Reklamı Kapat

Ali Yıldırım Sezer, projelerini açıkladı

Cumhur İttifakı Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer, seçim beyannamesini açıkladı.

Haber albümü için resme tıklayın

Cumhur İttifakı Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere yönelik hazırladığı seçim beyannamesini kamuoyuna duyurdu. Gölcük Kongre Sarayında gerçekleştirilen programa AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, AKP Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, MHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır, il yöneticileri, ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeliği adayları ve partililer katıldı. Başkan adayı Sezer, Büyükakın ile birlikte hazırladığı ve Gölcük’ün 5 yılının projeleri halkın beğenisine sundu.

Beklentileri karşılayan bir aday listesi oluşturduk

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasını yapan AKP Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, “12 Ocak tarihinde İlimize gelen Cumhurbaşkanımız Ali Yıldırım Sezer’in adını açıkladı. O günden sonra sahaya çıktı ve gece gündüz, yağmur çamur demeden çalıştık. Bu süreçte gördük ki AK Parti ailemiz teşkilatlarıyla güçlü bir aile. Her türlü zorluğun üstesinden gelecek bir aile. Ben sizlerin nezdinde AK davanın neferleri kardeşlerimizi kutluyorum. Bugün burada Gölcük’e 5 yılda vizyon katacak projeleri konuşacağız. Genç ve dinamik listelerimizle Gölcük halkının karşısındayız. Beklentileri karşılayan bir aday listesi oluşturduk” dedi.

Şimdi bayrak değişimi yapılacak

Seymen’in ardından söz alan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Bugün burada olan hepiniz 31 Mart’tya gerçekleştirilecek seçimin sonuçlarının sinyallerini verdiniz. Biz, bize düşeni bugüne kadar yaptık ve 31 Mart akşamına kadar devam edeceğiz. Sonuçta seçim sandıkta kazanılıyor. Gönül belediyeciliğinin nasıl yapılacağını bir kez daha anlatacağız. Zaferi 31 Mart’ta bir kez daha kazanacağız. Ben belediyecilik hayatımda hep halkımın yanında oldum ve teşkilatımın desteğini arkamda hissettim. Şimdi bayrak değişimi yapılacak. AK Parti bayrağını, sizin gücünüzle Yıldırım Sezer kardeşime devredeceğim. Yıldırım kardeşim samimi, dürüst bir insandır. Ona desteğe her daim hazırız” dedi.

Var gücümüzle çalışacağız

attachment-301538-1-8a4f7832ba74459f1457009c69b8fb21-1552231525-1552284247.jpg?

Ellibeş’in ardından kürsüye çıkan Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, “Bu salon Gölcük’e dar gelmiş. Sizler için Ali Yıldırım kardeşimle 7/24 çalışmaya söz veriyoruz. Sizin yüzünüzü kara çıkarmayacağız. Ali Yıldırım kardeşimin açıklayacağı projeler Büyükşehir’in teminatı altındadır. Eskiden İzmit Belediyesi’nde maaşları bile ödeyemiyorlardı. İbrahim Başkan seçildikten sonra vizyon değdi büyükşehre. Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyeciliğin tarihini yazdı. Seçimler sandıkta kazanılır. Yalova’da 1 oyla seçim kaybettik. Tembellik yok. Var gücümüzle çalışacağız. 31 Mart’ta Cumhurbaşkanımıza güzel müjdeler göndereceğinize inanıyorum” dedi.

İnce belediyecilik yapacağız

Büyükakın’ın ardından kürsüye çıkan AKP Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Belediyecilik AK Parti’nin işi. Gölcüklüler her daim hizmet siyasetini takdir etmiştir ve bize bu makamları emanet etmiştir. Bizde bundan yola çıkarak gece gündüz çalıştık. 31 Mart gecesi sandıkları patlatarak, gizli ittifak kuranların oyununu bozacağız ve bunu sizlerin desteğiyle yapacağız. 31 Mart gecesi zafer sancağını genel merkeze götüreceğiz. AK Parti’den önceki 79 yıllık Türkiye Cumhuriyeti’nde yapılacak olan hizmetlerin nasıl geçiştirildiğini biliyoruz. 31 Mart sonrasında ince belediyecilik yapacağız” dedi.

attachment-301538-5-8a4f7832ba74459f1457009c69b8fb21-1552231527-1552284264.jpg?

10 puanlık bir yükseklik sağlayacağız

Katırcıoğlu’nun ardından söz alan AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “Gölcük tamam inşallah diyoruz. Seçim için durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Bizim bir davamız var. Bu sadece belediye başkanlığı değil. Bizim davamız Gölcük’ten büyük Türkiye yolunda ne kadar destek vereceğimizdir. Cumhurbaşkanımız hepimize güç ve destek verdi. Biz Kocaeli olarak seçimlerde hep Türkiye üstünde olarak kendisine teşekkür ettik. Bugüne kadar olduğu gibi bu seçimde de en güçlü destek Kocaeli’den gelecek. 10 puanlık bir yükseklik sağlayacağız” dedi.

attachment-301538-8-8a4f7832ba74459f1457009c69b8fb21-1552231527-1552284273.jpg?

Gölcük’ü hep birlikte yöneteceğiz

Son olarak kürsüye çıkan ve projelerini anlatan Cumhur İttifakı Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer, “Gölcük’e gönül belediyeciliği anlayışımızla geleceğiz. Modern bir Gölcük oluşturmak için tevazu, samimiyet ve gayret ile çalışacağımız yeni bir döneme hazırlanıyoruz. Önceliğimiz şeffaflık ve demokratik katılımcılık. Hemşerilerimize ayrımcılık yapmadan belediyecilik yapma anlayışı benimsiyoruz. Huzurla yaşayacağımız bir Gölcük oluşturacağız inşallah. Başarı uzun bir yolculuktur. Sen ben yok; Gölcük var. Gölcük’ü hep birlikte yöneteceğiz” şeklinde konuştu. Nuri AKÇAHARMAN

attachment-301538-13-8a4f7832ba74459f1457009c69b8fb21-1552231529-1552284287.jpg?

Cumhur İttifakı Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer’in projeleri:

Birlikte Daha Güçlü Gölcük: Gölcük ortak akılla yönetilecek.

Tarihiyle Kültür Kenti Gölcük: Gölcük Şehir Müzesi oluşturulacak. Minia Gölcük Galerisi oluşturulacak. 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi Konulu Galeri kurulacak. Servet-i Fünun Dergisi Galerisi açılacak

Gölcük’ün Çınarları: Emekli Evleri projesi hayata geçirilecek. Daima Yanındayız projesi hayata geçirilecek.

Gölcük’te Kadın: Sanal Satış Portalı oluşturulacak. Spor Salonları açılacak.

Gelecekte Gölcük Onları: Çocuklar için çeşitli faaliyetler hayata geçirilecek.

Gölcük’te Genç Olmanın Ayrıcalığı: Gençlere yönelik projeler düzenlenecek.

Değerlerimize Sahip Çıkacağız: Tarihsel alanlara çeşitli düzenlemeler yapılacak.

En Yakın Komşumuz Gölcük Belediyesi: Gölcüklüler için cenaze, doğum gibi hizmetler verilecek.

Sanatın Beşiği Gölcük: Gölcük’te sanatsal faaliyetler arttırılacak.

Doğaya Sahip Çıkan Gölcük: Çevre sağlığı için düzenlemeler yapılacak.

Son Teknoloji Kullanan Gölcük: Teknolojik birçok proje hayata geçirilecek.

Spor Yapan Gölcük: Spor faaliyetleri arttırılacak.

Turizm Kenti Gölcük: Gölcük turizmi geliştirilecek.

Keşif Küresi: Millet Bahçesi’nin içerisinde yer alacak ve evrenin oluşum sürecini öğretecek.

Şehitler Abidesi: Şehitlik mertebesine ulaşmış hemşerilerin anısı için yapılacak olan saygı nişanesi Millet Bahçesi içerisinde yer alacak.

Alışveriş Merkezi Fakülte: Eski sanayi sitesinin olduğu yere yapılacak ve kentin ticari hayatının canlandırılması sağlanacak.

Kapalı Pazar Yeri: Pazar esnaflarının isteklerinin karşılanacağı kapalı pazar alanları inşa edilecek.

Şehirlerarası Otobüs Terminali: Uygun bir lokasyonda işlevsel ve şehirlerarası otobüs terminali inşa edilecek.

Değirmendere Kuruçeşme’de Tekne Bağlama Yeri ve Sahil Düzenlemesi: Değirmendere Kuruçeşme’de bulunan 10 dönüm alana Büyükşehir Belediyesi ile birlikte tekne bağlaması ve sahil düzenlemesi yapılacak.

Gölcük Battı Çıktı: D-130 Yalova-İzmit Karayolu ile Amiral Sağlam Caddesi’nin kesiştiği noktada Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ve yatırım planına alınması dahilinde battı-çıktı yapılacak.

Kentsel dönüşüm projesi: Gazi Ortaokulu arsasını kapsayan 46 dönümlük alanda TOKİ ile kentsel tasarım projesi işbirliği sağlanacak ve kentsel dönüşüm projesi yapılacak.

Gölcük Katlı Otoparkı: Türk Telekom binasının yanındaki ve Donanma Caddesi’nde eski Vergi Dairesinin bulunduğu alanda 2 adet katlı otopark yapılacak.

Düzağaç Mahallesi Kültür ve Sosyal Hizmet Binası: Düzağaç Mahallesi’ndeki 2 sönüm arsa içindeki bin metrekarelik kapalı alanlı binada GÖLMEK kursları, kadınlara özel spor salonu ile kültür ve sosyal hizmet binası faaliyete geçirilecek.

Yazlık Kültür Merkezi: Büyükşehir Belediyesi ile ortak, sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılacağı Yazlık Kültür Merkezi açılacak.

Kazıklı Kervansaray Yanı Yaşam Alanı Projesi: Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı’nın kullanım etkinliğini arttıracak düzenlemeler yapılacak.

Atatürk Mahallesi Çevre Düzenleme Projesi: Gölcük Atatürk Mahallesi Uğur Mumcu Ortaokulu yanın da yer alan alana çevre düzenlemesi yapılacak.

Batak Deresi ve Karınca Deresi Islah Projesi: Batak Deresi ve Karınca Deresi ıslah edilecek ve su baskınlarının önüne geçilecek.

Spor Kamp Alanı Projesi: Hasaneyn Yasak Düzü mevkiinde amatör ve profesyonel spor kulüplerinin antrenman yapacakları kamp alanı oluşturulacak.

Mahalle Konakları Projesi: Mahalle kültürünü canlandırmak amacıyla mahalle konakları inşa edilecek.

Modern Yaya Üst Geçit Projeleri: İhtiyaç duyulan noktalarda modern yaya üst geçitleri inşa edilecek.

Kocaeli Turizminde Master Plan Kapsamında Gölcük: Turizm için master planı hazırlanacak. Trekking parkurları ve turizm alanlarıyla destinasyon olma hedefleri oluşturulacak.

Tarih Koridoru Projesi: Değirmendere Yalı Evleri, Saraylı ve Örcün Evleri Kazıklı Kervansaray Kültür Yapısı, Halıdere Roma Mezarı, Yazlık Ilıcası ve benzeri eserleri içerisinde barındıran tarih koridoru oluşturulacak.

Mesire ve Piknik Alanları: Gölcüklülerin huzurla vakit geçireceği mesire ve piknik alanları oluşturulacak.

Organik Ürün Köylü Pazarı: Gölcük’e has olan İhsaniye Elması, Değirmendere Fındığı, Saraylı Çavuş Üzümü gibi birçok ürünün yer alacağı satış noktaları oluşturulacak.

Semt Spor Sahaları, Çocuk Oyun Park ve Bahçeleri Projeleri: Çocuk oyun parkı ve bahçelerin işlevleri çoğaltılacak ve sayısı arttırılacak.

Akademi Lise Bilgi Evleri: Büyükşehir Belediyesi’nin projesi olan Akademi Lise projesinin yaygınlaştırılması sağlanacak. Mevcut Bilgi Evleri’ne yenileri eklenecek.

Sokak Hayvanları Projesi: Sokak hayvanlarının beslenme, kısırlaştırma, aşılama, bakım ve tedavi olanakları sağlanacak.

KOBİS ve Bisiklet Yolları Projesi: Büyükşehir Belediyesinin sağlıklı yaşam projesi Gölcük’e kazandırılacak.

Yeni Nesil Cadde Projeleri: Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi başta olmak üzere şehir içi trafiği rahatlatacak çift yönlü ulaşım hayata geçirilecek.

Mahalle Buluşmaları Projesi: Her ay farklı mahallede mahalle buluşmaları yapılacak.

Halk Günü Projesi: Gölcüklülerle belediye binasında bir araya gelinecek. Talep ve öneriler dinlenecek.

El Emeği Göz Nuru Projesi: GÖLMEK ile Kent Konseyi El Sanatları Çalışma Grubunun bünyesine yapılan el işleri için satış noktaları oluşturulacak.

Gölcük’te Öğrenciysen Projesi: Öğrencilerin kültürel gelişimleri için çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Sıfır Atık Projesi: Geri dönüşümün yaygınlaştırılması amacıyla bilgilendirme faaliyetleri düzenlenecek.

Kamusal Alanlarda Ücretsiz İnternet: Kamusal alanlarda ve parklarda ücretsiz internet hizmeti verilecek.

Yapay Resif Alanı ve İskele Projesi: Bölgedeki balık çeşitliliği arttırılacak. Kıyı balıkçılığı desteklenecek ve iskeleler kurulacak.

Robotik ve Kodlama Sınıflar Projesi: Büyükşehir Belediyesi’nin Robotik Kodlama Sınıfları projesi ilçe genelinde yaygınlaştırılacak.

Yeni Gölcük Devlet Hastanesi: Artan ihtiyaca yönelik planlanan Yeni Gölcük Devlet Hastanesi’nin çevresine düzenleme yapılacak.

Yenimahalle Sağlık Kompleksi: Yenimahalle, 102 Ada, 248 Parsel sayılı 2 bin 764 metrekare alanda Gölcük Sağlık Kompleksi yapılacak.

Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi: Ş.Örcün 504 Ada, 1 Parsel sayılı bin 800 metrekare alanda Yunus Emre Aile Sağlık Merkezi yapılacak.

Gölcük-Başiskele Güney Toplama Yolu: Büyükşehir Belediyesi tarafından Gölcük’ten Başiskele’ye 2x2 duble toplama yolu yapılacak.

Seyir Kulesi Projesi: Gözlemen Tepe mevkiinde seyir kulesi, sosyal tesis, piknik alanı ve otopark yapılacak ve Yap İşlet Devret modeliyle devredilecek.

attachment-301538-15-8a4f7832ba74459f1457009c69b8fb21-1552231529-1552284291.jpg?

attachment-301538-20-8a4f7832ba74459f1457009c69b8fb21-1552231530-1552284312.jpg?

11 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Izmitli - ali kardeş on yedi yıldır sen gölcükte değilmiydin valla sayın cumhurbaşkanımız gölcüğü görse hepinizi sopayla kovalar

Yanıtla . 1Beğen 11 Mart 12:48
02

Hasan Durak - kısaca her şey güzel olacak yazsaydınız ya bunların nesi proje hepsi temenni...

kandıra ve kartepe ile aynı kopyala yapıştır proje başlıkları somut hiç bir şey yok

Yanıtla . 1Beğen 11 Mart 11:05
01

Yolcu - Boşuna uğraşma kardeşim.Gölcük'te Gürcüler seni o koltuğa oturtmazlar...

Yanıtla . 2Beğen 11 Mart 09:32

Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?