Nevzat Doğan: İzmit tarihi bir gün yaşıyor

İzmit Belediyesi'ni Fatma Kaplan Hürriyet'e devreden eski İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, "Burası şu anda tarihi gün yaşıyor. Demokrasinin bir anlamda erdemleri tecelli ediyor. Halkın iradesi tecelli ettiğinde en güzel şekilde yapmak lazım." dedi.

İzmit Belediyesi'ni Fatma Kaplan Hürriyet'e devreden eski İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, belediye başkanı makam odasında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"Burası şu anda tarihi gün yaşıyor. Demokrasinin bir anlamda erdemleri tecelli ediyor. Halkın iradesi tecelli ettiğinde en güzel şekilde yapmak lazım. Hepimiz için son derece zarif bir şekilde bu süreci yürütüyoruz. 10 yıl önce böyle bir heyacanı yaşamış sizin gibi vekillikten başkanlığa gelmiştim. O zaman İzmit kağıt üstündeydi 5 belediye vardı. 10 yıl içerisinde belediyelerin bir çatı altında toplanması şehre yenindeyseler kazandırdık. Çesitli zorluklar oldu. Belediyecilik kutsal olduğu kadar zor iş. Eksiklerimiz hatalarımız vardır. Aldığımız noktadan daha iyi noktalan getirdik. Bütçenizi 5 kat büyüttüm şu anda da iddiali belediyemiz var. El elden üstündür. İnşallah bu çıta daha da yukarı çıkar . Bu çalışmaları yaparken her zaman şehrin kaygılarını önde tuttum. Size vereceğim mühür çok önemli. Bazen siyasi risklerde aldım. Bazı rantçılar her dönemin adamı iş adamları medya ve taşeronları bunların hepsiyle mücadele ettim. Sizi de bu anlamda bu tür şeyler bekliyor. Doğru yolda giden insanlar bunları aşabiliyorlar. Ben çocuk doktoru olarak bu şehre bebek siyaseti ile yaklaştım. Demokrasinin tecellisini sağlayan halkımıza teşekkürler. Bizim de başkanımızsınız. Bu hizmetleri sunarken 1400 küsür çalışma arkadaşıma teşekkür ediyorum. Sizinle kaderimiz benziyor ben ilk geldiğimde de meclis muhalefetteydi. İçim rahat bir şekilde görevimi devrediyorum. Kimseyle ne şahsın ne de bir başka nedenle sürtüşmem olmadı. Olduysa belediyenin veya vatandaşın menfaatini düşünüyordum. Ben 10 yıl boyunca kendi telefon faturamı bile kendim ödedim. Bu belediye çok eski. Osmanlı'dan gelen başkanlar olmuş. Bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum."

15 Nisan 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

KocaeliliN - BIRAK BU İŞLERİ. NASIL ÇALIŞTIĞINIZ ORTADA ADAM GİBİ İŞ YAPMIŞ OLSAYDINIZ KOCAELİ KAYBEDİLMEZDİ. NASIL HEP AKP Lİ OLANLARIN DIŞINDA HERKESE YARDIMCI OLMAK NASILMIŞ. SİZLER MAŞA İDİNİZ KENDİNİZİ KULLANDIRDINIZ. NEYMİŞ OY ALACAKLARMIŞ ALDINIZ MI. ELİNDEKİ NASILSA İTAAT EDER OY VERİR DEDİNİZ ALDINIZ MI? ALDINIZ 3 ÜN BİRİNİ. DEMEK Kİ ELDEKİNİN KIYMETİ ÖNCELİKLİ OLMALIYMIŞ. BİZİM ABDESTİNMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK Kİ NAMAZIMIZDAN ŞÜPHE EDELİM. BİZ SONUNA KARA AKP LİYİZ GÖNÜLDEN. AMA BUNUN KIYMETİNİ BİR BİLSEYDİNİZ. HALA BİLE AKP Lİ OLANLARIN DIŞINDAKİLERE HİZMET EDİYORSUNUZ. BIRAKIN BU AKRABA MİLLİYETÇİLİĞİNİ. NE KADAR AKRABALARINIZ VARSA , NE KADAR HEMŞERİLERİNİZ VARSA PARTİSİNE BAKMADAN İŞE ALDINIZ. REİS LİYAKAT DİYE HAYKIRSIN SİZ LİYAKATİNE BAKMADAN TIKIN DİĞERLERİNİ. HADİ YALANLAYIN DA GÖREYİM. CEVABINI BEKLİYORUM

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Nisan 10:12Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz