Reklamı Kapat

MARKA’dan 17 projeye toplu sözleşme

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında, 17 proje sahibi kurumuyla toplu sözleşme imzalandı.

Haber albümü için resme tıklayın

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2019 yılı Teknik Destek Programı kapsamında, 17 proje sahibi kurumuyla toplu sözleşme imza töreni gerçekleştirildi. MARKA binasında yapılan imza törenine Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, MARKA Proje Uygulama ve Birim Başkanı Aziz Onur Aladağ, MARKA yöneticileri ve proje sahibi kurumların temsilcileri katıldı. Toplam 17 projeden 5 tanesini Kocaeli’de bulunun kurumlar aldı. 2019 yılının ilk projelerinin toplu sözleşmeleri imzalanırken kurum sahiplerine kalem hediye edildi. Proje sahibi kurumlarla iş birliğinin önemi vurgulanırken önümüzdeki aylarda kurumların proje geliştirerek MARKA’ya başvuru yapılması istenildi.

Amaç hizmet kalitesini arttırmak

İmza töreninde Projelere dair bilgi veren MARKA Proje Uygulama ve Birim Başkanı Aziz Onur Aladağ, “Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova illerini kapsayan Doğu Marmara bölgesinde yerel ve bölgesel kalkınmayı sağlamak için 2010 yılından bu yana Doğu Marmara Kalkınma Ajansı tarafından çeşitli destek enstrümanlarıyla faaliyetler yürütülüyor. Bu enstrümanlardan biri, doğrudan beşeri sermayeyi hedef alan ve bu sayede kurumların hizmet kalitesini artırmayı amaçlayan teknik destek programıdır. Teknik Destek Programı bölgede kar amacı gütmeyen kurumların bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaştıkları ve yerine getiremedikleri çalışmalara destek vermek amacıyla yürütülüyoruz” dedi.

32 binden fazla kişiye eğitim verildi

Aladağ, “Bu kapsamda, Doğu Marmara Bölge Planı (2014-2023) ile belirlenen hedef ve stratejiler doğrultusunda bölgenin kurumsal kapasitesini, insan kaynağını, katma değerli üretim ve hizmetlerini, uluslararası alanda işbirliklerini geliştirmeye yönelik faaliyetlere eğitim ve danışmanlık desteği verilmektedir. Bölgemizde 2010 yılından bu yana 11 adet Teknik Destek Programı yürütülmüş olup, bölgeye yaklaşık 4,5 Milyon TL tutarında kaynak tahsis edilmiştir. Bu kaynak ile 566 proje desteklenmiş ve şu ana kadar toplam 32 binden fazla kişiye eğitim verilmiştir” dedi.

1 milyon 100 bin TL tutarında kaynak

Aladağ, “2019 yılı için bu program kapsamında desteklenecek faaliyetler için 1 milyon 100 bin TL tutarında kaynak tahsis edildi. 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında bölgeden 165 başvuru alınmış olup, bölgenin insan kaynağı, kurumsal kapasite, üretim ve hizmet kalitesi ile dezavantajlı grupların yaşam kalitelerini iyileştirmeye yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti talebinde bulunan toplamda 93 proje yapılan teknik ve mali değerlendirme sonucunda başarılı bulunarak destek almaya hak kazanmış olup,2019 Yılı Teknik Destek Programı Ocak-Şubat döneminde 28 başvuru arasından başarılı bulunan 17 proje uygulanacak. Destek almaya hak kazanan projeler ile kurumlarımızın Turizm, Yazılım, Sağlık, Enerji, İnovasyon, Bilişim, İhracat, Bilgi Güvenliği, Aile, Çocuk Eğitimi, Teknogirişim, Depreme hazırlık gibi alanlarda kurumsal kapasiteleri geliştirilecek” dedi.

Tüm gücümüzle çalışıyoruz

Aladağ’ın ardında söz alan Mustafa Çöpoğlu, “Projeler olan desteklerimiz devam ediyor. Gün geçtikçe projelerimiz artıyor. Bazı kurumların bizim varlığımızdan haberi yok amacımız herkse açılmak. Ülkemizin 2023 Projesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bizden proje alan kurumların ne kadar özveriyle çalışacaklarına inanıyorum. Şu anda mart-nisan dönemi başvurularını alıyoruz, lütfen başvurun. Bu birlikteliğimiz devam edecek inşallah” şeklinde konuştu. Nuri AKÇAHARMAN

15 Mart 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Mustafa - allah aşkına bakarmısınız hiç özel desteğe destek varmı?Devlet kurumları arasınsda birbirine destek oluyor bu haberide Pojelere destek diye yayınlıyorsunuz.Ondan sonra herşeye zam gelyor.Üreticilerin desteklendiği bir proje var mı ?

Yanıtla . 0Beğen 16 Mart 09:35

Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?