Reklamı Kapat

Gönül İzmit projelerini açıkladı

Cumhur İttifakı AKP İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül’ün beyanname ve meclis üyesi aday tanıtım programı yoğun bir katılımla Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Haber albümü için resme tıklayın

Cumhur İttifakı AKP İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, 5 yıl içinde hayata geçireceği ve İzmit'i Ticari, sosyal ve kültürel yönden katkı sağlayacak projelerini bugün Sabancı Kültür Merkezi'nde kamuoyu ile paylaştı. Gönül, İzmit ile ilgili projelerini tek tek açıkladıktan sonra meclis üyesi adaylarını tanıttı. Programda sunumların yanı sıra İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül’e özel bestelenen RAP müzik parçası çalındı. Müzik esnasında salonda coşku dolu anlar yaşandı. AKP’nin İzmit beyannamesinin de sunulmasıyla bütün belediyelerin projeleri tamamlanmış oldu.

gonul-3-1552285327.jpg?

YOĞUN İLGİ

Sibel Gönül’ün tanıtım toplantısına İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AKP Milletvekilleri İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, eski il başkanı Şemsettin Ceyhan, eski ilçe başkanları ve belediye başkan aday adayları Hasan Ayaz ve Ali Korkmaz ve çok aayıda partili katıldı MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz’ün yanı sıra çok sayıda İzmitli katıldı.

"BÜROLARININ IŞIKLARINI KAPATACAKLAR"

Programın açılış konuşmasını yapan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Ne mutlu bizlere ki milletine verdiği sözleri yerine getiren bir parti olarak karşınıza çıkıyoruz. CHP’nin çöp çukur haliyle aldık burayı. Bugün bu salondaki coşku göstermekte ki 1994’teki ruh ile İzmit tamam diyoruz. Yolumuz “oyumuz Kürdistan’a” diyenlerle değil vatanseverlerle kesişiyor. Bizler inanıyoruz. Zafer, Cumhur İttifakı’nın olacaktır. Bundandır belediye basıp emekçi arkadaşlarımızı tehdit etmeleri. Parti bürolarınızın ışıkları erkenden sönecek. İzmit’te zafer kutlayanların sesi kulaklarınızda çınlayacak” şeklinde konuştu.

cosku-2-1552285319.jpg?

“HEM PARTİME HEM İZMİTLİLERE HİZMET ETTİM”

Güney’in ardından kürsüye çıkan Nevzat Doğan, “Bir heyecanı yaşıyoruz bu heyecan önümüzdeki 5 yıl İzmit’imizde yapılacak çok güzel işlerin kamuoyuna duyurulma heyecanı. AK Parti belediyeciliği ile tüm Türkiye’de yürüttüğümüz ve halkımızın da kabulü olan bu güzel işlerin yeni bir sayfa açma programı bu. Başımızda Recep Tayyip Erdoğan gibi dünya lideri hem de belediyeciliğin sosyal gönül yıllar önce en güzel örneğini vermiş bir liderin çizgisinden gidiyoruz. 2009’da şimdi artık 10 yılını tamamlayacak belediyeciliğimin ilham kaynağı olmuştur. Partimize bağlı kalırken diğer yandan şehrin her kesimine hizmet etmek çok önemliydi. Çok şükür hem partimizin hem de İzmitlilerin başını öne eğdirmedik. Parayı ve zamanı iyi kullanmaya çalıştık ve işimizi yaptık. Eksik veya hatalarımız olabilir ama hiçbir zaman yanlışımız olmadı” dedi.

gonul-2-1552285323.jpg?

"CHP İŞ YAPTIRMAMA ÜZERİNE KURULMUŞ"

CHP’yi sert bir şekilde eleştiren Nevzat Doğan, “2009’daki seçimlerde nasıl olduysa belediye meclisi Cumhuriyet Halk Partisi çoğunluğundaydı. Bizim için 4 yıllık o süreçte hizmet etmek ne kadar zordu bunun altını çizmek istedim. Hani ‘biz Atatürkçüyüz’ diyorlar ya çağdaş medeniyetler hedefimiz diyorlar ya biz dedik ki Atamıza bu durum yakışmıyor. Kültür Tepesini yapalım dedik aylarca engellediler. Hamd olsun biz bu yolunu bulup pırıl pırıl yaptık. Meclis tutanakları şahittir bizi bisiklet dağıtırken engellemeye çalıştılar. Onların umrunda değil ki Atatürk heykeli ne olmuş, çocukların bisikleti var mı… Kardeşim bunların anlayışı iş yaptırmama üzerine kurulmuş” ifadelerini kullandı.

kalabalik-1552285336.jpg?

"1 NİSAN’DA BELEDİYEYİ GEZDİRİN"

Millet İttifakı CHP İzmit Belediye Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde belediyeyi ziyareti hakkında da şunları şunları söyledi:

“Biz geleceğiz şöyle olacak diyorlar. Daha gelmeden hukuksuz işler yapıp çalışanlarımızı tehdit ederek sizi işten atacağız dediler. Allah’ın izniyle 1 Nisan’da Sibel kardeşimize belediyeyi teslim edeceğiz. Ne olacak biliyor musunuz? 5 yıl sonra İzmit’e aday çıkaramayacaklar. Belediyemize bir nezaketsizlik yaptılar. Sçimler biter biz komuşuyuz. Siyasi ayrım yapmadan kardeşiz. Ben diyorum ki belediyede siyasi propaganda yapamazsınız. Israrla 20-30 kişiyle belediyeye girip tehdit ederek iş engellediler. Bu siyasi zorbalıktır. Sibel Hanım’a bir şey rica edeceğim. Siz onlara bir belediyeyi gezdirin onlar çok istiyor gezmek. Büyükşehirde Tahir Büyükakın çok inandığımız bir kardeşimiz. Çok güzel işler yapacak.”

toplu-1-1552285348.jpg?

"SİBEL HANIM HERKESİ KUCAKLADI"

Programa katılan Cumhur İttifakı AKP Büyükşehir Başkan adayı Tahir Büyükakın, “Görüyorum ki İzmit’te iş bitmiş. Küçücük yüzölçümü olan bir Büyükşehir belediyesini aldık. Bu belediyeye bir usta eli değdi. Kocaeli’de 44 tane belediye vardı. Bu belediyeler maaşlarını ödeyemiyordu. Tasarım bir kere ustalıkta. İlçe ve belediyeleri ziyaret ettiğimizde bütün kardeşlerimizin problemleri çözüldü. Eskiden sel geldiğinde yürüyüş yolunda yürünemezdi. Bütün bu çalışmalar geçmiş döne hükümetlerinin yapamadıklarını biz yaptık. Belediyecilik gönül işi, Sibel Gönül’ün işi. Büyükşehir bir amiral işidir. Takım kaptanı büyükşehir başkanıdır. Takım ne kadar koordinasyonlu olursa takım o kadar iyi olur. O yüzden sizden isteğimiz Sibel Hanım ile çalışma imkanı sağlamanız. Özellikle roman kardeşlerime sesleniyorum. Sizler bu şehrin rengisiniz neşesisiniz hepinizden Allah razı olsun. Az sonra Sibel kardeşimiz Sibel ablamızın sunacağı projelerde benim de imzam vardır. Dün açılışta gördünüz. Herkese birbirinize sarılın dedi ve herkesi kucakladı. Sibel Hanım’ın projeleri bizim projelerimiz. Hep birlikte Sibel Gönül’ü İzmit’e beni de büyükşehir başkan yapmanızı istiyoruz” şeklinde konuştu.

turk-bayragi-2-1552285352.jpg?

"ÜLKÜCÜLER SİBEL HANIMI BAŞKAN YAPACAK"

Büyükakın’ın ardından söz alan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Tahir Hocamın da dediği gibi ben bu salonda 4 tane kongre kazandım. Ama ben ilk defa bu kadar coşkulu görüyorum bu salonu. Böyle bir görüntü seçim için çok önemli. Bunda inanmışlık önemli. Bir de buna MHP kadroları eklenince inanın Cumhur İttifakı’nın önünde kimse duramaz. Liderini iyi anlayan bir başkanım. Cumhur İttifakı’nda hiçbir yerde kaybetmemek adına ‘bütün Cumhur İttifakı adayları aktır’ diyen bir liderin Kocaeli İl Başkanıyım. Sokağı çok iyi bilen bir siyasetçiyim. İzmitlilere sesleniyorum Zillet İttifakı masum değildir. İçlerine HDP kaçmış. Masum olmadıklarını her yerde anlatıyorum masum değiller. Bunları İzmit Belediye Başkanlığı ve yardımcılığı koltuklarında görmeyi Allah bana nasip etmesin. Ben şov yapan biri değilim. Ben milletvekilliği kabul etmeyip burada kalmış biriyim. Kimse sokakta Ülkücüler üzerinde ahkam kesmesin. Eğer Burada Cumhur İttifakı kazanacaksa Ülkücüler sandığa gidip liderinin talimatını yerine getirip, Sibel Hanım’ı belediye başkanı yapacaktır. Herkesten çok çalışacağım, çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

whatsapp-image-2019-03-10-at-194923-5-1552285357.jpeg?

"BU MİLLET DÜNYANIN ÜMİDİ"

Programa katılan AKP Milletvekillerinden Mehmet Akif Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Büyük bir mücadelenin içerisindeyiz. Rahmetli Menderes’in ‘Artık yeter söz milletin’ diyerek ve canını vererek başlattığı bir mücadeledeyiz. Omuzumuzda büyük bir yük var. Bu yükü MHP ile iş birliği yaparak aşacağız. Ümidimizi çok diri tutacağız. Kapı kapı gezerek insanımızı ve milletimizi devleti ile buluşturacağız. Bu millet bütün dünyanın ümidi oldu. Biz bütün dünyanın beklediği bu ümidi söndürmeyeceğiz. Yaşadıklarımızı unutmadan milletin sandıktan çıkarmayıp sadece darbe ile iktidar olmuş CHP zihniyetinin tekrar gelmesine izin vermeyeceğiz. Eski günleri unutmayacağız. Değerli adayımız gönülden gönüle yol kurma derdinde. Rabbim Hayırlı ve mübarek etsin” ifadelerine yer verdi.

"BUGÜN KİM KAZANACAK TARTIŞMASI BİTTİ"

Büyükşehirde kimin kazanacağının belli olduğunu ancak İzmit’te birtakım tartışmalar olduğunu söyleyen AKP İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, “2 gündür söylüyorum. Bir daha söyleyeceğim. Kocaeli’de başkan kim olacak tartışması yok. Ana Muhalefet aday çıkarmadı, İYİ Parti adayının sesi çıkmıyor. 31 Mart akşamı Tahir Başkanım Büyükşehir Başkanı olacak. Bu akşam görüyorum ki İzmit’te Belediye Başkanı kim olacak diye bir tartışma vardı ama artık yok. Sibel ablamız Belediye Başkanı olacak. Bizde koltuk kavgası var ama sen değil ben kavgası var. Ben oturmayayım sen otur kavgası veriyoruz. Biz 31 Mart’a kadar gece gündüz demeden çalışacağız. Bizim bir sorumluğumuz var. Biz de Cumhurbaşkanımıza güç ve enerji vermeliyiz. 31 Mart’ta Türkiye ortalamasının en az yüzde 10 fazlasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

whatsapp-image-2019-03-10-at-194924-3-1552285362.jpeg?

"İZMİT’İN TARİHİNE NOT DÜŞÜLECEĞİZ"

Protokol konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Cumhur İttifakı İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, şu sözlerle görüşlerini aktardı:

“İnşallah el birliğiyle çok daha iyi yerlere taşıyacağız. Bugün burada 2023 vizyonumuzu ortaya koyacağız. Bir yere ait olabilmek için orayı sevmek gerekir. Ben İzmit’in her sokağını her caddesini gecesini gündüzünü ve insanını çok seviyorum. Sizlerin de desteğiyle İzmit’in tarihine not düşülecek şekilde destan yazmak istiyoruz. Bizler hedefe ulaşmak için çıktığımız bu yolda son nefesimize kadar devam edeceğiz. İlk kez yerel seçime ittifak halinde katılıyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışının yansımasıdır Cumhur İttifakı. Atacağımız her adım bu anlayışla atılacaktır. Belediye işi tecrübe ister vizyon ister sabır ister. Zor iştir. Hamd olsun bu anlamda deneyimliyiz. Çünkü bizim başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan. Memleket işi gönül işi diye çıkıyoruz yola. Burayı sevdiğimizin gözüne baktığımızda ne istediğini anladığımız gibi anlıyoruz. İnsanlar şehirler kurar köprüler yapar ama esas olan gönüllere girmektir. Bazen bir mazlumun göz yaşını silmek bize insan olduğumuzu hatırlatır. İşte o zaman gönüle girersiniz. O zaman bir Gönül gelir bin gönül olur. İzmit’i mazisiyle barışık hizmetlerle donatacağız. İzmit’te yeni rekorlar kıracağız. Marka şehir hakine getirmeyi hedefliyoruz.” Ekin EKEN

whatsapp-image-2019-03-10-at-194926-1552285367.jpeg?

Konuşmasının ardından hedeflerini anlatan Sibel Gönül’ün projeleri şunlar:

MEHMET ALİ PAŞA – YENİŞEHİR KOCAELİ ŞEHİR HASTANESİ TRAMVAY HATTI

YAHYA KAPTAN - ALiKAHYA KOCAELi STADYUMU TRAMVAY HATTI

SEKAPARK – PLAJYOLU KURUÇEŞME TRAMVAY HATTI

iZMiT METRO iLE TANISACAK

ŞEHİR HASTANESİ – ÜNİVERSİTE TEM BAĞLANTILI KAVŞAĞI

YENİ STADYUM BAĞLANTI YOLLARI VE KAVŞAĞI

KURUÇEŞME KAVŞAĞI

KUZEY MARMARA OTOYOLU ÇAKIRKÖY KAVŞAĞI

GÜRÜLTÜSÜZ YOL PROJELERi

YAYA KÖPRÜLERİ VE ÜST GEÇİTLER

MiLLET BAHÇESi

SEKA KÜLTÜR HAVZASI

TEMALI PARKLAR

MESiRE ALANLARI

DOĞA KOKUSU VE RENKLERi CADDELERiMiZDE

SIFIR ATIK

AKILLI ŞEHiR KATILIMCI BELEDiYECiLiK

ESTETiK VE YATAY YAPILAŞMA

KENT MEYDANLARI

YÜRÜYÜŞ YOLU

FETHiYE CADDESi

YERALTI VE YERÜSTÜ OTOPARKLAR

KAPALI PAZAR ALANLARI

KÖYLÜ PAZARI

ANIT YAPIMI

KURUÇEŞME SAHiL

MAHALLE VE KÖY KONAKLARI

HOBi BAHÇELERi

TARIMSAL UYGULAMA MERKEZi

KÖYLERE SPOR ALANLARI

İLGi ALANLARI TESPiT MERKEZi

OLiMPiK YÜZME HAVUZU

OLiMPiYAT HAZIRLIK MERKEZi

YAŞAM iÇiN SPOR

JiMNASTiK OKULU

SPOR SALONLARI

AMATÖR SPOR KULÜPLERiNE DESTEK

ŞEHiR KÜTÜPHANESi VE OKUMA MEYDANI

SANAT GALERiSi

SANATSAL ETKiNLiKLER

KÜLTÜR ETKiNLiKLERi

BiSiKLETLi YASAM

ELEKTRiKLi BiSiKLETLER

ELEKTRiKLi TiCARi TAKSiLER

ÇOCUK KÜTÜPHANELERi

OYUN EVİ

YAŞLI SOSYAL YAŞAM MERKEZi

ENGELSiZ SEHiR

ENGELLi KOORDiNASYON BiRiMi

BAĞIMLILIKLA MÜCADELE MERKEZİ

GiRiŞiM MERKEZi

RESTORASYONLAR

MECLİS ÜYELERİ ADAYLARI

KONTENJAN

 1. Serra Yenice Demirkol
 2. Şener İnce
 3. Engin Uçar
 4. Ersin Alpaslan

MECLİS ÜYELİĞİ ADAY LİSTESİ

 1. Mustafa Soydabaş
 2. Güzin Taştekin
 3. Aykut Çağlayan
 4. Fikret Hocaoğlu
 5. Eşref Ayhan Arpacı (MHP)
 6. Hayrettin Ünlü
 7. İbrahim Kılıç
 8. Çağlayan Duman
 9. Vedat Yoldaş
 10. Fatih Özcan
 11. Mehmet İlker Kazan (MHP)
 12. Erol Çalışkan
 13. Muharrem Tutuş
 14. Erkan Aksoy
 15. Mehmet Çetin
 16. Aysel Demirtaş
 17. Engin Duymaz (MHP)
 18. Nazmi Açıkgöz
 19. Hüseyin Alyüz
 20. Halil Atay
 21. Canan Soylu
 22. Bülent Cengizhan
 23. Recep Hekimci (MHP)
 24. Melek Çeliköz
 25. Özlem Gündüz
 26. Sezgin Akman
 27. Serra Demirtaş
 28. İsmail Yıldırım
 29. Remzi Sarman (MHP)
 30. Fahri Kazancı
 31. Taner Çakırer
 32. Gülzade Ülgen
 33. Hasan Pancar

11 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

İsmet - Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin borçlarınıda anlatta bir serinliyelim.1 liraya yapılacak iş 10 liraya yapıldığını belediye çalışanları söylüyor.Bu sır değil zaten...

Yanıtla . 0Beğen 12 Mart 13:13
03

Gazi - Kentsel dönüşüm ne olacak? Deprem toplanma yeri nerede ? Engelli için bir proje yok? Metronun tramvayın sözünü İbrahim başkan 15 sene önce vermişti daha yeni yapıldı.Benim ümidim yok..!!!

Yanıtla . 0Beğen 11 Mart 21:17
02

Ygdfhn@jdfkj - sibel hanım tavşantepe romen mahallesinede çözüm varmı.her tonlarca su harcanıyo, mahalle bir kere kuru olmuyor, trafiği kafalarına göre kapatıyolar, ana caddede kaldırımlara çifter araç çekiyolar,kaza yapmak ramakkala olayı, elektrik beleş, su beleş vergi yok,adalet bunun neresinde, ha sınırda düşman ha bu vatandaşlar, birde oy için geziyosunuz buraları,harcadıkları suya bend kurulsa dünyanın en büyük barajı olur, bence oy kullanmaya hakları yok bu olayın acil çözülmesi gerekiyor.arz ederim

Yanıtla . 2Beğen 11 Mart 12:26
01

Karadenizli - Eğer hasbelkader Başkan olursan (?) , yönetici değil ancak yönetilen olursun.Bu yorumumu okursan ne demek istedediğimi anlarsın..

Yanıtla . 3Beğen 11 Mart 12:07

Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?