Reklamı Kapat

Soydabaş: Gülümse İzmit Şişli seni denetliyor

İzmit Belediye Meclis toplantısında konuşan AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, “İzmit Belediyesi’nde hukuksuzluk yapıldığı söylenmişti. Şişli’den uzmanların gelip incelediği söyleniyor. Eğer öyleyse gülümse İzmit, Şişli seni denetliyor” dedi.

Mecliste söz alan AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş, “Geçtiğimiz meclis toplantısında, İzmit Belediyesi’nde hukuksuzluk yapıldığı söylenmişti. Şişli’den uzmanların gelip incelediği söyleniyor. Eğer öyleyse gülümse İzmit, Şişli seni denetliyor. Bir hukuksuzluk varsa gereken yapılsın. İçişleri bakanlığı müfettişleri bu denetlemeleri yapsın. İncelenen dosyadan birisi evrağı çıkarıp, sizin ihale dosyasında eksik var derse ne olacak?” dedi.

“RAHATSANIZ DENETİMDEN KORKMAYIN”

AKP Grup Başkanvekiline yanıt veren Başkan Hürriyet, “Her şey keşke bazı şeyler sizin dediğiniz gibi masum olsa. Masum olmayan konularla ilgili gerekenleri yapacağız. Rahatsanız denetimden korkmayın. Yanlışın partisi olmaz” diye konuştu. 

“SAT SAT, BÜTÇE YAPTIK DE”

CHP’li meclis üyesi Tuncay Aşkın, “Geçmişte yapılanları sat sat sat sonra ben ne kadar güzel bütçe yaptık de ne kadar güzel dünya” dedi. AKP’li Hayrettin Ünlü Aşkın’a verdiği cevapta, “Keşke yapılanları da anlatsanız. 26 tane mahalle konağı yapılmış, 8 tane kapalı Pazar yeri yapılmış. 1 milyona mal olan Vadi Kent’ten 50 milyon bekliyoruz. Biz böyle belediyeye para kazandırdık” ifadelerine yer verdi. Bir sonraki meclis toplantısının 11 Haziran’da yapılması kararlaştırıldı. Selin BECER

14 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

08

İzmitli - Büyükşehir belediyesine işe alınan kişilerin yevmiyeleri ,maaşları genelde kendilerinden önce işe giren kıdemli personelden daha yüksek!

Tahir bey Genel müdürlerinden İsimlerinde yazılı olduğu işe giriş yıllarınında yazılı olduğu yevmiye listelerini istesin lütfen.

Ben İZAYDAŞ'ta çalışıyordum benden sonra işe giren yandaşların yevmiyeleri benden yüksekti Şef'e,Müdüre,Genel müdüre yağcılık yapmadık haksızlıklara karşı dik durduğumuz,dile getirdiğimiz için deponiye sürüldük emekliliğimize az bir zaman kalmıştı.

Fakat mevcut Genel müdür ve avanesinde ahlak yok hiçbiri kalıbının adamı değil.

Hakkımızıda helal etmiyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 22:39
07

Cenk - Ben Mustafa Soydabaş Bey'in yerinde olsaydım meclsi üyesi olmazdım ! Ve Sayın Soydabaş şayet başkanlığa aday konulsaydı büyük bir ihtimalle kazanırdı !

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 16:52
06

Kemal - Mustafa ağbi muhalefet sana yakışmıyor sen bu şehirdeki en düzgün ,en namuslu AKP lisin yanlışa yanlış dersin biliyoruz. Yandaşlık yapma Mustafa abi sana yakışanı yap doğruya doğru , eğriye eğri de. Sen Karaosmanoğlu değilsin.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 11:59
05

Musa Çamcı - Ülkede hala bu kadar kit beyinli olması gerçekten üzücü

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 22:37
03

Vatandaş - Sayın meclis üyesi açıklamalarınızı okudum size bir kaç koonuda cevap vermem gerektiğini hissettim. Açıklamalarınızda bazı endişelerinizden bahsetmişsiniz. Şişli 'den gelen uzmanların incelemelerinde belediyenin evraklarının içinde alıp sonra eksikleriniz var derse ne olur demişsizin. Şunu bil sayın meclis üyesi Herkesi kendiniz gibi zannetmeyim. Sizler ve sizin gibi zihniyetli olanlar, ülkenin Mahremiyeti olan Kozmik odaları, devlet sırlarını, Sahte deliller üreterek ifşaa etmiş kişilersiniz. Bu nedenle aklınız hep entrikalı işlerde. Korkmayın bu ülkede dürüst ve vatanı için herşeyi yapacak insanlar halen bulunmaktadır. Endişe etmeyin. HERŞEY GÜZEL OLACAK. Umarım belediyenin denetiminden kötü kokular çıkar ve NEVZAT DOĞAN bunların hesabını veremez.

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 16:40
02

Nuri doğan - Kamu yararına işler yapmak için seçildiklerini söylüyorlar. Savunmaya bakar mısınız. 1 Milyona mal olan Vadi Kentten 50 milyon gelir bekliyorlar. Nerede kaldı halkın yanında olmak nerede kaldı kamu yararına hizmet. Belediye mi işletiliyor yoksa inşaat firmasımı.İnşaat firması bile olsa nerede görülmüş 1 koy 50 kazan. Kimi aldatıyorsunuz BEYLERRRRRRR.

Yanıtla . 17Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 16:36
01

Izmitli - sayın soydabaş, anladığım sayın fatma başkan içişleri bakanlığının müfettişlerinin denetimine güvenmemiş. Bence haklı olabilir hangi AKP li parti hakkında 17 yıldır belediyelerle ilgili denetim yapıldıki.

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 16:28Anket Hafta sonları sokağa çıkma yasağı kalksın mı? Kalkmasın mı?