Eğitim İş, Samsun’a gidiyor

Eğitim İş Kocaeli Şubesi Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’ncü yılı vesilesiyle gerçekleştirilecek programa katılacak. Sendika üyeleri yarın akşam saat 22.00’da Milli İrade Meydanı’ndan hareket edecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık Atatürk’ün Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesi başlatmasının 100’ncü yılı vesilesiyle şube binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına Eğitim İş Şube Hukuk Sekreteri Cem Uçak katıldı. Eğitim İş Kocaeli Şubesi Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’ncü yılı vesilesiyle gerçekleştirilecek programa katılacak. Sendika üyeleri yarın akşam saat 22.00’da Milli İrade Meydanı’ndan hareket edecek. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlatmasının yıl dönümü vesilesiyle açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Emine Çalık, “Günümüzde siyasi iktidar, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve demokrasimizi taçlandıran, aydınlanma devrimimiz Cumhuriyet’in kazanımlarını yok etmek için her türlü çabayı göstermektedir” dedi.

ÖNDERİMİZİN MÜCADELESİ ÖRNEK OLMUŞTUR”

Basın açıklamasını aktaran Eğitim İş Kocaeli Şube Başkanı Emine Çalık, “ Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 100. Yıldönümü, ulusumuza kutlu olsun. Tam 100 yıl önce 19 Mayıs 1919’da, bir ulus, Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşları öncülüğünde kendi kaderine el koyarak, var olma mücadelesini başlattı. 19 Mayıs 1919’da emperyalistlere karşı başlatılan ulusal mücadelemiz, aynı zamanda emperyalizmin sömürüsü ve saldırısı altında ezilen dünyanın tüm mazlum uluslarına da bağımsızlık mücadeleleri için örnek olmuştur” dedi.

BİLİMSEL EĞİTİM TERK EDİLMEKTEDİR”

“Günümüzde siyasi iktidar, bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve demokrasimizi taçlandıran, aydınlanma devrimimiz Cumhuriyet’in kazanımlarını yok etmek için her türlü çabayı göstermektedir” diyen Çalık, “Üniter devlet yapısı hedef alınmakta; başta Öğretim Birliği ilkesi olmak üzere devrim yasaları çiğnenmekte; Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda oluşturulan çağdaş ve bilimsel eğitim hedefi terk edilmektedir. Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği ulusumuzun geleceği olan gençlerimiz, bugün ciddi tehlikelerle ve tehditlerle karşı karşıya bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

İTAAT EDEN GENÇLİK YARATILIYOR”

Sınav sistemini eleştiren açıklamada, “Sınava endeksli eğitim programları ile ulusal belleği yok edilmiş, sorgulamayan, düşünmeyen, itaat eden bir gençlik yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Eğitimin ticarileştirilmesi ve giderek daha fazla oranda paralı hale getirilmesi, milyonlarca gencimizin eğitim sisteminin dışına itilmesine neden olmuştur. Eğitim hakkından yararlanamayan yüz binlerce gencimiz, çalışma yaşamında da güvencesizlik ve ağır emek sömürüsü ile karşı karşıya bırakılmıştır” ifadelerine yer verildi.

SAMSUN’A HAREKET EDİYORUZ”

Kurtuluş mücadelesi meşalesinin yandığı günün 100’üncü yıl dönümü sebebiyle yapılacak program hakkında bilgi veren Çalık, şu ifadeleri kullandı:Bu duygu ve düşüncelerle ulusumuzun Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bize bağımsızlığımızı kazandıran Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını saygı ile anıyoruz. Eğitim İş Genel Merkezi tüm örgütüyle aynı 1919 ruhu inancı ve kararlılığıyla Samsun da buluşuyor. Eğitim İş Kocaeli 1 nolu şube yönetici ve üyeleri ile Cumartesi günü Samsun a hareket ediyoruz.” Ekin EKEN

Kemalpaşa Mah. İstiklal Cad. Cebir İşhanı Kat:6 No: 73 İzmit-KOCAELİ Tel&faks: (0262) 325 19 52

www.kocaeliegitimis.org e-posta: kocaeliegitimis@gmail.com

18 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?