Reklamı Kapat

Serdar Tuncer'den Kocaeli'de çok tartışılacak sözler "Akif hak ettiği değeri görmedi"

İstiklal Marşımızın Kabulünün 98. yıldönümü için geçtiğimiz günlerde "İstiklal Marşı: Aziz Milletimizin Diriliş Destanı" temalı bir program düzenlenmişti. Programda söz alan şair ve yazar Serdar Tuncer, tartışma yaratacak ifadelere imza attı. Tuncer, Milli Şairimizin yaşadığı yıllarda devlet erkanı tarafından hak ettiği değerin gösterilmediğini iddia etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Eğitimi Şube Müdürlüğü Milli Mücadele döneminde bağımsızlık ve vatan müdafaasını ölümsüzleştiren İstiklal Marşımızın Kabulünün 98. Yıldönümünde "İstiklal Marşı: Aziz Milletimizin Diriliş Destanı" temalı Kılavuz Gençlik Söyleşisi tertip etti. Bu destanı ruhuyla kaleme alan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da anıldığı programda duygu dolu anlar yaşandı.

GENÇLER YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

SDKM’de gerçekleştirilen “İstiklal Marşı Aziz Milletimizin Diriliş Destanı” temalı Programa Sanatçı Uğur Işılak ve Şair-Yazar Serdar Tuncer’in yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz, Toplu Taşıma Dairesi Başkanı Salih Kumbar, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Şube Müdürleri, eğitmenler ve çok sayıda genç katıldı.

DUYGUSAL ANLAR

Programda sahne alan şair ve yazar Serdar Tuncer Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler aktarırken salonda duygulu anlar yaşandı. Akif’in iyi bir mü’min olduğunun altını çizen Tuncer, Sezai Karakoç’un Akif’le ilgili yaptığı “Mehmet Akif Baba soyu Rumelili, ana soyu Buharalı, doğuş yeri Fatih: Yani tam bir Doğu İslâmlığının, Batı İslâmlığının ve Merkez İslamlığının sentezi bir şahsiyettir.” tespitini hatırlattı. Mehmet Akif’in çıkardığı ve Milli Mücadelenin manevi dergisi: Sebilürreşad’ın önemini aktaran Tuncer, gençlerin Mehmet Akif Ersoy’un yanı sıra biraz Sezai Karakoç’tan, biraz Mehmet Akif İnan’dan, biraz Erdem Beyazıt’tan, biraz Cemil Meriç’ten, biraz Nuri Pakdil’den ve biraz da Nurettin Topçu’dan heybesinde bir şeyleri taşıması gerektiğini vurguladı.

"AKİF HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMEDİ"

Mehmet Akif Ersoy’un Milli Mücadelenin her safhasında yer aldığını söyleyen Serdar Tuncer, Mehmet Akif’’in ülkenin dertleriyle dertlenen bir adam olduğunu ifade etti. Akif vefat edene kadar derdinin devlet ve millet olduğunu vurgulayan Tuncer, Milli Şairimizin bu kadar vefalı olmasına karşın dönemin devlet erkânı tarafından hak ettiği değeri göremediğini söyledi.

15 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Seyfullah Kaya - Hep Cumhuriyete saldırın...Hep geçmişi kötüleyin. Ulan İSLAMİYETİ o çirkin partiniz yüzünden siyasete alet ettiniz. Cami Hocaları ak parti yöneticisi gibi camii içinde faaliyet gösteriyorlar. Neymiş AKİF geçmişte hak ettiği değeri görememiş.Çüşşşş be...Ayıp Ayıp geçmişe iftira atmak. Rahmeti bol olsun AKİF, Atatürk ve İnönü döneminin en saygın adamıydı. Günümüzdeki DİN tacirlerinin o zamanki hücrecilerine en ağır tenkitleri o yapmıştır. Bugün yaşasa sana da hak ettiğin sözleri söylerdi Mr. yandaş adam.

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 10:48
01

Osman - Rahmetli Mekmet Akif.e Devlet nasıl bir vefa gösterecekti, Hangi şair,hangi ressam, hangi sanatçı (şakşakçılar hariç) Devletten destek görmüş ki. Necip Fazıl, Nazım Hikmet v.b. edebiyatçılar çile çekmiş hatta halen çekenler var. Hapislerde yatmışlardır.Serdar Bey gibi Hükümete övgüler düzenler biraz da dini sömürürlerse bedavadan yaşarlar.

Yanıtla . 1Beğen 15 Mart 15:53

Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?