PepsiCo’dan çiftçilere tarım desteği

İlimizde de üretim tesisi bulunan ve tarımsal faaliyetlerine devam eden PepsiCo, tarım uygulamaları ile çiftçilere birçok alanda destek sağlarken, yürüttüğü tüm çalışmalar kapsamında Türkiye’de dolaylı olarak 40 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Dünyanın en büyük tarım işletmelerinden biri olan PepsiCo, tarımsal ve çevresel sürdürülebilirlik vizyonuyla faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda hayata geçirdiği tarım uygulamaları ile çiftçilere birçok alanda verimlilik artışı sağlayan şirket, yürüttüğü tarım faaliyetlerinin de katkısıyla Türkiye’de dolaylı olarak 40 binden fazla kişiye istihdam imkânı sunuyor.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan PepsiCo Genel Müdürü Levent Yüksel, sürdürülebilir tarım konusundaki çalışmalarının, tarım stratejilerinin temelini oluşturduğunu belirtirken, “Zahmetli ancak bir o kadar da saygın bir mesleğe sahip çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyoruz. Hayata geçirdiğimiz tarım faaliyetleri ile sürdürülebilir bir ekosistem yaratarak çevreye karşı sorumluluğumuzu azami düzeye taşırken, çiftçilerimize, verdikleri emeğin karşılığını en üst seviyede alabilmeleri için ürün verimini ve kaynak verimliliğini artırmak için destek vermeye çalışıyoruz” dedi.

120 BİN TON PATATES DEPOLANABİLİYOR

Türkiye’de içecek alanında İzmir, Çorlu ve Adana ile yiyecek alanında Kocaeli, Mersin ve Manisa olmak üzere toplamda 6 üretim tesisi bulunan PepsiCo aynı zamanda binden fazla çiftçiyle, 22 şehirde, 4 bin hektar alanda Türkiye’deki cipslik patates üretiminin yüzde 60’ını gerçekleştiriyor. 7 depolama tesisiyle 120 bin ton patatesi depolayabilen PepsiCo Türkiye, toplamda 10 bin hektar üzerinde patates, mısır ve mısır irmiği üretimi yapılmasını sağlayarak, tarımı değer zincirinin çok önemli bir parçası olarak konumlandırıyor.

15 Mayıs 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?