Büyükşehir’den çiftçilere destek

Büyükşehir Belediyesi, köylerdeki çiftçiler için görevlendirdiği ziraat mühendisleri ile Kocaeli genelinde çiftçilerin eğitim çalışmalarını ve saha kontrollerini gerçekleştiriyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Çiftçilere tohum, gübre ve ekipman gibi desteklerde bulunarak tarım ve hayvancılığa büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi, yaptığı yardımların yanı sıra çiftçilere eğitim imkanı da sağlıyor. Bu kapsamda Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ziraat mühendisleri Kocaeli genelindeki çiftçileri ziyaret ederek arazileri için gerekli olan eğitim çalışmalarını ve saha kontrollerini gerçekleştiriyor.

ÇİFTÇİLERE EĞİTİM

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğünde görevli olan ziraat mühendisleri 12 ilçede bulunan çiftçileri tek tek ziyaret ediyor. Ziraat mühendisleri, Kandıra’ya bağlı Kırkarmut ve Mülkşehsuvar, Derince’ye bağlı Çavuşlu, Körfez’e bağlı Himmetli ve İzmit’in Gökçeören mahallelerinde 25 çiftçiyi ziyaret etti. 500 dekar yem bitkisi tarlası, 21 dekar karpuz bahçesi, 7 dekar meyve bahçesi kontrol edildi. Ayrıca Kandıra Mülkşehsuvar Mahallesi’nde buğdayda yabancı ot mücadelesi ve pas hastalığı hakkında çiftçilere eğitim verildi.

BAHÇE VE SERALAR KONTROL EDİLDİ

Kocaeli genelinde 26 mahalleyi ziyaret eden ziraat mühendisleri, 70 çiftçinin 485 dekar yem bitkisi tarlası, 56 dekar sebze fide bahçesi, 82 da açıkta sebze bahçesi, 84 dekar karpuz bahçesi, 34 dekar meyve bahçesi, 75 adet sera, 18 dekar kivi bahçesi, 8 dekar ceviz bahçesi, 1 dekar çilek bahçesi, 5 dekar asma ve 187 dekar tarla kontrollerini yaptı. Ziraat mühendisleri hasat dönemine kadar çiftçileri ziyaret ederek eğitimlerine devam edecek.

17 Mayıs 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?