"Aile sağlık merkezileri süt dağıtmamalı"

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan ‘Anne Süt Yardım Projesi’ hakkında konuşan Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, projenin Aile Sağlık Merkezleri’ne ek iş yükü getirdiğini söyledi

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan ve annelere süt yardımı yapmayı amaçlayan projenin, Aile Sağlık Merkezleri tarafından dağıtılmaması gerektiğini belirtti. Dağıtımın merkezin iş yükünü arttırdığını aktaran Yıldırım, “Sosyal yardım projesi olarak 2005 yılında başlayan ve halen devam eden anne süt yardımı, Aile Sağlığı Merkezlerimize yürütmekte olduğu hizmetlere ek bir yük getirmiş ve çalışanların asli bir göreviymiş gibi devam ettirilmeye çalışılmıştır. Bu durum da Aile Sağlığı Merkezlerinde ki var olan iş yükünü iyice arttırmıştır” dedi.

“ÇALIŞMA DÜZENİ BOZULUYOR”

Süt dağıtım organizasyonunun sağlık personellerinin çalışma düzeninin bozduğunu söyleyen Yıldırım, “Gelinen süreç itibariyle süt dağıtım organizasyonunun Aile Sağlığı merkezlerinde görev yapan sağlık personeline ciddi bir iş yükü getirmekte olup çalışma düzenini bozmaktadır. Aile Sağlığı Merkezlerimizin asli işi olmayan ve ciddi iş yükü getiren bu organizasyonun kaldırılması için sendika olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşmeler sağlayarak yazılı müracaatlarımızı yaptık” ifadelerini kullandı.

17 Mayıs 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz