Türkiye'nin en hızlı büyüyen ilk 100 şirketinde bir Kocaelili firma...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) destekleriyle gerçekleştirilen “Türkiye 100” yarışmasında Kocaelili firma Beşüzzi Pasta ilk 100'e girmeyi başardı.

Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) destekleriyle gerçekleştirilen “Türkiye 100” yarışmasının bu yıl beşincisi başlıyor. 31 Ocak’ta sona eren başvurular sonrasında 100 kişilik liste netleşmeye başladı. Türkiye’nin birçok ilinde faaliyette bulunan firmalar yarışma için başvurularını tamamladı ve sonuçları bekliyor.

BEŞÜZZİ PASTA İLK 100’DE

Değerlendirmeler neticesinde Kocaeli’den bir firmanın listeye girebildiği öğrenildi. Pastacılık sektörüne farklı anlamlar kazandıran ve Türkiye’yi dondurulmuş pasta ile tanıştırdıktan sonra dünyaya açılarak 20 ülkeye ihracat yapan Beşüzzi Pasta Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 100 firması arasında gösterildi. Beşüzzi Pastanın Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Vuraloğlu’na TOBB Başkanı Rifat Hısarcıklıoğlu imzalı bir davet mektubu gönderildi.

Çetin Vuraloğlu

%605 ORANINDA BÜYÜME

Rifat Hisarcıklıoğlu imzalı mektupta, “Türkiye 100 şirketleri, Türk özel sektörünün dinamizmini bizlere bir kez daha gösterdi. 2015-2017 döneminde bu şirketler satış ortalamalarını yüzde 605 oranında arttırdı. Sizin de (Beşüzzi Gıda) aralarında bulunduğunuz bu şirketler söz konusu dönemde istihdamlarını ortalama yüzde 69,9 arttırdı. Sadece Ankara, İstanbul ve İzmit gibi büyük şehirlerden değil, hızla yükselen Anadolu kentlerinden de listeye girmeye hak kazanan şirketlerin olduğunu görmek bizleri memnun etti.” İfadelerine yer verdi. Ödül Töreni 19 Mayıs günü Samsun’da gerçekleştirilecek.

14 Mayıs 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?