İzmit belediyesi kaçak yapılara geçit vermedi

İzmit Belediyesi kaçak yapılara geçit vermiyor. İzmit Belediyesi Encümen toplantısında karara bağlanan kaçak yapılara ağır para cezaları ve yıkım kararları çıktı.

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesi Encümen toplantısı bugün belediye binasında Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında encümen üyeleri Muharrem Tutuş, Fikret Hocaoğlu ve Mehmet Çetin ile birim müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Encümen toplantısında ruhsatsız ve kaçak yapılara ağır para cezaları kesilirken birçok kaçak yapıya yıkım kararı çıktı.

KOLAYLIK SAĞLAYACAK

Mayıs ayı Encümen toplantısında toplam 48 madde görüşülürken, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 3 madde, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü 7 madde gündeme getirirken Yapı Kontrol Müdürlüğü kaçak ve ruhsata aykırı olan yapılar için 38 maddeyi gündeme getirdi. Gündeme getirilen tüm maddeler onaylanırken kaçak yapı konusunda Belediye Başkanı Hürriyet, “Vatandaşlarımız dar boğazda mümkün olan tüm kolaylığı sağlayalım ama hukuku aykırı iş yapmayalım” dedi.

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün gündem maddelerinde Deretepe Mahallesi’nde 154 ada 3-4-5 nolu parsellerin tevhidine onay verildi. Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün gündem maddelerinden olan Kozluk Mahallesi’ndeki Heykel taksi durağı kira sözleşmesinin feshedildi. Taksi durağı ile yeni sözleşme imzalanacak.

YIKIM VE CEZA KARARLARI ALINDI

Yenidoğan Mahallesi’ndeki istinat duvarının yıkılmasına karar verildi. Yenimahalle’de bulunan 2 kaçak inşaata para cezası verilmesi de toplantıda karara bağlandı. Bağlıca Mahallesi’nde kaçak samanlık ve ahır inşa eden bir vatandaş belediye ekiplerinin ikazının ardından ahır ve samanlığı yıktı. Ambarcı Mahallesi’nde Sami Gündüz adlı vatandaşa verilen para cezası imar barışı çerçevesinde iptal edilecek. Gökçeören Mahallesi’nde 3, Ambarcı Mahallesi’nde de 1 metruk yapı yıkılacak. Kabaoğlu’nda cami lojmanı olarak kullanılan bir alan yıkılmasına karar verildi. Başaran Camii’nin eski cami binasının yıkılması kararlaştırıldı. Ambarcı’da da eski okul binası yıkılacak. Öte yandan belediye tarafından tespit edilen kaçak yapılara ruhsata bağlama koşuluyla para cezaları kesildi.

BÜYÜKAKIN’I ZİYARET EDECEK

Encümen toplantısının ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Tahir Büyükakın’ı ziyaret etmek istiyoruz, geçen hafta zamanlarımız uymadı, önümüzdeki haftalarda meclis üyeleriyle beraber zamanlarımız uyduğu bir zamanda belediye adına Tahir Büyükakın’ı ziyaret etmek istiyorum” dedi. Selin BECER

15 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Spartacus - Ömeraga mh dündar çiğit sk daha 10 gün önce adam kacak kat yaptı şikayete rağmen kimse bir yaptırım uygulanmadı yine yeni cuma camisinin orada ki cafe kondu ilaveler yapmakta ortalıkta ne zabıta nede fen işleri yetkilileri var sokaklar dilenci ve seyyar satıcından geçilmiyor inşallah bir yetkili bu yorumu okur

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 05:43
03

Akarcalı - SAYIN BAKAN YENİCUMA CAMİ KARŞISINDA KÖPRÜNÜN ALTINDA BİR CAFE VAR İNCELENSE O ORAYA NASIL KONMUŞ ORDA BİLİYORSUNUZ BİR TADİLAT YAPILMIŞTI.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 23:41
02

Fb - Cok dogru dedın mutahıt magduru mutahıt evı yapıyo yarım bırakıyo tapusunu beledıye verıyo ama ıskanı yok bu nasıl lahana tursusu nasıl perhız tapu var ıskan yok ozaman tapuyu veren beledıyede sucludur

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 15:27
01

Müteahhit Mağdurları - Onca müteahhit halkı dolandırıp, satış yapıp iskansız oturmalarına sebep oluyor. (O da bitirip teslim edebilirse) Belediye de müteahhitler kadar suçludur. Bu müteahhitlere izin verilirken neye göre veriliyor. Adamlar batıp çekip gidiyor. Hiç bir yaptırımı yok. Halk mağdur! Eee olsun halka suyu fazladan öder. Elektriğini arada keseriz cezalı ödetiriz. Bu mantıktan çıkılmalı artık. Halk için somut çözümler sunulmalı... Umarım diğer yönetimler gibi aynı zihniyette devam etmezsiniz Fatma Başkan

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 15 Mayıs 13:10

Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?