KOÜ ile PTT protokol imzaladı

Kocaeli Üniversitesi ve PTT arasına imzalanan protokol anlaşması kapsamında yerleşke içerisinde uygun görülen yerlere; PTT Matik, Kargomat, Mektup Atma Kutusu, Posta Kahvesi kurulacak.

Selin BECER
Selin BECER Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. ile (PTT) arasında protokol imzaladı. Protokolü KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, PTT adına ise Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut imzaladı. Protokole göre yerleşke içerisinde uygun görülen yerlere; PTT Matik, Kargomat, Mektup Atma Kutusu, Posta Kahvesi kurulacak. Protokol imzalama törenine PTT Baş Müdürü Adnan Sert’te katıldı.

ÖZEL TASARLANMIŞ PULLAR BASILACAK

Protokolün diğer maddeleri şöyle: PTT Cell ve diğer ürün tanıtımı amacıyla stant açılacak. KOÜ amblemi ve Rektörün adına kişisel pul basılacak. Üniversitenin kuruluş yıl dönümü, fakülte kuruluş yıl dönümleri vb. özel günlerde üniversiteye özel tasarlanmış pulların basımı yapılacak. Üniversitede filatelli kulübü açılacak. Tebligat ve elektronik yazışmalar için PTT Kep aboneliği yapılacak ve e-tebligat vb. hizmetler kullanılacak.

MALİYETLERİNİN İNDİRİLMESİNE DESTEK

Üniversitenin PTT dijital arşiv hizmetinden faydalanması sağlanacak. Üniversitenin yeni öğrencilerine ya da tanıtım amaçlı potansiyel adaylara gönderecekleri her türden basılı tanıtım broşürü gibi ürünlerin baskı işlemlerinin birleşik posta ile yapılması bu sayede üniversitenin baskı, ambalajlama ve postalama maliyetlerinin asgari seviyeye indirilmesi konusunda destek verilecek.

EPTTAVM SATIŞI DA YAPILABİLİR

PTT A.Ş.’nin gerçekleştireceği Ar-Ge projelerinde Kocaeli Üniversitesi tarafından teknik ve idari konularda akademik desteğin verilmesi. Üniversite kütüphanesinde PTT dergi ve diğer basılı yayınlarına yer verilmesi. Üniversitenin talebi halinde üniversiteye ait ürünlerin EPTTAVM üzerinden satışının yapılması. Öte yandan KOÜ ile PTT arasında hali hazırda devam edem ve bundan sonra yapılması planlanan projelerde iki kuruluş arasında çalışma grupları oluşturulmak üzere ek protokol yapmak suretiyle işbirliği yapılması kararlaştırıldı. Selin BECER

17 Mayıs 2019 - Eğitim

Muhabir Selin Becer


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?