Ünlü, Büyükakın’a 6 ay zaman verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın “Bir buçuk yılda büyükşehire 2 bin işçi alınmış. Belediyedeki personel sayımız çok fazla. Tek bir eleman almam” sözüne tepki gösteren Ünlü, “Ülkücüler de hem büyükşehir hem ilçelerde çalışma hakkına sahip” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında haftalık olağan basın açıklamasında kent ve ülke gündemini değerlendirdi. İstanbul seçimleri ile ilgili konuşan Ünlü,23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine destek olmak amacıyla İstanbul Tuzla’da görevlendirildi. 30 Mayıs belediye seçimlerinde çalışmaya yönelik yapılacak olan il başkanları toplantısına katılım sağlayacağız. Kocaeli olarak, İstanbul birinci bölgede yer alacağız. İstanbul Tuzla bölgesine siyaset yapan bir partiyiz. Kocaeli’de ne yaptıysak İstanbul Tuzla’da aynı çalışmayı yapacağız. ESG sistemini uygulayacağız, broşür dağıtacağız. Kocaeli teşkilatları bu konuda antrenmanlı” dedi.

BİZ ÜLKÜCÜLERE İŞ SÖZÜ VERDİK

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın“Bir buçuk yılda büyükşehire 2 bin işçi alınmış. Belediye de ki personel sayımız çok fazla. Tek bir eleman almam, kimseyi de işten çıkartmayacağım” sözlerine tepki gösteren Ünlü,  “Doğru bir yöntem değil. Seçimlere yakın bin 500 kişinin işe alınması onları bağlıyor. Onları da atamayacağına göre, kadro doldu açıklaması yapmış Büyükakın. Biz ülkücülere iş sözü verdik. Liderimizi dinledik ve Cumhur ittifakına destek verdik.  Ülkücüler de hem büyükşehir hem ilçelerde çalışma hakkına sahip. Ama bir zamanı var. 6 ay gibi bir süre vermek zorundayız” dedi.

14 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

17

Karam - Aydın ünlü sen destek verdin diye mevcut calış anı iştenöi atsın sizin için Baska kapıya

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 00:20
16

İzmitli - Bu işe alınan kişilerin yevmiyeleri ,maaşları genelde kendilerinden önce işe giren kıdemli personelden daha yüksek!

Tahir bey Genel müdürlerinden İsimlerinde yazılı olduğu işe giriş yıllarınında yazılı olduğu yevmiye listelerini istesin lütfen.

Ben İZAYDAŞ'ta çalışıyordum benden sonra işe giren yandaşların yevmiyeleri benden yüksekti Şef'e,Müdüre,Genel müdüre yağcılık yapmadık haksızlıklara karşı dik durduğumuz,dile getirdiğimiz için deponiye sürüldük emekliliğimize az bir zaman kalmıştı.

Fakat mevcut Genel müdür ve avanesinde ahlak yok hiçbiri kalıbının adamı değil.

Hakkımızıda helal etmiyoruz.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 22:34
15

Şener saygılı - Hah hah haaa işte oy kullanmak çıkarı olmadan menfaat bekleden verildiğinde dürüstlüktür haydi bakalım çıkın işin içindende görelim

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 14:39
14

İlkay - Belediyelerde kim söz sahibi. AKP mi.? yoksa MHP mi.? Bu adamlar işe girerken kimsenin haberi olmadımı...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 14:19
13

Kemal - Ünlü sen kendini ne sanıyorsun ülkenin en küçük patisinin il başkanı geç otur yerine ses çıkartma yandaş baston seni

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 12:27
12

alp urungu - peh peh. mühlet verene bak. siyasetin duayeni. herşeyi bilen pardon yiyen adam.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 11:36
11

Erol Demirbek - iş elbette önemlidir ancak , söz konusu vatan ise gerisi teferruattır. TC. indiriliyorsa, ülkenin popülasyonu bir takım TÜRK olmayanlarla dolduruluyorsa, devlet kasası boşalmış ise, para ile ülke arazileri satılıyorsa, TÜRK çiftçisini batırmak için iş adamları sudan da toprak kiralayıp tarım yapıp sıfır gümrükle ithal ediyorsa, yokluk içinde bile israf savurganlık devam ediyorsa, mevkii ve makamlara ihalelere hep yandaş, tc ve lailkliği sevmeyenler getiriliyorsa, İŞTE O ZAMAM VATAN TEHLİKEDEDİR TÜRKLÜK TEHLİKEDEDİR ,

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 09:17
10

Selim Ç. - MHP'NİN EN VİZYONSUZ ADAMLARINDAN BİRİSİNİZ SN.BAŞKAN !!!

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 08:43
09

Vatandaş - ne yapacaksın merak ettim senin lider dediğin sana o hakkı verdimi. ülkücüleri iş uğruna sattıgın delilidir.

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 08:14
08

Osman - Aydın başkan sen ne demek istiyorsunnnn. Bizim ülkemiz demokratik bir ülke, bu kadar insan KPSS sınavına giriyor başarı gösteren sinavda başarılı olan isi kaparrr. Bu işler Senin demenle olmazzzzzz. Anladın mı?

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 20:49
07

Spartacus - Aydın ünlü ondan bundan geçinmeye devam et sende utanmada kalmamış tahir hoca sana kadro vericek sende onları avanta alıp dağıtican yazık koskoca bir misyonu başta genel başkanın olmak üzere bitirdiniz kına yakın bi yerinize

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 20:47
06

Akarcalı - SENİN KAFENİN YERİ DOĞRU MU KİM RUHSAT VERDİ SANA SONRA 6 AY NASIL TEHTİT EDERSİN YA

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 19:12
05

Mehmet - Hani Aydın bey beka için yapmistiniz..boşver kafe yeri al sayanizde ülkücü kalmadı ..

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 18:45
04

numur - Oh ne ela al gülüm ver gülüm. Ya AKP ya Ülkücü bu şehirde başka insanlar yok illede ittifakınıza bağlı olması gerekiyor yani.. Bunca çabalarınız boşa değilmiş demek ki gaye Memleket meselesi değil anlaşılan, paylaşım, peki bizim hakkımız bu Ramazanda nasıl helal olacak..

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 16:46
03

Hasan Doğru - Kamu ve devlet kurumlarına kanunen KPSS puanı ile adam alınması lazımken bilhassa izmit büyükşehir el altından, bilhassa il başkanlığından kağıt getir kadro olsun olmasın işiniz hallolur ,söylemleri ile karşılaştık bizzat yani il başkanından kartı al o da herkes alamaz ertesi gün nüfus cüzdanı ile gel işe alın. Böyle bir dünya var mı ya? Bir sene kpss çalış puan al el altından elin adamı ,üstelik başka şehirden gelsin işbaşı yapsın. Bu kadroları haksız yere dolduranlara hakkımızı helal etmiyoruz........

Yanıtla . 21Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 15:16
02

Izmitli - kaç tane oyunuz var size bulaşmasalardı daha çok oy alırdı tahir bey alıştınız hampadan geçinmeye öyle bir anlaşmanız varsa bile insan biraz sabreder hemen başladınız bağırmaya

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 14:49

Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?