR

Kocaeli Merkez'de bulunan bir OSGB de çalışmak üzere sağlık personeli (hemşire, hemşir, ATT veya paramedik) aranmaktadır.

0530 142 46 11

İLAN VER-ELEMAN BUL

Hızlıca eleman bulmak mı istiyorsunuz? Tam yerindesiniz. İlanınızın burada ve basılı gazetemizde çıkmasını ister misiniz? İlan metninizi ilanservis...

05326430181 KOCAELİ GAZETECİLİK YAYIN A.Ş.