Reklamı Kapat

Gönüllü itfaiyecilere kimyasal eğitimi verildi

Kocaeli İtfaiyesi bünyesindeki gönüllü itfaiyeciler, geçtiğimiz günlerde kimyasal biyolojik radyasyon ve nükleer tehlikeli maddelerle ilgili eğitimden geçirildiler. 6 saatlik uygulamalı eğitimde müdahale ve arındırma tatbikatı da yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Yangın ve kimyasal etkiye karşı eğitimli olan Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, gönüllü itfaiyecilere Kimyasal Biyolojik Radyasyon ve Nükleer (KBRN) tehlikeli maddeler üzerine eğitim düzenledi. 6 saat süren eğitimde, tehlikeli kimyasal maddeler hakkında bilgiler verilerek bu tür olaylarda organizasyon ve müdahale teknikleri hakkında uygulamalar yapıldı.

MÜDAHALE VE ARINDIRMA

Yangın, trafik kazaları, doğal afetler, gibi olaylarda Gönüllü İtfaiyecilere yangın ve kimyasal eğitimi verildi. Eğitim programı kapsamında yanma ve yangın bilgisi, yangın yerindeki tehlikeler, yangın organizasyonu, kapalı ve dumanlı ortamlarda ilerleme, tehlikeli maddelerin taşınması ve kodlanması, tehlikeli madde sızıntı ve dökülmesi halinde, müdahale ve arındırma yöntemleri konularında bilgiler sunuldu.

KİMYASALLARA MÜDAHALE

Eğitimlerin ardından kimyasal sızıntılara müdahale ve arındırma tatbikatı yapıldı. Tatbikatta ağır kimyasal ve sıvı kimyasal kurtarma elbiseli personel, kimyasal sızıntıyı önlerken olay mahallinde bulunan yaralıya da gerekli müdahaleyi yaparak dezenfekte etti.

16 Mayıs 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket İzmit Belediyesi 190 aracı kiralamalı mı, satın mı almalı?