Hürriyet ile Büyükakın arasında gerginlik!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının hemen ardından İSU Genel Kurulu’nda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın arasında gerginlik yaşandı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının hemen ardından İSU Genel Kurulu gerçekleştirildi. İSU Genel Kurulu’nda İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın arasında gerginlik yaşandı. “Bizim İSU’dan dolaylı yoldan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden 5 milyon TL alacağımız var. Acaba İzmit halkının bu parası ne zaman ödenecek?” diye soran Hürriyet’e, Büyükakın, “Bizim de İzmit Belediyesi’nden 5 milyon TL alacağımız var. İzmit Belediyesi o protokolde üzerine düşenleri yerine getirmedi” dedi.

“BÜYÜKŞEHİRDEN 5 MİLYON ALACAĞIMIZ VAR”

İSU Genel Kurulu’nda konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Bizim İSU’dan dolaylı yoldan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden 5 milyon TL alacağımız var. Acaba İzmit halkının bu parası ne zaman ödenecek? Bayramdan önce ödenirse çok memnun oluruz” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Yahyakaptan’daki K2 Kavşağı projesinden bizim de İzmit Belediyesi’nden 5 milyon TL alacağımız var. İzmit Belediyesi o protokolde üzerine düşenleri yerine getirmedi” dedi.

“GİDİN NEVZAT BEYDEN PARAYI TAHSİL EDİN”

Büyükakın’a cevap veren Hürriyet ise, “O protokol hukuka aykırı. Gerekirse bir hukukçu olarak o protokolün hatalı ve hukuka aykırı olduğunu anlatırım” dedi. Büyükakın, “İzmit Belediyesi sözünü tutmadı” ifadelerini kullandı. Hürriyet, “Sizin partinizin başkanıydı benden önceki başkan. Gidin Nevzat beyden tahsil edin. Gerekirse kişisel borç düzenleriz. Ben İzmit halkı adına o parayı istiyorum” dedi. Büyükakın da, “Bizim de İzmit Belediyesine ücretsiz tahsil ettiğimiz arsalar var. Biz de bunları geri mi isteyelim?” diye sordu. Hürriyet ise, “Ben parayı İzmit adına istiyorum” dedi.

“BİZ KENDİMİZ İÇİN Mİ İSTİYORUZ”

Büyükakın buna cevaben, “Siz isteyince İzmit adına istiyorsunuz da biz isteyince kendimiz için mi istiyoruz? Biz de bu vatandaşa hizmet ediyoruz” dedi. Bunun üzerine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Zaten bizim şantiyelerimizi de kapatmışsınız” dedi. Büyükakın ise, “Sizin bir şantiyeniz yoktu. Bahsettiğiniz döküm sahası konusunda sizi eksik bilgilendirmişler. O bölgede şehir hastanesinden çıkan atıkların yola takviye yapılması için kırıldığı yerdi. Ama buraya hafriyat dökmeye başladınız. Bu daha önceden süregelen bir konu. Biz de kapattık” dedi. Hürriyet ise, “Demek ki bize denk geldi.  Önceki dönemde kapatılmamış. Biz gelince hemen kapatıldı” dedi ve tartışma sona erdi. Selin BECER

16 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

KEREM - Sayın Tahir Buyukakin'a boylesi mantıksız polemikler,demagoji yapmak ve en önemlisi işi yokuşa surmek" hiç yakışmıyor. Kendisinin Sayın Hurriyet'e sorunu çözme konsunda yardımcı olmasi gerekiyor. Sayin Hurriyet Izmit halkının çıkarını savunuyor. Bir de Sayin Buyukakin a naçizane önerim, BB de sirf partili oldugu icin görev yapan daire baskanlarina bagli bazı Müdürleri gorevden almasidir.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 18:49
06

Ankarax - sayın Büyükakın ; sizden önceki yönetimin almış olduğu yanlış kararlar maalesef sizin çalışmalarınızı bu şekilde kötü etkileyecek.BU ZAMANA KADAR İŞLER SALLA BAŞI AL MAAŞI ŞEKLİNDE GİDİYORDU. KALEM SİZDE BUYRUN DÜZELTİN DE BİZDE ESKİSİ GİBİ AKP YE OY VERELİM

YOKSA YENİ HÜRRİYET KAPLAN LAR GELİYO BİLGİNİZE.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 10:10
04

Şener saygılı - Nerede akepe yönetimi varsa teoeden tırnağa sırun var kardeşim bu kadarda olmazki

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 11:22
02

Ayhan - e kısasa kısas.senin alacagın varsa karsıdakininde senden alacagı var hanfendi.ödeştiniz.ozaman..yada karsılıklı olarak aynı saatte birbirinize eft yapın.takas yani)))))

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 10:04
03

Vatandaş - @Ayhan 02 nolu yoruma cevabı: Sayın yorumcu Büyükşehir alışkın değil tabi izmit belediyesi bu güne kadar alacağını istememiş. Devir değişti istenince kötü oldu. Artık alışın bu durumlara yapılan haksızlıklar bir bir ortaya çıkacak

Yanıtla . 26Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 10:12
01

İzmitli - Büyükşehir belediyesine AKP dönemi işe alınan kişilerin yevmiyeleri ,maaşları genelde kendilerinden önce işe giren kıdemli personelden daha yüksek!

Tahir bey Genel müdürlerinden İsimlerinde yazılı olduğu işe giriş yıllarınında yazılı olduğu yevmiye listelerini istesin lütfen.

Sayın başkan AKP torpillileri (damatlar,gelinler,yeğenler,çocukları vs...) Belediyeyi siz farkında olmadan aldıkları torpilli yüksek maaşlarlada sömürüyor hortumluyorlar.

Ben İZAYDAŞ'ta çalışıyordum benden sonra işe giren yandaşların yevmiyeleri benden yüksekti Şef'e,Müdüre,Genel müdüre yağcılık yapmadık haksızlıklara karşı dik durduğumuz,dile getirdiğimiz için deponiye sürüldük emekliliğimize az bir zaman kalmıştı. Fakat mevcut Genel müdür ve avanesinde ahlak yok hiçbiri kalıbının adamı değil.

Hakkımızıda helal etmiyoruz.

Yanıtla . 40Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 23:10Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz