Reklamı Kapat

SP İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen: Yıllardır kimse bu milleti adam yerine koymadı

CHP ve AKP yönetimini eleştiren Saadet Partisi İzmit Belediye Başkanı Ahmet Özen, “Bizi yıllardır adam yerine koymadılar. En büyük problemimiz bu. İnsanımızı bu şehrin yönetimine dahil etseydiler, tekrardan benim mahallem, benim şehrim diyebilirdik. Ama bunu yapmadılar. Bunları yapmak için aday oldum” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi, Kocaeli’de güçlü bir tabana sahip…

Güçlü bir tabana sahip olduğu ilçelerden biri de İzmit…

31 Mart’ta yapılacak seçimlerde bütün ilçelerde aday çıkaran Saadet Partisi, bu seçimlerde birçok ilçede seçimi kazanmayı hedefliyor…

Seçimi kazanmak istediği ilçelerden biri de İzmit.

**

Saadet Partisi, İzmit’te Ahmet Özen’i aday gösterdi.

Genç, dinamik, halkla iletişimi güçlü olan Özen, yaptığı başarılı çalışmalarla, halkın nabzını iyi tutuyor.

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan adayı Ahmet Özen, önceki akşam Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenledikleri aday tanıtım programında adeta gövde gösterisi yaptı

ÖZEN, MEMLEKET İSTERİM DİYEREK KONUŞMASINA BAŞLADI

Konuşmasına Cahit Sıtkı Tarancı'yı rahmetle anarak başlayan Özen, Memleket isterim' şiiriyle konuşmasına başladı. Bu memlekette 'olursa bir şikayet ölümden olsun' diyerek salonu selamladı ve yoğun alkış aldı.

SORUNLARI BİLİYORUM, SORUNLARIMIZIN KAYNAĞI YANLIŞ YÖNETİLİYORUZ

SP’li Özen, "40 gündür arazideyim, insanımızı tek tek geziyorum. Birçok sorun ve problemimiz var. Bunların farkındayım. Bu şehirde yaşayan insanımızın dertleri var, sıkıntıları var. Ve ben onlarla konuştuğumda şunu görüyorum, bu dertler sıkıntılar hakikaten çözülemeyecek meseleler değil. Gerçekten çözümü çok basit meseleler. Fakat bu şehirde yapılanlar insanımıza sorularak, insanımız dinlenilerek yapılmadığı için, birilerinin masa başında oturup yaptığı işler olduğu için sorunlarımıza çözüm olamıyorlar. Ulaşım problemimiz hala çözülemedi. Trafik sorunumuzu daha çözemeyenler bu memlekette neyi çözebilecekler Allah aşkına!? Yollarımız hep çukurlarla dolu, 40 gündür geziyorum aracımın amortisörleri patladı. Yeşil alanlarımız kayboluyor. Havamız, denizimiz, körfezimiz kirleniyor. Ekinimiz bozuluyor, sağlığımız bozuluyor. Çocuklarımız ve gençlerimiz sahipsiz. Bonzai ve uyuşturucu her geçen gün yayılıyor. Bu memleketin belediye başkanı nasıl gece kafasını yastığa rahat koyabiliyor? Gençlerimiz evlenemiyor, bekarlık sorunumuz var. Boşanma oranları artıyor.

“ŞEHRİ YAPBOZ TAHTASINA ÇEVİRDİLER”

Huzurumuz kalmamış, huzur arıyoruz, aslında bu şehrin içinde kaybolan kendimizi arıyoruz. Şehri yapboz tahtasına çevirenler rant ve israf içinde yüzerken bir yandan bakıyorum paramız çarçur ediliyor, öbür yandan gençlerimiz işsizlikten kıvranıyor, esnafımız siftah yapamıyor, kan ağlıyor. Ben belediye başkanını insan beynine benzetiyorum biraz. Beynimiz Allah korusun felç geçirdiğinde nasıl elimizi kolumuzu kaldırıp hareket ettiremiyorsak, bu şehirde de hiçbir şey hareket etmiyor, her şey ruhsuz ve cansız bir kenarda bekliyor. Çünkü bu şehrin beyni felç geçirmiş, başkanın imajı var, görüntüsü var, ama maalesef ruhu yok. Şehrin de ruhu yok. Çünkü yanlış yönetiliyoruz."

“BİZİ YILLARDIR ADAM YERİNE KOYMADILAR”

Konuşmasına devam eden Özen, "Bütün bu problemler varken bakıyorum ki; insanımızın sesine kulak veren yok. Dinleyen yok. Sokaklarımıza, mahallelerimize girdiler, bize bir şey sormadılar. Sordular mı arkadaşlar? Eskiden mahallelerimizde evlerinin önünü süpüren anneler vardı, şimdi nerdeler onlar? Çünkü bizim mahallemiz, bizim sokağımız diyorduk eskiden. Şimdi belediyenin sokağı diyoruz. Çünkü bize sorulmadan yapılan bir şey bize ait olarak kalmaz. Ben size en büyük problemimizi söyleyeyim: Bizi yıllardır adam yerine koymadılar. En büyük problemimiz bu. İnsanımızı bu şehrin yönetimine dahil etseydiler, tekrardan benim mahallem, benim şehrim diyebilirdik. Ama bunu yapmadılar" diyerek kenti yönetenleri eleştirdi.

“KAYNAKLARIMIZI DOĞRU KULLANACAĞIM”

SP’nin İzmit başkan adayı Özen, "Şimdi burada benden tek tek proje sunumları bekleyeceksiniz, ben onu yapmayacağım. Onu diğer adaylar yapıyor zaten. Diğerleri gibi sıradan bir başkanlık yapacaksam ben bu işte yokum. Size uçuk kaçık şeyler, yapmayacağım şeyler anlatmayacağım. Havadan ray geçirmeyeceğim, teleferiklerle sizi sahilde gezdirmeyeceğim. Ben en önce bu şehirdeki kaynaklarımızı doğru kullanacağım. Bizim daha kaynaklarımız doğru kullanılmıyor, teleferik yapınca ne olacak ki?

“EN ÖNEMLİ KAYNAĞIMIZ 363 BİN 416 İNSANIMIZ”

Bir hazine üzerinde oturan hintli dilenci bunun farkında olmazsa dilenmeye devam eder Biz de aynı bir hintli dilenci gibi zenginliğimizin farkında olmadan bu şehrin üzerinde yaşıyoruz, dilenerek yaşıyoruz. Üretmeden yaşıyoruz. Bu şehrin en önemli kaynağı 363 bin 416 insanıdır. Her bir insanımız birer hazinedir. Herkesin içinde bu topluma kazandırılacak bir yetenek vardır. Ben bu şehirde imarla, park bahçeyle ilgilenmeyeceğim. Onu benim fen işleri, çevre işleri müdürlerim yapsın. Ben bu şehirde bu şehrin insanıyla ilgileneceğim. Herkesi dinleyeceğim. Sokaklarımız tekrar bizim olacak" dedi.

“KENDİ TOPRAĞIMIZDAN BESLENECEĞİZ”

Özen konuşmasının devamında şunları söyledi; "Tohumumuza, toprağımıza sahip çıkacağız. Ben bu şehirde üç günlük yoldan gelen domatesleri yemek istemiyorum. Bizim köylerimizden gelen üç saatlik domatesi yemek istiyorum. Evimizdeki çocuklarımızdan, fabrikadaki işçilerimize kadar kendi köylümüzün besininden besleneceğiz. Allah bizi bu topraklarda yaratmış, bu toprakların besininden yersek, sağlıklı bir yaşama sahip oluruz. Köylümüze destek olacağız,  balına, sütüne, yumurtasına sahip çıkacağız. İzmit'in köylüsü Türkiye'nin en zengin köylüsü haline gelecek."

“PARALARI BİTİNCE GÖNÜLLERİMİZ AKILLARINA GELDİ”

"15 yıldır bu kenti yönettiler. Ne yaptılar bugüne kadar? Şimdi gelmişler 15 yıl sonra bize gönül belediyeciliği diyorlar. Seçimlerde neyin vaadi verilir? Yapılmayan işlerin, öyle değil mi? Yapılan bir işin vaadi olur mu, bitmiş gitmiş. Bize bugün gelmişler gönül belediyeciliği diyorlar. Yeni mi aklınıza geldi beyler?! Yeni mi aklınıza geldik? Bunlar kendi gönüllerini eğlendirirken kaynaklarımızı israf ediyorlardı. Bunları bütün milletimiz biliyor. 15 yıldır gönüllerimizi kırdılar, bize tepeden baktılar, içimizde olmadılar, dinlemediler. Kibirlenip kibirlenip durdular. Reis bile ne diyor artık? Halkın içinde olun, mütevazi olun diyor. Niye? Çünkü 15 yıldır bunu yapmadılar. Şimdi kırdıkları gönüller akıllarına geldi, gönül belediyeciliği diyorlar. Bu millet size inanmıyor"

“GÜVENLİ SEHİR OLUŞTURACAĞIZ”

"Anneler çocuklarını artık parka yalnız gönderemiyor. Hatta okullarına bile kendileri götürüp getiriyorlar. Sokaklarımız güvenilir değil. Ne olacağı belli değil. Daha geçen gün pazar arabasını yanındaki direğe bağlayan bir amca gördüm. Birbirimize güven noktasında geldiğimiz duruma bakar mısınız? Biz tekrardan aile, mahalle sosyal ilişkilerimizi canlandıracağız, güçlendireceğiz. Gençlerimizi ahlak ve maneviyat doğrultusunda, doğruluk çizgisinde yetiştireceğiz. Onlara ahlaklı olmayı, dürüst olmayı öğreteceğiz. Bu nasıl olacak? Bizim başkan olduğumuz bir şehirde her bir gencimiz bir spor dalı ya da sanatla meşgul olacak. Gençlerimizi hem fiziksel yönden hem de manevi olarak, estetik anlamda kuvvetlendireceğiz. Bunu bizim başkanlığımızda yapacağız. Baş emin olursa, dürüst olursa şehir de emin olur, göreceksiniz"

BİZİM İTTİFAKIMIZ YEŞİL İTTİFAKI: ALDIĞIMIZ OY KADAR AĞAÇ DİKECEĞİZ 

Biz bu seçimlerde ittifaksız seçimlere giren bir partiyiz. İftiralara, karalamalara rağmen bu seçim hiçbir partiyle ittifak yapmıyoruz. Bizi illaki bir ittifakın içinde göstermeye çalışanlar bilsinler ki; bizim ittifakımız yeşil ittifakıdır. Buradan sözünü veriyorum: Bu şehirde yeşil alan oranı betonlaşma oranından fazla olacak. Biz ilk icraatımız olarak da aldığımız oy sayısı kadar meyve ağacı dikeceğiz. Kentimizle yeşil alanların ittifakını sağlayacağız.

“HÜRRİYET'İ MECLİSE GERİ GÖNDERECEĞİZ”

"Size bu şehri mecliste en iyi kim temsil ediyor diye sorsam CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet Hanım dersiniz herhalde. Ben derim. Kendisini vekil olduğundan beri takip ediyoruz. Bu şehre en çok değer veren, en çok yanında duran vekillerimizden biri Fatma Hanım’dır. Kendisini bu konuda takdir de ediyoruz. İşte bu sebepten dolayı ben de buradan ilan ediyorum: Fatma Hanım'ı 1 Nisan'da meclise geri göndereceğiz. Çünkü bu kentin başarılı bir vekilini kaybetmesini istemiyoruz, bizi mecliste temsil etmeye devam etmesini, meclisteki başarılarına devam etmesini istiyoruz"

“BELEDİYECİLİK GÖNÜL İŞİ, GÖNÜL'ÜN İŞİ DEĞİL”

"Belediyecilik gönül işi diyorlar ya, oraya bir geri dönelim. Evet, belediyecilik gönül işi, buna katılıyorum. Ama Gönül'ün işi değil. Niye bunu söylüyorum? Bugüne kadar bekledik, hatalarından dönerler de düzeltirler diye bir şey söylemedik. Şimdi size bir şeyden bahsedeceğim, yorumunu size bırakacağım. Sibel Gönül Hanım'ın aday olduğu partinin önünden geçerken bakın, orada kendisinin afişini göreceksiniz. Kronolojik olarak tarihler koymuşlar ne zaman ne yaptı diye. En sonunda 2019 yazıyor. Ne yazması gerekir orda, belediye başkan adayı yazması gerekir değil mi? Önünden geçerken bakın kaldırmazlarsa. 2019 yılı İzmit belediye Başkanı yazıyor. Seçimler oldu, bitti de bizim haberimiz mi yok? Bilelim de biz de ona göre çalışalım. Bu arkadaşlar seçimleri kendileri yapmışlar herhalde. Bu ifade, bu hadsizlik bize değil; millete hakarettir. Seçmenimizin iradesini küçük görmektir, hafife almaktır. En basit ifadeyle ben sizin gönlünüzde yatana saygı duymuyorum demektir. Bu sebepten belediyecilik kibir işi değil, evet gönül işidir ama maalesef Gönül Hanım'ın işi değildir"

İZMİT'E YENİ BİR LEYLA DEĞİL, MECNUN LAZIM

Şimdi birilerinin işi gücü yok, algı oluşturmaya çalışıyorlar. İnsanları iki tercih arasında bırakmaya çalışıyorlar. Kamuoyunda 2. Leyla diye bir söylenti dolaşıyor, yeni Leyla kim olacak diye konuşuluyor. Ben de diyorum ki; İzmit'e yeni bir Leyla değil, Mecnun lazım. Bu şehrin leylalarına insanına, gencine yaşlısına herkese hizmet edebilecek, parti ve görüş ayrımı yapmayacak, toplumun tüm kesimini kucaklayabilecek, donanımlı, bilgili, kültürlü, bu şehri hizmet aşkıyla yönetecek bir Mecnun'a ihtiyacımız var. İşte o mecnun biziz"

“İŞSİZ GENÇLER BAŞVURU FORMLARINI PARTİ BİNAMIZDAN DOLDURMAYA BAŞLASIN”

Konuşmasında gençlere ayrı bir parantez açan Özen, şunları söyledi; "İşsizim demenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Gençlerimiz artık üniversitelerini bitirdikten sonra işsizim dememek için yüksek lisans yapmaya başlıyorlar. Çünkü ne yapıyorsun dediklerinde işsizim demekten utanıyorlar. Fakat Allah merhamet sahibidir, işsizlik bizim kendi ellerimizin, kötü yönetimimizin tercihidir. Biz yeterli istihdam alanları oluşturacağız. Gençler utanmayın, işsiz gençler şimdiden parti binamızda başvuru formunu doldurmaya başlasınlar"

“NİKAH KIYAN DEĞİL, GENÇLERE KIYMAYAN BİR BAŞKAN OLACAĞIM”

"Geçen sene oğlunu evlendirmiş bir baba olarak konuşuyorum. Düğün meselesinin adeta piyasası çıkmış. Herkes yeni evlenecek gençlere köstek olmanın peşinde. Bu kervana bizim gençlerimize evlenirken destek olması gereken belediye de katılıyor. Belli bir fiyata olabilecek bir hizmeti 2 katı 3 katı fiyat istiyor. Ben bu şehirde cenaze hizmetleri nasıl ücretsiz ve mükemmelse, kefenin, tabutun, tahtan, cenaze piden belediye hizmeti olarak sana ücretsiz olarak geliyorsa evlenecek gençlerin talebi halinde düğün salonunu ve yemeğini de ücretsiz hale getireceğim. Hizmet alabilmek için illaki para mı verilmesi gerekiyor? Hizmet alabilmek için illaki ölmemiz mi gerekiyor? Ben bu şehirde ölenler kadar yaşayanlara da hizmet edeceğim. Benim belediye başkanlığımda öyle gelip iki espri yapıp nikahı kıyan bir başkanlık yapmayacağım. Nikah kıyan değil; gençlere kıymayan, takıları salona bıraktırmayan bir başkan olacağım"

“'BU GENÇLİK SENİ BAŞKAN YAPACAK” 

Özen'i salonun dışında slogan ve meşalelerle karşılayan çok sayıda genç salona girişine kadar kendisine eşlik etti. Konuşması için sahneye çıkan Özen dakikalarca gençlerin yoğun tezahüratı ve sevgi gösterisiyle karşılaştı. Özen'in sahneye çıkışıyla salonu ayağa kaldıran gençler 'Bu gençlik seni başkan yapacak' diyerek slogan attı.

ÖZEN, BUNDAN SONRA CEPSİZ CEKET GİYECEK

Konuşmasının sonunda İl Başkanı Nurettin Çelik sahneye gelerek İzmit adayı Özen'e belediye başkanlığı döneminde giyeceği cepsiz ceketini giydirerek Ahmet Özen'e hayırlı olsun dedi. Özen'in bundan sonraki çalışmalarında da cepsiz ceket giyerek dolaşması bekleniyor.

EŞİNE ÇİÇEK TAKDİM ETTİ

Programın sonunda konuşmasını bitiren Özen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olması münasebetiyle tüm kadınlar adına eşime çiçek vermek istiyorum diyerek sahneden indi ve eşine çiçek takdim etti. Programın bitiminde çok sayıda katılımcının Özen'le fotoğraf çektirmesi  de ilginç ve hoş görüntüler oluşturdu.

13 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?